The Weather Channel

Orli čtvrtí na Staropražské šunce
Po, 28.Červen 2010 v 14:11
Autor: Frigo I.
Orli čtvrtí na Staropražské šunce
Praha, Říčany 25.-27.6.2010 (text a foto Radomil Fric)

Zahájení turnaje proběhlo již v pátek přivítacím banketem v Japonské zahradě TOP Hotelu v Chodově. Toho se zúčastnily zahraniční a pražské týmy i pár našich orlů. Zbývající hráči Moravsko - slezských orlů se zúčastnili až samotného hracího dne, který se konal v sobotu v ragbyovém areálu v Říčanech na dvou perfektně připravených hřištích.

Na turnaj přijelo 12 veteránských týmů, které byly rozlosovány do čtyř skupin. Hrálo se 2x15 minut na obou hřištích zároveň. Náš tým byl složen z 10 Orlů z Olomouce, 8 Orlů ze Zlína, 8 Orlů z Havířova a pár Orlíků s polámanými křídly se přijelo podívat a fandili. Pěkná účast!

Skupina A Veteranos Elche (E)   Skupina B Moravsko-slezští Orli (CZ)
  Ribolliti Old Firenze (I)     CPPN Chaumont (F) 
  Old Boys Prague (CZ)     Pesaro Old Rugby Club (I)
         
Skupina C Rugby Club Praga (CZ)   Skupina D  Old Rugby CUS Catania (I)
  AJC Rugby Perpignan (F)     Old Stars Hungary (H)
  Amata Brancaleon Mirano (I)     Brandenburg Adler (D)

Ve skupině jsme postupně porazili soupeře z italského Pesara 1:0, francouzský Chaumont 3:1 a tím vyhráli svou skupinu B. Vítězové všech skupin (A - OB Praha, C - RC Praga, D - OR CUS Catania) se po přestávce na oběd utkali o účast ve finále. Jako soupeř nám byl nalosován silný tým RC Praga. Po výborném 1. poločase, který jsme vyhráli 2:0, jsme neudrželi tlak soupeře a nakonec prohráli 2:4. Stejně jsme dopadli i v utkání o 3. místo, kdy po vyhraném 1. poločase 2:0 jsme smolně prohráli 2:3. Všechny nás to mrzelo a tak jsme si při vyhlašování výsledků turnaje smutně došli pro pohár za 4. místo v tomto veteránském turnaji. Postupem času jsme si ale uvědomili, že i toto umístění je pro naše orlí společenství pěkný úspěch. Až na pár bolístek jsme všichni zdravotně pořádku a z lásky k tomuto sportu jsme si zahráli, pobavili se, utužili mnohaletá přátelství a poznali přátele další.

Turnaj vyhráli veteráni RC Praga po vítězství nad OB Praha. Ostatní výsledky z 2. ročníku ragbyového turnaje „O staropražskou šunku 2010“ najdete na webových stránkách: https://oldboys.rugby.cz/cz/  

Moravsko-slezští orli se opět sejdou v září na turnaji „Holek Cup“ v Olomouci. Poté by se měla opět pořádat Vyškovská tlačenka. Fotky z turnaje jsou ve Fotogalerii Picasa
 
Ragby zdar, Frigo 1.