Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Od podzimu hrajeme národní ligu
Ne, 10.Červen 2018 v 23:02
Autor: (red)

Od podzimu hrajeme národní ligu

 
 
Hororovou a nervy drásající podívanou připravily v severomoravském derby divákům posledního kola moravské skupiny 1. ligy týmy Mariánských a Havířova. Obě mužstva se střídala ve výrobě chyb i bodování a do poslední minuty nebylo jasné, kdo vyhraje. Když Havířov po pětce v 80+4 minutě ledabylým kopem proti brance nepřidal za stavu 28:29 dva body, napnuly Mariánské Hory všechny síly, aby v ohlášené poslední minutě stav zvrátily a povedlo se jim to. Po banální chybě Havířova – neuvolnění soupeře po složení – ostravský Juchelka proměnil trestný kop a na hřišti i v hledišti vybuchl gejzír radosti.
 
 

MARIÁNSKÉ HORY – RC HAVÍŘOV 31:29 (14:10)

 
Ostrava 10.6.2018 - Pětky 3:4 * KP 2:3 * TK 4:1 * rozhodčí Vladimír Kohout – Petr Juřica, Ladislav Kozubík * ŽK Kratochvíl, J.Šelešovský, Chromulák (MH) – Veselý (HA) * ČK Leroch (HA) * 200 diváků
 
Body: Juchelka 21 (1P,2KP,4TK), Badura 10 (2P)  —  Veselý 10 (2P), R.Benčík 9 (1P,2KP), Wardas 5, Walek 3 TK, L.Sittek 2 KP
 
Havířov
1 Fajkus, 2 Kovács, 3 Macháček, 4 Titěra, 5 Aberle, 6 J.Hanák, 7 Leroch, 8 Kolodziejczyk, 9 O.Kloda, 10 Walek (31ʾ, 11 Hladík, 12 Veselý, 13 Barabáš, 14 R.Benčík, 15 Wardas
 
16 Musil, 17 Indrák, 18 O.Benčík, 19 Spurný, 20 L.Sittek, 21 Trtek, 22 Regec, 23 Tržický
 
 
Oba týmy předváděly hru adekvátní přípravě, nebylo to tedy žádné super ragby, ale přece jen to byla vzrušující a emoce budící podívaná. Hráčům obou mužstev bylo jasné, že musejí vyhrát, jinak je čekala cesta do druhé ligy, ve které by to sice měly dost pohodlné na výsledky, ale hodně nejisté pokud jde o úroveň, vždyť i nejlepší ze slabší poloviny české ligy Nýrsko prohrálo s prvními čtyřmi týmy v poměru 31:355!
 
 
Vývoj prvního poločasu od našeho vedení v 7. minutě po trestném kopu Dana Walka až po pětku Dominika Wardase, kterou jsme snižovali vedení Mariánských Hor 14:3 na přijatelných 14:8 a po konverzi Radka Benčíka na 14:10, se vyznačoval vyrovnaným průběhem, mnoha technickými chybami. Ale také a dvěma důraznými bodovými průniky Badury a Juchelky. Hlavně tito dva hráči byli údernou silou Ostravských, těžko se zastavovali, mnoha skládkám se vyhnuli a vždy znamenali hrozbu pro naše brankoviště.
 
Těžce jsme se prosazovali, převahy, kterou jsme místy měli, jsme nedokázali využít, velmi blízko jsme měli k položení při velkém tlaku na hranici pětimetrovky Mariánských Hor, ale nenašli jsme způsob, jak míč udržet ve hře, naopak jsme poskytli šanci domácím k osvobozujícímu trestnému kopu. Přitom se ukázalo, že na obranu soupeře platí stejný způsob, jakým sám bodoval, rychlý razantní průnik mezi dva obránce, jak ve 40. minutě předvedl Dominik Wardas při své pětce (na snímku níže).
 
 
Druhá část utkání pro nás začala dobře, naštvaný ostravský Veselka kopl zlostně do míče, který mu spoluhráči naservírovali na zem, tak šikovně, že ho poslal do rukou Dominika Veselého a ten nasadil třista z místa a položil pod ostravskou branku, Radek Benčík jistě proměnil kop.
 
   
   
 
Pak ale přišla krize, domácí převzali iniciativu, a od 53. do 77. minuty si připsali plných 14 bodů a za stavu 28:17 to vypadalo nejen špatně, ale téměř beznadějně.
 
Přišel závěr zápasu, krásná akce zakončená pětkou Radka Benčíka a kopem Leona Sittka, ale pořád to minutu před koncem řádné hrací doby nevypadalo na zisk více než 1 bodu. Ale minula 80. minuta a hrálo se dál. Prodlužovalo se kvůli četným ošetřováním a také poradám rozhodčích s vylučováním – vykázáni byli v závěru J.Šelešovský, který sestřelil Ondru Klodu, Zorro mstitel Patrik Leroch šel ven rovnou s červenou a o 2 minuty později dostal žlutou ještě ostravský Chromulák. Závěr tedy značně nervózní.
   
   
Uklidnění do toho chaosu vnesl Dominik Veselý únikem v 80+4. minutě a svou druhou pětkou, kterou převážil misky vah na naši stranu. Za stavu 28:29 jsme měli kop přímo proti brance a zodpovědnost na sebe vzal Leon Sittek, třebaže je na provedení kopu minuta, Leon příliš spěchal a navíc kopl ledabyle, netrefil. Byly to osudové dva body, o minutu později jásaly Mariánské Hory, banální chyba některého z našich – neuvolnění složeného hráče – nás stálo výhru. Juchelka se prostě při trestných kopech trefuje s jistotou kopacího automatu, proměnil na 31:29. Naštěstí jsme získali oba bonusy a udrželi se na 2. místě moravské ligy a postupujeme do národní ligy, kam nás doprovodí i Mariánské Hory, které předčily o Bod Bystrc. Ostravští také, jako vítěz rozhodujícího utkání sezóny, obhájili trofej vítěze derby Slezský kylof.
 
V našem týmu zahrály velmi dobře zadní řady, vyzdvihnout můžeme všechny, i když třeba někteří vyčítají Richardovi Hladíkovi, že nedá balón, na druhé straně ho také neztratí, což se třeba nedá říci o rojnících, kde sice uspokojila první řada svým tahem, ale na druhé straně roj nijak nevynikl, nezahrál nad normu. Dnes to prostě nebyl ten roj, který býval postrachem ligy. Do zranění zahrál dá se říci už standardně dobře Dan Walek na útokovce a překvapivě dobře si vedl na mlýnovce Ondra Kloda, na to, že měl roční přestávku a málo tréninků, zahrál výborně.
 
 
Karel Gaman
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány