Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Trakaře nepadaly, dětský den se vydařil
Po, 04.Červen 2018 v 15:10
Autor: Radomír Kloda

Dětský den RC Havířov 2018

 
 
Havířov 2.6.2018 (Text radomír Kloda, foto Ondřej Kloda) - S heslem : „Dětský den bude, i kdyby trakaře padaly“ jsme asi trošičku zakřikli předpověď počasí na sobotu, i když jsme v záloze měli pro případnou nepřízeň počasí i rezervaci velké tělocvičny ve sportovní hale. Na hřišti  jsme pro blížící se bouřku museli Dětský den předčasně ukončit již před 13. hodinou.
 
  Na přípravě dne dětí se začalo pracovat již od osmi hodin, aby se vše připravilo na desátou hodinu – grilovací stánek Friga a Evy, provoz bufetu Mlok Aleše a Markéty včetně stolů, židlí a slunečníků, a samozřejmě to nejdůležitější, jednotlivá stanoviště s úkoly pro děti. Ta pod vedením Ondry a Dominiky vznikla přímo na hřišti a bylo jich 8, které děti musely splnit, aby dosáhly na sladké odměny, které vydával Radim Fajkus až po důkladném ověření předložených záznamů na evidenčním listě.
 
 
Na stanovišti 1 jako již tradičně „vládl“ Láďa Indrák se vzduchovkami, na dvojce byl hod míčkem do úst „mamlase“, na trojce byl připraven 3D labyrint, který děti musely projít s míčkem na lžíci, na čtyřce se házelo kroužky na trny s bodovým ohodnocením, na pětce pak děti musely projet slalomovou dráhu s třemi ragbyovými míči na minitrakaři, na šestce byl běh se šiškou přes překážky a následné prolézání tunelem, na sedmičce se pak skákalo v pytlích a na osmičce byl test dovednosti, a to kop šiškou na dětské háčko a hod šiškou na přesnost – obruč o šířce 0,6 metru.
 
 
Mimo soutěž pak bylo pro nejmenší vloženo malování barevnými křídami na chodník. Pro zájemce, kteří se chtěli nechat zkrášlit, nebo změnit svůj vzhled byla připravena umělkyně, která malovala vybrané barevné motivy na obličej nebo ruce, případně nohy. Jako bonus připravila paní Chamrathová občerstvení pro děti i dospělé ve formě minikoláčků, malých hamburgerů a ovocných pohárků a jako již tradičně na jednu hodinu byl připraven dort s ragbyovou tématikou (poznámka: byl opět vynikající). Soutěžní části Dětského dne se zúčastnilo cca 35 dětí.
 
 
  Po 12-té hodiny jsme udělali přestávku od soutěží a zájemci se na volném prostoru sešli ke kratochvíli se šiškou, kde bylo připraveno hřiště pro Tag ragby, na kterém se utkala družstva žlutých a modrých o „Přeborníka v Tag ragby Dětského dne 2018“. V obou družstvech nastoupili holky, kluci i dospělí, malí, velcí …, prostě všichni. V průběhu hry se hráči měnili, jak kdo chtěl nebo fyzicky mohl, takže se stávalo, že někteří změnili příslušnost k družstvu i více než jednou. Myslím si, že vyhrávalo družstvo žlutých, ale utkání muselo být předčasně ukončeno pro nepříznivé počasí, neboť se ze severu blížila tmavá mračna s bouřkou.
 
Do tři čtvrtě na jednu se nám podařilo všechna stanoviště uklidit, a když začalo pršet, tak se skalní příznivci shlukli pod slunečníky k bufetu a dál probíhal redukovaný program dále až do doby, kdy se vše snědlo, vypilo a nebylo již o čem se dále bavit.
 
  Dětský den se, až na počasí, opravdu vyvedl a byl důstojnou oslavou Mezinárodního dne dětí. Poděkování patří všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě a zdárném průběhu akce, což jsou všichni výše jmenovaní a dobrovolníci z řad hráčů a hráček kategorie U16.
 
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány