Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Mužům došly síly
Po, 28.Květen 2018 v 20:26
Autor: Karel Gaman

Mužům došly síly

 
 
Havířov 27.5.2018 - Na tribuně při včerejším utkání našich mužů se Zlínem se rozpoutala debata, co bylo hlavní příčinou porážky, nebo spíše úplného výpadku ve druhém poločase. Jedni soudili, že to bylo proto, že mužstvo nemá žádnou herní koncepci, další byli toho názoru, že se prohrálo dvěma hrubými chybami jednoho z mladých hráčů, ale všichni se shodli na tom, že týmu ve druhé půli naprosto došly síly. Ale pravdu nakonec mají všichni.
 
 

RC Havířov – RC Zlín 14:20 (14:17)

 
Pětky 1:2 * KP 0:2 * TK 2:2 * DG 1:0 * rozhodčí Petr Juřica – Karolina Filsáková, Jan Tvrdoň
 
Body: Walek 14 (1P,2TK,1DG) – Smiřický 10 (2KP,2TK), Navrátil 5, Juřík 5
 
Havířov
1 Bazger, 2 Kovács, 3 Musil, 4 Titěra, 5 Spurný, 6 Aberle, 7 Kolodziejczyk, 8 Macháček, 9 Regec, 10 Walek, 11 Majerčík, 12 Barabáš, 13 lamač, 14 Benčík, 15 Hladík – 16 Tržický, 17 Miarka, 18 L.Sittek, 19 Hauptvogel, 20 Šefár
 
 
Přitom se zápas nevyvíjel nijak špatně, naši bez úhony přečkali zhruba pětiminutový intenzivní tlak Zlína a hra se pomalu, alespoň územně, vyrovnávala. Když pak v 7. minutě Patrik Kovács skvěle vypíchl hostům přihrávku a předal Jakubovi Titěrovi k závěrečnému sprintu volným polem do brankoviště, všechno vypadalo růžově, jenže vzápětí všechno zčernalo, Jakub míč zahodil. Naštěstí vzápětí po mlýnu Zlínští odkopli na naši polovinu, Richard Hladík vrátil zpět a hosté se dopustili předhozu. Po vyhraném mlýnu v 8. minutě dává Dan Walek branku ze hry, byl to po dlouhatánské době první dropgól v soutěžním utkání.
 
Foto Ondřej Kloda
 
O dvě minuty později si Dan staví dva metry před půlicí čárou míč k trestnému kopu a proměňuje. Ve 14 minutě naši zahodili další šanci v situaci, kdy nemohlo nastat nic jiného než položení, předhozem. Zato v 16. minutě přišla další šance pro Dana Walka při trestném kopu za ofsajd Zlína a Dan spolehlivě proměnil na 9:0.
 
 
Jenže v 19. minutě při mohutném tlaku Zlína nesložil Lukáš Regec a vzniklou dírou lehce prošel Denis Juřík a položil. Skvělý zlínský kopáč Jan Smiřický přidal 2 body z kopu na 9:7 a rázem tu bylo drama. Dan Walek měl sice další příležitost bodovat z trestného kopu, ale tentokrát se ukopl. Zato si to vynahradil o pár minut později, kdy po odkopu Zlíny vynesl míč do hry zadák Richard Hladík a po rucku Dan utekl obráncům a ke svým devíti bodům z kopů přidal pětku, kop na branku se mu ale nepovedl. I tak vypadal stav 14:7 ve 25. minutě docela slibně.
 
Foto Josef Koláček
 
Během dalších sedmi minut se střídaly útoky, technické i taktické chyby na obou stranách, hra se přelévala z jedné poloviny na druhou, ale šancí bylo pomálu. Vlastně jednu jsme měli my, když po křídle utekl Richard Hladík, naši byli docela překvapeni, nikdo se nevydal Richarda podpořit. Zlínští se zmocnili míče a dalekým kopem ho poslali do našeho brankoviště a přišla katastrofa. Nejblíže měl k míči Lukáš Regec, ale reagoval tak liknavě, že ho sprintující Navrátil skokem plavmo předběhl, Smiřický spolehlivě proměnil kop od autové lajny a bylo 14:14.
 
Možná šok, ale pravděpodobněji už docházející síly týmu způsobily, že se Zlín lehce vymanil z našeho následujícího tlaku, kdy byl nucen přiklepnout ve vlastním brankovišti a navíc výkop z čáry obranného území provedl bleskově, zaútočil a dostal se lehce na naši polovinu. Tam jsme sice získali autové vhazování, ale ztratili míč a pozdě reagovali na útočnou akci hostů. Důsledkem byl přestupek proti pravidlům při rucku a trestný kop, který Smiřický lehce proměnil na 17:14 pro své barvy.
 
Druhá část utkání ještě zpočátku slibovala obrat, naši poměrně často drželi míč, útočili, ale také chybovali. V jedné fázi každá naše akce končila trestným kopem proti nám. S postupujícím časem narůstala v nepříjemném vedru únava, síly viditelně docházely, pohyb hráčů se zpomaloval, prostě přišel útlum, který moc nadějí na zvrat nedával.
 
Foto Josef Koláček
 
Tu a tam přišla akce, která mohla při plných silách přinést úspěch, ale za daného stavu nastával na hřišti spíše chaos než cílevědomá a organizovaná hra. K lepšímu vývoji hry také nepřispěly obranné kiksy, Radim Lamač v jisté fázi zápasu ani jednou nesložil, obranu za něho museli řešit další hráči. Všechny pokusy roje o postup většinou končily ztrátou míče. Ovšem ani Zlín na tom nebyl lépe, pokud jde o preciznost, chyby byly oboustranné, ale rozhodně na tom byl fyzicky lépe a také se prosazoval lepší herní koncepcí, zvláště obrannou.
 
Přesto všechno v samém závěru svitla naděje, leč hned pohasla. Naši rojníci po několika postupech přišli o míč, Zlín posla míč do autu a z vyhraného autového vhazování vzešla pěkná útočná akce, na jejímž konci Radim Lamač výborně uvolnil v pětkové situaci Majerčíka, tomu se však ve sprintu zapletly nohy a upadl. Ještě v poslední minutě čtyřminutového nastavení měl náš útok příležitost, ale kterýsi z útočníků udělal předhoz.
 
Foto Ondřej Kloda
 
Zápas ukázal, že mužstvo nemůže v zápase žádnou herní koncepci uplatnit, ta se vyvíjí a prohlubuje tréninkem, ovšem tým se sotva může nějaký systém naučit, k tomu by muselo být na tréninku víc než dva tři hráči. Zrovna tak je to s technikou a kondicí. Zpočátku také nebyly v pořádku mlýny, před zápasem se zjistilo, že Radimovi Fajkusovi prošla 2 dny před utkáním lékařská prohlídka a Marek Bazger, který ho na pilíři nahradil, měl se zkušenými, váhově převažujícími a silnými pilíři Zlína velké problémy.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány