The Weather Channel

Blíží se Georg Holek Cup
Út, 14.Září 2010 v 19:54
Autor: (man)
Blíží se Georg Holek Cup
8.Georg Holek Cup, první ze tří podzimních akcí kalendáře veteránů, propukne příští týden v Olomouci. Pohár se hraje na počest významného organizátora ragby v Německu, emigranta z dřívějšího Československa, jež kdysi hrával v Brně. Jiří Holek stál za vznikem 1.středoevropského festivalu veteránů, který byl po jeho smrti v roce 2004 přejmenován na jeho počest v GH Cup.

V dosavadní nedlouhé historii GHC se v Česku bude hrát potřetí, dvakrát se hrálo v Praze a nyní se organizace chopila Olomouc. Bohužel, zatímco v roce 2008 v Praze bylo 17 týmů a vloni v Rottweilu devět, do Olomouce jako by se týmům ze Západní Evropy nechtělo, přihlásil se jen výběr domovského regionu Georga Holka Badensko-Württembersko.

Podle Laca Smičky z Olomouce se nepodařilo naplnit původní představu o osmičce účastníků, v posledních dnech zrušili účast Old Stars Hungary a v pondělí i veteráni Bystrce. A tak ve startovní listině zůstaly týmy Baden-Württemberg, Grey Lions ze Lvova, veteráni Oděsy, Old Boys Praha, Moravskoslezští orli a Old Boys Morava.

Turnaj bude zahájen v pátek 24.září v 11 hodin a bude pokračovat v sobotu 25.září od 10 do zhruba 13 hodin, kdy musí být hřiště uvolněno pro přípravu utkání extraligy mezi Olomoucí a Tatrou Smíchov. Slavnostní recepce a vyhlášení vítěze pak proběhne v pavilonu H v areálu Výstaviště Flora Olomouc.

V pátek se bude hrát systémem každý s každým tak, aby se v sobotu mohlo odehrát semifinále mezi prvními čtyřmi týmy a pak si poražení semifinalisté zahrají o 3.místo a vítězové budou hrát o Pohár Georga Holka. Ovšem o definitivním herním systému Olomoučtí rozhodnou až ve středu 15.září.

 
Georg - Jiří Holek
(1939 - 2004)
Velký ragbista a vynikající organizátor zemřel v Konstanz (Kostnice - Německo) v roce 2004 ve věku 65 let po dvouapůlletém boji s těžkou nemocí.
Georg byl 1. prezidentem RFC Konstanz, stejně jako byl iniciátorem a organizátorem 1. středoevropského festivalu (Zürich 2003) veteránů. Organizoval také utkání národních týmů veteránů České republiky, Německa (Bádensko-Württembersko) a Švýcarska.
E.G.O.R. Newsletter, Issue 5 / April 2004

Jiří Holek pochází z Ivančic u Brna, před emigrací hrál za brněnské kluby.
 
 

 
Georg Holek a Slávek Petras stáli u zrodu spolupráce
mezi německými a českými veterány
 
Chceme našim čtenářům alespoň trochu přiblížit několik momentů z akce, kterou zorganizovali Georg Holek a dřívější prezident Old Boys Praha Slávek Petras - odvetného utkání výběru veteránů České republiky a výběru Old Boys spolkové země Baden-Württemberg. Publikované materiály jsou z čísla 4-5 Magazínu Rugby z roku 2002 a programu k utkání, které se hrálo na hřišti Tatry Smíchov 22.6.2002.