Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Komentář: Israel Folau trestán za názor
Pá, 18.Květen 2018 v 11:01
Autor: Karel Gaman

Israel Folau trestán za názor

 
Karel Gaman (text vyjadřuje osobní názor autora)
 
 
Australská ragbyová superstar, zadák Waratahs oceněný několika prestižními cenami, ale také silně věřící křesťan, který svou víru neskrývá a neskrývá ani odpor vůči komunitě LGBTI, to je syn tonžských rodičů usídlených v Austrálii Isileli Folau, známější pod jménem Israel, je neustále kritizován za své přesvědčení a za své výroky. Australští aktivisté na něho neustále útočí a dožadují se za jeho výroky omluv a dokonce žádají jeho vyřazení z týmu Waratahs a národního týmu Austrálie. Nyní podle zahraničních medií přichází i trest, sponzor australského ragby Lad Rover hodlá potrestat Folaua za výroky vůči homosexuálům odebráním sponzorského auta.
 
Foto převzato z Rugby Heaven
 
Folau je praktikujícím příslušníkem Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů (Mormoni) a před nedávnem na sociálních sítích uvedl, že božím plánem pro homosexuály je peklo, pokud neučiní pokání za své hříchy a neobrátí se k bohu. Navíc zveřejnil na Twiteru video s kázáním amerického evangelisty Davida Wilkersona. který varuje před sexuálními perverzemi.
 
Ihned se zvedl pokřik komunity LGBTI a jak je dnes stále častěji zvykem, jsou podobné postoje prohlašovány za nekorektní a řada lidí se neodvažuje se s takovými názory veřejně ztotožnit, jak předvedl Land Rower nebo hlavní sponzor australské ragbyové unie letecká společnost Qantas, která nad výroky devětadvacetiletého hráče vyslovila politování. Můžeme jen podotknout, že zde nepochybně nehovoří přesvědčení, ale ekonomické zájmy.
 
Někteří kritici poukazují na to, že Folauovy výroky jsou proti politice „začleňování,“ kterou ARU přijala v roce 2014: "Ragby je a musí být i nadále sportem, kde hráči, rozhodčí, dobrovolníci, příznivci a funkcionáři mají právo a svobodu účastnit se hry a všech akcí bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci, rasu nebo náboženství a bez strachu z vyloučení. V naší hře není žádné místo pro homofobii nebo jakoukoli formu diskriminace, a naše činy a slova to musejí odrážet." Ovšem pro křesťana Izzy Folaua to neplatí, ten by měl být za své veřejně projevené názory vyloučen.
 
Novozélandská netballová star Maria Folau svého manžela plně podpořila
 
 
Nově jmenovaná výkonná ředitelka ARU Raelene Castle se setkala s Folauem, aby s ním probrala jeho výroky na sociálních médiích, ale zatím neúspěšně. Castle popsala své jednání s Folauem jako nejtěžší věc, s jakou se kdy potýkala.
 
Ovšem na druhé straně kouč Wallabies, Michael Cheika, se k věci staví s naprostým nadhledem: „Izzyho potřebujeme, a pokud někdo nesouhlasí s jeho názory a myslí, že není vhodným idolem pro děti, ať dětem hledá jiný idol.“
 
Také trenér Waratahs Daryl Gibson a předseda klubu Tom Robertson zdůraznili, že chtějí, aby Izrael Folau zůstal v ragby a Waratahs navzdory reakcím způsobeným jeho kontroverzním komentářem.
 
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány