Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

MS U20: Les Bleus jsou mistry světa
Po, 18.Červen 2018 v 16:05
Autor: (red)

Les Bleus jsou mistry světa

 
 
Jedna z mála vrcholných akcí světového ragby, která se odehrává rok co rok, je mistrovství světa hráčů do 20 let. Z jedenácti ročníků jich šest ovládl Nový Zéland, tři Anglie a jeden Jižní Afrika, letos se konečně dočkala čtvrtá země světové top ten Francie, když ve finále zdolala Anglii 33:25. Obhájce titulu Nový Zéland prohrál v souboji o 3. místo s Jihoafrickou republikou 30:42, takže je podruhé v historii šampionátů bez medaile.
 
 
 
 

Irsko zachránilo elitní skupinu, Francie má poprvé zlato

 
Kdo by čekal, že se na posledních místech po zápasech v základních skupinách ocitnou Irsko a Skotsko? A přece, Irsko hrálo o udržení s Japonskem, vyhrálo až po obtížném boji o pouhých 6 bodů. Přitom zápas se zdál být rozhodnut v prvních dvou třetinách času, kdy Irové vedli už 34:12, ale pak Japonci nasadili k finiši, během pěti minut položili dvě pětky a stáhli na 26:31 a sedm minut před koncem na 33:34. Irové pak položili pětku a Japoncům definitivně utekli. Ovšem pravda je, že Japonci na položení vyhráli 5:4 a pravda také je, že doplatili na svou nekázeň, z trestných kopů obdrželi plných 15 bodů. Do divize Trophy mistrovství světa tedy spadli Japonci.
 
 
V souboji o 9. místo vyhrála překvapivě Gruzie nad Skotskem 39:31, hráč 2. řady roje Laša Jaiani to komentoval slovy:
"Máme jen pozitivní pocity. Chtěli jsme mistrovství dokončit na nejvyšší možné pozici, a to jsme udělali, hrajeme mistrovství podeváté, ale poprvé v historii jsme vyhráli tři zápasy, poprvé v historii jsme porazili dva týmy z evropské špičky, takže je to skvělé. Pro příští rok si stavíme ještě vyšší cíl."
 
Utkání o 7. a 5. místo rozhodli pro sebe favorité poměrně výrazně. Italové vlastní nekázní posadili Velšany na koně, hráli dlouho ve třinácti a minutu dokonce ve 12, jenže Velšané z oslabení Italů vytěžili jen jednu pětku. Ovšem kompaktnější hrou rozhodli zápas pro sebe 34:17. Ani Argentinci nebyli Australanům příliš vážným soupeřem, byť Australané hovoří ze zdvořilosti o těžkém soupeři, jejich výhra o 26 bodů (41:15) svědčí o něčem jiném.
 
Deset pětek padlo v souboji obhájce titulu Nového Zélandu s Jižní Afrikou, ale za kratší konec tahali mladí Novozélanďané. Přitom to vypadalo na jejich jasnou převahu, když první poločas vyhráli 25:14, ale druhý poločas ovládli Jihoafričané, postupně stahovali náskok soupeře, v 61. minutě přešli do vedení, které v 75. minutě stvrdili šestou pětkou na 40:25 a pětka mladých Blacks v poslední minutě už nic neznamenala.
 
 
Ještě nikdy nedrželi trofej vítěze mladí Francouzi, povedlo se jim to až letos, když prošli celým mistrovstvím bez porážky, když je ve finále v Béziers podpořilo bezmála 18 tisíc fanoušků. Francouzi měli velkou oporu v kopáči Carbonelovi – a také ve špatné disciplíně Angličanů – Carbonel proměnil sedm trestných kopů a přidal jeden kop po pětce. Dostat 21 bodů jako trest za porušování pravidel, je na této úrovni soutěže nevídané, a třebaže Angličané položili o pětku více, nemohli se při jinak dobré obraně Francouzů prosadit a musejí se podruhé za sebou spokojit se stříbrem.
 
 
(gak)
Finálové výsledky:
O 11.místo    Irsko – Japonsko   39:33 (22:12) P 4:5
O   9.místo  Skotsko – Gruzie   31:39 (19:12) P 5:5
O   7.místo Wales – Itálie       34:17 (24:  7) P 4:3
O   5.místo Argentina – Austrálie 15:41 (  7:17) P 2:5
O   3.místo Jižní Afrika – Nový Zéland 42:30 (14:25) P 6:4
O   1.místo Anglie – Francie 25:33 (  8:14) P 3:2
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány