Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Junioři znovu společně s Ostravou
Po, 28.Květen 2018 v 11:02
Autor: Oleg Kubala-Pacan

Junioři znovu společně s Ostravou

 
 
Finálová utkání celostátní ligy juniorů byla řídící STK zredukována na čtyři týmy poté, co se rozsypala celá nadstavba celostátní ligy, když Mariánské Hory a Sparta svá utkání vzdaly pro nedostatek hráčů. Mariánským Horám příliš nepovedlo společenství s Vyškovem. Přesto se Mariánské Hory do pokračování nadstavby dostaly, ale v nesoutěžním utkání proti Dragonu Brno v pro tento případ vytvořené společenství. Jak konstatuje autor následujícího reportu Pacan, je společenství přínosné a mělo by se pro novou sezónu obnovit.
 
 

 RC Havířov - RC Dragon Brno  24:29 (14:19)

 
Pětky 4:4 * KP 2:3 * TK 0:1 * Rozhodčí Leon Sittek
 
Body: Barabáš 5, Musil 5, Řihošek 5, Bazger 5, Selig 4 (2KP)
 
Havířov
1 Adamec, 2 Řihošek, 3 Lesko, 4 Wardas, 5 Šuták, 6 Hauptvogel, 7 N.Sittek, 8 Šefár, 9 Bazger, 10 Kričfalušij, 11 Šmíd (MH), 12 Kotásek (MH), 13 Selig (MH), 14 Mališ (MH), 15 Galeja (MH)
Střídači: 16 Červek, 17 Tyrpa, 18 Kučera, 19 Kajta, 20 Marek (všichni MH)
 
 
 
Ostrava 26.5.2018 - Hrálo se v Ostravě, protože v Havířově probíhal dlouho předem plánovaný turnaj mladších žáků a také proto, že to bylo po létech první utkání, kdy jsme obnovili v juniorské kategorii společenství Havířova s Mariánskými Horami. Myslím si, že bylo přínosné pro oba kluby. Hráči absolvovali jeden společný trénink a druhý den hráli proti soupeři, který vyhrál moravskou část ligy.
 
První poločas začal z naší strany dobře, když Romanem Barabáš položil naši první pětku a Honza Selig proměnil kop. Jenže za 5 minut soupeř využil naší chyby v rozehrávce od mlýna a vyrovnal pětkou s konverzí po průniku středem.
 
Potom se Dragon dostal k další pětce po našich chybách v obraně a získal vedení o pět bodů. Po nátlakové hře našeho roje byl nejdůraznější Petr Musil a položil pětku, Jan Selig se opět nemýlil a proměnil kop.
 
Ke konci poločasu nám soupeř kvůli špatnému skládání unikl po pravé straně a pětkou s konverzí se ujal vedení 19:14. Tak skončil poločas.
 
Ve druhém poločase  po pěkné akci celého týmu položil svou první pětku vůbec Ondra Řihošek na křídle, bez konverze. Potom nás soupeř zatlačil do obrany a vykoledovali jsme si trestný kop, který byl proměněn, a opět jsme prohrávali o tři body.
 
Při soupeřově akci rojem využil Marek Bazger jeho špatné přihrávky a sprintem položil naší poslední pětku. Při konverzi Honza Selig bohužel trefil jen břevno háčka.
 
V poslední minutě utkání v obranné fázi jsme vyrobili „žákovskou chybu“ a soupeř nám únikem nikým nehlídaným prostorem kolem rucku (kde byli strážci?) položil poslední pětku utkání. Konverze byla úspěšná.
 
Hráli jsme v tomto složení poprvé a vystřídali jsme všechny hráče, a také nám někteří tahouni scházeli. Všem hráčům děkuji za předvedený výkon. Pokud vydrží, může to být výborné mužstvo.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány