Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Prohra přes dobrý výkon
Út, 22.Květen 2018 v 14:25
Autor: Jiří Kuchařík

Prohra přes dobrý výkon

 
 
Praha 19.5.2018 - Utkání se rozjelo hned od začátku oboustranně ve svižném tempu. Zvláště domácí nasadili na nejvyšší obrátky a 8 minut nás nepustili z naší poloviny. Naši v obranné fázi nebezpečné pokusy o proniknutí odvraceli, ale dlouho tlaku neodolali, v 5. minutě se tatrováckým útočníkům projít povedlo. Položili v blízkosti branky, takže s konverzí mnoho práce neměli a vedli 7:0.
 
V osmé minutě se podařil průnik Honzovi Kubikovi, navázal na sebe obranu, přihrál útoku a po dvou dalších přihrávkách dostal míč zpět a skóroval. Po neúspěšném pokusu Mikuláše Marka - trefil při kopu po pětce jen tyč – byl stav 7:5.
 
Hra se poté vyrovnala a v 16. minutě po několika slibných průnicích Tatry naši sice získali míč, ale odkopli ho do pole tak nešťastně, že zadák Tatry, který odkopnutý míč zachytil, prošel sólově skrz naši útočnou formaci a upravil stav na 12:5, když se konverze domácím nepovedla. To také byl poločasový výsledek.
 
Hned po našem výkopu do druhého poločasu dostalo míč domácí křídlo, když naši borci soupeři v příjmu míče nedokázali zabránit a po běhu přes více než polovinu hřiště si doběhlo pro pětku. Stav ukazatele skóre se měnil na 17:5
 
Naši kluci však nezpanikařili, ani je nepotkala ztráta morálky, jak se to často za takového stavu utkání stává, a bojovnou hrou si vynutili převahu. Po několika našich postupech se k míči dostal opět Honza Kubik a nezadržitelně prorazil domácí obranu a položil svou druhou pětku, po konverzi Mikuláše Marka už vypadal ukazatel veseleji 17:12.
 
A ještě veseleji bylo, když v 52. minutě za naší mírné převahy prošel soupeřovou obranou Tony Wolkowinskij a srovnal na 17:17.
 
Jenže nakonec se přece jen radovali domácí, za svižné a vyrovnané fáze utkání se prosadili větší agresivitou při postupech, po několika fázích pronikli a položili rozhodující pětku. Nám se už při mohutném tlaku v závěru prorazit a dorovnat nepodařilo a tak konečný výsledek 22:17 je pro naše barvy smutný, ale asi zasloužený.
 
Musím klukům poděkovat za nasazení a velmi pěknou hru, asi to byl nejlepší výkon v sezóně. Musím také poděkovat rozhodčí Anežce Sládkové, pískala svoje první utkání na takové úrovni, a až na pár drobností, jakých se dopouštějí i zkušení rozhodčí, odvedla velmi kvalitní práci. Dík a uznání patří i klukům z Tatry a jejich trenérovi Vláďovi Havlovi.
 

RC Tatra Smíchov - RC Havířov 22:17 (12:5)

 
Pětky 4:3 * KP 1:1 * rozhodčí Anežka Sládková
 
Body: Kubik 10 (2P), Wolkowinskij 5, Marek 2
 
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány