Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Turnaj mladších žáků v Havířově
Po, 28.Květen 2018 v 13:00
Autor: Radomír Kloda

Turnaj mladších žáků v Havířově

 
 
Havířov 26.5.2018 (Text Radomír Kloda, foto Karel Gaman) - Na turnaji mladších žáků kategorií U8, U10 a U12 se představilo celkem 19 družstev, a to z RC Dragonu Brno, RC Bystrc Brno, Jimi RC Vyškov, RC Zlín, RC Olomouc, Sokol Mariánské Hory, domácí RC Havířov a z Polska přijelo družstvo U10 z RK Koliber Sosnowiec.
 
V kategorii U8 startovalo 5 družstev, která hrála systémem každý s každým a hrací doba byla 2 x 5 minut. V této kategorii jednotlivá utkání rozhodovali trenéři těchto družstev. Vítězem turnaje v nejmladší kategorii se stalo družstvo Bystrce před Vyškovem a Olomoucí I. Družstva předváděla pohledné ragby se skládáním, hře ve skrumážích, v běhu s míčem i s přihrávkami. Pro nejmladší kategorii pořadatelé udělali vyhodnocení ihned po skončení turnaje. Všechna družstva dostala odměny, které pořádající klub připravil, a všichni hráči se vyfotografovali společně.
 
V kategorii U10 startovalo 7 družstev včetně přátelského družstva z Polska. Hrálo se ve dvou skupinách a podle umístění pak hrála družstva o konečné umístění v tomto turnaji. Převážnou část odpískal jako rozhodčí Ondřej Pindur a samozřejmě rozhodoval i finálové utkání, ve kterém zvítězilo družstvo RC Dragon Brno nad družstvem Jimi RC Vyškov. Zde se již projevovala převaha týmů, ve kterých hráči již hrají více sezón a převyšují ostatní družstva v ragbyových dovednostech a orientaci na hřišti.
 
V kategorii U12 startovalo opět 7 družstev, která byla rozlosována do dvou skupin a podle umístění ve skupinách pak hrála o konečné umístění v turnaji. V naší skupině hrála družstva Jimi RC Vyškov a Sokol Mariánské Hory. V prvním utkání naše družstvo nejprve po vyrovnaném poločase (3:3) porazilo rivaly ze Sokola v poměru 7:3 a to hlavně kolektivní týmovou hrou. Pak Vyškov porazil Sokol 8:5 a v posledním utkání skupiny nakonec naše družstvo podlehlo soupeři z Vyškova po vyrovnaném boji 4:5 a obsadilo druhé místo ve skupině. V utkání o konečné 3. místo naše naděje nestačily na silný celek z RC Olomouc, kterému však podlehli jen těsně 2:3 kvůli několika chybám v obraně. O vítězství v této kategorii se střetla družstva RC Dragon Brno a Jimi RC Vyškov a stejně jako v kategorii U10 se z vítězství v tomto turnaji radovalo družstvo Dragonu Brno.
 
   
 
Všechna družstva ukázala, že umí bojovat a ve všech utkáních bylo vidět nasazení. Občas hráči volili ne úplně ideální pokračování hry, ale nasazením a odhodláním dramatizovali utkání, která měla svého favorita. Pouze družstvo Dragonu Brno ukázalo svoji sílu ve hře díky dobré technice, kolektivní hře a také fyzickým předpokladům některých hráčů. Utkání této kategorie rozhodovali Vlastimil Tržický, Radomír Kloda a hlavně pak Martin Havlíček, který navíc řídil všechna utkání hrána o konečné pořadí v turnaji.
 
Po posledním utkání provedl vyhodnocení Karel Gaman a předseda klubu Radomír Kloda pak každému družstvu předal plnou tašku dobrot. Samozřejmě také všichni zúčastnění hráči kategorií U10 a U12 se vyfotili společně.
 
   Družstvo RC Havířov v tomto turnaji reprezentovali: Michal Chamrath, Anička Kubiková, Tobiáš Kobierski, Ivana Plintová, Adéla Pavelčáková, Antonín Tržický, Michael Audy a Nikolas Havlín. Družstvo koučovali Vlastmil Tržický a Zlata Pernická.
 
Samozřejmě je nutno poděkovat všem, kteří se na podařené akci podíleli, a to Ondrovi Pindurovi, Vlastimilu Tržickému a Martinu Havlíčkovi za rozhodování zápasů kategorií U10 a U12 a všem trenérům družstev, kteří rozhodovali utkání kategorie U8. Za organizaci Karlu Gamanovi, Radimu Fajkusovi a zapisovatelce výsledků Natalii Parchanské. Za obsluhu v bufetu Aleši a Markétě Klodovým a Dominice Sabové a Ondřeji Klodovi za pořizování fotodokumentace.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány