Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Češi se nedali zastrašit hakou
Ne, 17.Červen 2018 v 17:22
Autor: (red)
Češi se nenechali zatrašit hakou 
 

New Zealand Ambassador’s porazili 23:15

 
 
Praha 16.6.2018 (Text a foto Petr Skála) - Čeští ragbisté připravili na třetí červnovou sobotu sobě i svým fanouškům velký svátek, který navíc ozdobili překvapivým výsledkem. Českému reprezentačnímu  týmu se podařilo napočtvrté zvítězit nad novozélandskými ragbisty působícími v Evropě pod hlavičkou New Zealand Ambassador’s XV, vyhrál 23:15
 
 

Česko - New Zealand Ambassador’s XV  23:15  (14:5)

 
Body:  Petr Čížek 18, Martin Kovář 5 - Amstrong ,  Horrocks a Burrows po 5 * Pětky 1:3 *  Rozhodoval: Hollins Fergas (Skotsko) * Diváků: 3000
 
 
Tři dny předtím utržila lvíčata od New Zealand Ambassador’s XV  vysokou porážku  0:105  a možná i proto davy návštěvníků přicházely do dějiště utkání na hřiště Tatry Smíchov s určitými obavami, že budou sledovat další nadílku v českém brankovišti, ale vše nakonec probíhalo jinak.
 
Hosté, kteří před utkáním soupeři i divákům předvedli tradiční válečný tanec haku,  se sice do domácích borců pustili od začátku ostře, ale naráželi na pozornou českou obranu. Navíc začali dělat  chyby.  Proto Česko po dvou proměněných kopech vedlo 6:0 a v  25. minutě po pětce, kterou položil Martin Kovář, dokonce 11:0. Novozélanďané snížili na 11:5, ale půle po další penaltě, kterou jako ty předchozí proměnil Petr Čížek, skončila 14:5.
 
 
"Řekli jsme si všichni s trenérem, že se  nesmíme nechat zastrašit jejich předzápasovým tancem hakou a od samého začátku pečlivě bránit, a když to půjde, vyrážet do protiútoku. Taktika nám vycházela a soupeř ztrácel jistotu v přihrávkách, s jakou nás v předchozích zápasech vždy překonával," řekl po utkání nejúspěšnější hráč zápasu Petr Čížek, který ke třem trestným kopům z první půle přidal ještě stejný počet trestných kopů i ve druhé půli.
 
Petr Čížek tak pro české barvy svými kopy získal 18 rozhodujících bodů.  Novozélanďané přesto všechno zápas nezabalili. Ke konci utkání v nastaveném čase ještě dali svoji třetí pětku a snížili na konečných 23:15.
 
"Je to nádherné, jak nám diváci fandili a po utkání se s námi radovali z nečekaného výsledku. Je vidět, že se nám v posledních zápasech v domácím prostředí daří," radoval se po utkání kapitán českého týmu Vojtěch Havel.​
 
"Byla skvělá oslava českého ragby," měl radost  jediný český ragbista, který hráčům se stříbrnou  kapradinou na ​hrudi dal pětku Martin Kovář.
 
 
Zápas s Novým Zélandem na rozdíl od těch předchozích se poprvé nehrál jako exhibice, ale byl oficiálně zařazen do programu světové ragbyové unie World Rugby. "Znamená to, že výsledek, bude započítán  do oficiálního žebříčku, který tato unie vede," vysvětlil asistent trenéra Michal Ouředník.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány