Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Školní liga s Novozélanďany
Út, 19.Červen 2018 v 20:04
Autor: (red)

Školní liga s Novozélanďany

 
 
Praha 14.-15.6.2018 (Text a foto Radomír Kloda) - Proti dřívějším zvyklostem jsme letos vyrazili do Prahy místo středy až ve čtvrtek s tím, že turnaj školní ligy ragby se odehraje na hřišti Tatry Smíchov až v pátek, den před utkáním ČR versus New Zealand Ambassador’s XV. A proti dřívějším zvyklostem to bylo pro kluky a děvčata zážitek, o kterém budou možná jednou vyprávět i svým dětem, kdy se setkáte s hráči světové ragbyové země číslo jedna!
 
 
Vlakem jsme vyrazili po půl sedmé a v Praze jsme byli před jedenáctou. Po dohodě jsme vyrazili do Tróje do pražské ZOO metrem a následně pak autobusem. Teprve po obědě v místní restauraci jsme společně vyrazili za zvířátky. Celkem nás bylo 16, čtrnáct dětí a dva dospělí. Pražská ZOO je nádherná a samozřejmě velmi rozsáhlá. Po pětihodinové prohlídce jsme se vymotali ze ZOO a autobusem, metrem a opět autobusem jsme dorazili do Edenu ke Slavii.
 
   
 
Na Slavii jsme se nejprve navečeřeli a teprve pak jsme vyrazili se ubytovat do apartmánu Eden. Večerka byla stanovena na dvaadvacátou hodinu. Ráno dospělí nakoupili v blízkém obchodě na snídani pečivo, máslo, sýry, jogurty, nutelu, džemy, paštiky apod. Po snídani jsme se nejprve autobusem, metrem a opět autobusem dostali ke stadionu Tatry, kde nás již netrpělivě čekali se oficiálním zahájením dopolední ragbyové akce.
 
Oficiální zahájení provedl zástupce městské části Praha 5, velvyslanec Nového Zélandu v ČR, zástupce ČSRU a samozřejmě Kartel Ševčík, který celou akci zorganizoval společně RC Tatrou. Jednotlivá družstva hrála pod hlavičkou účastníků mistrovství světa jako například Anglii, Japonsko, Nový Zéland, Jižní Afriku, Austrálii apod.
 
My jsme přijeli s dvěma družstvy, jedno z Havířova (to „reprezentovalo“ Austrálii) a jedno z Albrechtic (to „reprezentovalo“ Wales). Ke každému družstvu se přidali 2 nebo 3 hráči družstva New Zealand Ambassador’s XV (NZA), kteří vedli týmy v přípravě i následující hře. Jednotlivá družstva vždy vyzvala jiné ke hře, kterou řídili hráči NZA. Nakonec byla celá akce zhodnocena a hráči jako upomínku dostali hrací míče.
 
   
 
Potom spontánně začala autogramiáda, kdy děti obstoupily své vzory, a nechaly si podepsat, co měly po ruce (míče, trička, ruce …). Akce byla velmi zdařilá a děti si odnesly veliký zážitek a samozřejmě i zkušenosti pro svou oblíbenou hru ragby.
 
My ze severní Moravy jsme ještě zůstali na tribuně a viděli lehký trénink novozélanďanů. Nakonec jsme se dočkali i bojového tance haka, který si hráči NZA zkoušeli na sobotní utkání proti reprezentaci ČR. Dětem se ani moc z areálu RC Tatry nechtělo, ale byli jsme nuceni se pomalu přesunout do centra Prahy k hlavnímu nádraží, odkud jsme pak v pořádku odjeli do Havířova a Albrechtic.
 
Havířov reprezentovali tito hráči: Ivana Plintová, Michael Audy, Michal Chamrath, Erik Mašek, Tobiáš Kobierski, Anna Kubiková a Nicolas Havlín. Albrechtice pak reprezentovali: Matyáš Daňhel, Monika Wojkowská, Ondřej Kopel, Martin Štěrba, Michael Ryška, Matěj Križan a Tobias Gerlich. Doprovod zajišťovala dvojice Radka Križanová a Radomír Kloda.
 
Akce se opravdu velmi povedla, veliké poděkování patří RC Tatře Smíchov a hlavně pak duší celé akce – Karlu Ševčíkovi.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány