Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Důležitá výhra s bonusem
Po, 07.Květen 2018 v 16:37
Autor: Radomír Kloda / man
Havířov porazil v derby Mariánské Hory

Důležitá výhra s bonusem

 
 
Havířov 6.5.2018 (Text Radomír Kloda s přispěním Karla Gamana, foto Karel Gaman)
 
Před nedělním utkáním bylo postavení Havířova v tabulce moravské skupiny 1. ligy tristní, dvě porážky, z toho jedna kontumační, poslední místo a nula bodů. Minusový bod za kontumaci totiž vymazal i bod za položení čtyř pětek v předchozím utkání ve Zlíně. Hrozba zařazení do 2. ligy s cestami na druhý konec republiky a odvěká „povinnost“ sportovních týmů vyhrávat domácí zápasy, konečně zapůsobila a naši hráči povzbuzování skoro dvoustovkou diváků nejen vyhráli, ale získali i ofenzivní bonus.
 
 

RC Havířov – Sokol Mariánské Hory 31:18 (24:13)

Pětky 4:3 * KP 4:0 * TK 1:1 * DG 0:0 * rozhodčí Libor Žilka – Ladislav Kozubík, Noel Sittek * ŽK Jiří Hanák – Roman Veselka
 
Body: Walek 21 (2P,4KP,1TK), P.Kovács 5, Macháček 5 – Troanský 10 (2P), Molitor 5, Juchelka 3 TK
 
Havířov
1 Vlastimil Tržický (17 Radim Fajkus - 45‘),2 Patrik Kovács, 3 Daniel Aberle, 4 Jakub Titěra, 5 Lukáš Spurný (19 Lukáš Birčiak - 56‘), 6 Jakub Kolodzeiczyk, 7 Jiří Hanák (Daniel Miarka - 60‘), 8 Lukáš Macháček – 9 Pavel Kozubík (20 Lukáš Regec - 53‘), 10 Daniel Walek – 11 Radovan Benčík, 12 Roman Barabáš, 13 Josef Hodás (16 Pavol Majerčík - 40‘), 14 Radim Lamač – 15 Richard Hladík
 
 
Naši hned z výkopu zatlačili hosty k jejich dvaadvacetimetrové čáře a agresivní obranou donutili Ostravské k chybě a vybojovali mlýnové vhazování. Po vyhraném mlýnu se naši snažili probít obranou soupeře, ale ani po 5 fázích ho nepřekonali, avšak získali trestný kop, který Dan Walek ve třetí minutě proměnil.
 
Po výkopu z půlky zase hráči Sokola drželi naše hráče na naší polovině tak dlouho, až také oni získali trestný kop, jehož proměněním srovnal v 7. minutě Juchelka skóre na 3:3. Další body padly po útočném autovém vhazování našich a postupu k brankovišti ve 4 fázích. Do brankoviště se probil Patrik Kovács a položil první pětku. Dan Walek úspěšnou konverzí stanovil ve 13. minutě skóre na 10:3.
 
 
Sokol nás po výkopu znovu zatlačil do defenzívy. Z jeho pokopu sice naši získali míč, ale v rucku ve vlastní dvaadvacítce jej zase ztratili, čehož hosté využili a Molitor položil pětku a snížil v 17. minutě naše vedení na 10:8. Výkopem Sokol přenesl hru na naši polovinu a dobrou obranou tam naše hráče na delší dobu uzamkl.
 
Naši pak udělali v průběhu sedmi minut celou řadu chyb: nejprve to byl pomalý odkop sražený soupeřem, dále nevyužitý rozehraný trestný kop před brankovištěm soupeře zakončený předhozem, špatný odkop po vyhraném autovém vhazování soupeře a nepokrytí průniku soupeřovy mlýnové spojky po vyhraném autu mezi rojem a útokem, kdy po třech útočných fázích položil Troanský další pětku Mariánských Hor a otočil ve 24. minutě skóre utkání na 10:13.
 
 
Po oboustranných chybách získali hráči Sokola autové vhazování za půlící čárou na naší polovině, ale ten prohráli a Pavel Kozubík vynesl míč na polovinu hostů, kde jej předal Jirkovi Hanákovi, který průnikem mezi ostravskými hráči získal dalších 20 metrů. Po rucku dostal míč do běhu Dan Walek, který se zastavil až v brankovišti soupeře. Dan navíc přidal další 2 body z konverze a ukazatel skóre ve 30. minutě ukázal stav utkání – 17:13.
 
 
Pro změnu po výkopu zase hráči Sokola „vyrobili“ několik chyb v řadě: jednak špatně vykopli po pětce, křivě vhodili do autového seřazení, ztratili míč v rucku a zanesli míč pod naším tlakem do vlastního brankoviště. Naši využili ve 35. minutě vlastního vhazování do mlýna na pěti metrech k dosažení třetí pětky, vazač Lukáš Macháček vynesl míč podél mlýna a položil. Dan Walek spolehlivě proměnil kop po pětce na 24:13.
 
Zápasy obou týmů jsou v posledních sezónách bojem na ostří nože, ani jeden tým si nedokáže vytvořit jasnou převahu a stálý tlak, a tak Sokol opět zatlačil náš tým do obrany, dvěma trestnými kopy po sobě se dostal před naše brankoviště, ale v rozhodující fázi nezískal míč z útočného autového vhazování a naši se v poslední minutě poločasu osvobodili odkopem.
 
Druhý poločas začal výkopem Sokola, domácí odkopli míč do brankoviště soupeře a po výkopu z dvaadvaceti metrů se Dan Walek pokusil o drop gól, pokus byl ale krátký. Následovalo několik oboustranných nepřesností: náš nepřesně kopnutý trestný kop, několik oboustranných ztrát míče v ruccích, Sokolem nevyužitý útočný mlýn, jeho akce po třech fázích skončila předhozem, náš odkop sražený hosty po obranném mlýnu, naše ztráta autového vhazování, naše vynesení míče po mlýnu bez podpory spoluhráčů a vzájemná potyčka Jirky Hanáka s Romanem Veselkou v rucku oceněná žlutou kartou pro oba, další naše ztráta míče tentokrát ve mlýnu a samozřejmě několik předhozů na obou stranách.
 
Až v 68. minutě se našim podařilo po mlýnu před dvaadvacítkou soupeře vynést míč a založit ruck po kterém dostal Dan Walek míč do běhu a položil čtvrtou pětku, když jej soupeř nebyl schopen zastavit. Sam Dan konverzí navýšil naše vedení na 31:13.
 
 
Hráči Sokola se ještě snažili zvrátit nepříznivý výsledek, po trestném kopu a útočném autovém vhazování se jim to nakonec v 75. minutě podařilo položením jejich třetí pětky, Troanský, který položil svou druhou pětku, tak stanovil konečné skóre slezského derby na 31:18 pro Havířov.
 
 
I když hra byla bohatá na chyby, průběh utkání byl celkem vyrovnaný a domácí dobrou taktikou a velmi dobrými kopy drželi soupeře dál od svého brankoviště. Hráči Sokola v průběhu utkání udělali více technických chyb a hlavně jim v tomto utkání zradila kopací technika.
 
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány