Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Definitivní rozhodnutí World Rugby
Čt, 07.Červen 2018 v 13:40
Autor: (red)

Definitivní rozhodnutí World Rugby

 
 
Nejvyšší světový orgán World Rugby (IRB) definitivně vyřešil problém, který byl více méně vyprovokován incidentem při kvalifikačním utkáním o postup na MS 2019 mezi Belgií a Španělskem. V rámci vyšetřování se zjistilo, že za Španělsko, Belgii a Rumunsko nastoupili neoprávněně zahraniční hráči. Proti rozhodnutí arbitrážní komise WR se neúspěšně odvolalo Rumunsko a Španělsko. Do Japonska tedy pojedou Rusové a šanci místo Španělů mají nyní Němci, kteří se utkají s Portugalci o šanci na postup přes baráž se Samoou.
 
Odvolací komise World Rugby definitivně zamítla odvolání Rumunska a Španělska proti rozhodnutí arbitrážní komise a doporučila WR, aby podnikl kroky, které pro příště zabrání opakování podobných přehmatů.
 
Rumunská federace ragby (FRR) rozhodně nesouhlasí a odvolává se na to, že písemným prohlášením tonžské ragbyové unie, že její bývalý hráč Sione Faka’osilea nikdy v oficiálním zápase nenastoupil, byla uvedena v omyl, a za to, že tonžská unie neuvedla, že hráč už reprezentoval svou původní zemi v sedmičkovém ragby, nenese žádnou odpovědnost. Rumuni uvádějí, že „jsou rozhodnutím překvapení a zklamáni.“ „Přišli jsme o mistrovství, přestože jsme učinili všechny kroky v souladu s předpisy. Ztrácíme víru, že není rozdíl mezi těmi, kteří se řídí pravidly a těmi, kteří mají na dodržování pravidel dohlížet. Není rozdíl mezi spravedlivými a těmi, kteří se snaží najít výmluvy a mezery,” vyjádřil se k rozhodnutí komise předseda FRR Alin Petrache.
 
Také španělská federace (FER) tvrdí, že rozhodnutí je nespravedlivé a jen potvrzuje, že v pravidla neplatí pro všechny stejně. Španělé tvrdí, že chyba je na straně řídících orgánů světového a evropského ragby, protože v minulosti nebyly důsledně uplatňovány standardy pro způsobilost hráčů. Španělé, jak známo, použili francouzské hráče, kteří již startovali v letech 2008 a 2012 za národní tým Francie do 20 let.
(gak)
 
Zdroj: WR, FRR, FER, Gazeta sporturilor
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány