Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Školáci sportovali s námi
St, 20.Červen 2018 v 18:47
Autor: (red)

Školáci sportovali s námi

 
 
Havířov 18.6.2018 - (Tex Patrik Kovács, foto Karel Gaman a Karolina Filsáková) - Zhruba 140 školáků se svými pedagogy a necelá desítka organizátorů a rozhodčích - to byli aktéři dalšího ročníku turnaje havířovských základních škol v bezkontaktním ragby. Turnaj organizovaný v rámci projektu „Sportuj s námi“ pod patronací České unie sportu má, jak se uvádí v programovém prohlášení, zvednout děti a dospělé od televizí a počítačů a motivovat je, aby se zapojili do sportovních aktivit, a to nejen v podobě jednorázových soutěží – proto podporujeme i akce náborové. A nábor nových zájemců o ragby je také hlavním motivem pořádání turnaje pro školy.
 
Akce byla zároveň součástí celosvětovéhp projektu World Rugby Get into Rugby, který se zaměřuje na seznamování dětí s ragby. Přátelství a týmová práce jsou naprosto důležité dovednosti ve většině kolektivních sportů, ale v ragby jsou postaveny na nejvyšší úroveň. Proto je cílem projektu Get into Rugby a snahou všech, kteří se o realizaci projektu starají, přivést děti do ragbyové rodiny.
 
 
Za účasti 7 havířovských škol proběhl další ročník havířovské školní Tag ligy. Hrálo se ve 2 věkových kategoriích: Benjamin 6. a 7. třídy a Junior 8. a 9. třídy. Celkem se turnaje zúčastnilo 135 děti. Hrálo se systémem každý s každým na jeden sedmiminutový zápas a celkem bylo k vidění 42 zajímavých a bojovných střetnutí, která v některých případech vybudila takové emoce, že jeden z žáků musel být pro vulgární slovní napadení soupeřů vyloučen do konce turnaje.
 
 
Technická úroveň utkání byla poplatná tomu, zda v tělocviku někdy učitelé vytáhnou z kabinetu šišku a tagy a nechají školáky hrát. Obecně na tom byli daleko daleko lépe ti žáci, kteří se věnují nějakému sportu, a bylo to poznat na první pohled. Jenže ti už si svůj sport vybrali a do klubu hrát ragby nepřejdou a ti ostatní zase příliš zájem o pohyb nemají. Rozhovory s některými pohybově nadanými končily konstatováním „Já už hraju basket,“ nebo fotbal ale nejčastěji florbal. A ti, na kterých bylo vidět, že se zrovna s pohybem nepřátelí a kteří by ho potřebovali jak sůl, slyšíme „Chodím do hudebky,“ další zase rozpačitě krčí rameny a je jasné, že se do klubu nepohrnou.
 
 
Přesto všechno má smysl tuto formu seznamování dětí s ragby rozvíjet a pokoušet se získat je pro ragby. Rozhodně by na podzim měly navazovat další náborové akce na školách a pokusy znovu obnovit stálé kroužky.
 
Výsledky
 
Benjamin
   
Junior
 
         
Základní škola body   Základní škola body
         
1. ZŠ Žákovská 12   1. Gen. Svobody ***) 10
2. ZŠ Na Nábřeží   9   2. 1.máje 10
3. Školní         7   3. Žákovská   9
4. M.Kudeříkové *)   5   4. M.Kudeříkové    7
5. 1.máje    5   5. M.Pujmanové +)   3
6. M.Pujmanové **)   2   6. Školní     3
7. Gen. Svobody   2   7. Na Nábřeží   0
 
 *) vyhraný vzájemný zápas se ZŠ 1.máje
**) lepší celkové skóre při remíze ve vzájemném zápase se ZŠ Gen.Svobody
***) vyhraný vzájemný zápas se ZŠ 1.máje
+) lepší celkové skóre při remíze ve vzájemném zápase se ZŠ Školní
 
 
   
Foto Karolina Filsáková
Další fotografie - fotogalérie Zonerama
 
Poděkování patří všem zúčastněným školám, učitelům a žákům za předvedené výkony.
 
Zvláštní poděkování patří paní Lence Byrtusové, pedagogické pracovníci oddělení TV SVČ Asterix, za pomoc při organizováni turnaje a za věcné ceny pro 4 nejlepší družstva obou kategorii.
 
A poděkování patří také pořadatelům a zároveň rozhodčím Jakubovi Kolodziejczykovi, Dominikovi Kovácsovi, Ladislavu Kozubíkovi a Lukáši Regecovi.
 
A pochopitelně patří poděkování i České unii sportu a jejímu centru pro sportování široké veřejnosti Sportuj s námi.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány