Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Kadeti zamrzli?
Ne, 06.Květen 2018 v 18:59
Autor: Karel Gaman

Kadeti zamrzli?

 
 
Havířov 5.5.2018 (Text a foto Karel Gaman) - Sobotní ráno bylo chladné a možná proto kadeti společenství Havířova a Mariánských Hor vypadali dlouhé minuty prvního poločasu utkání prolínací části celostátní ligy kadetů jak přešlí mrazem. Nakonec se přece jen zmátořili natolik, že nátlaku dravého soupeře odolali a hru vyrovnali. Nakonec dokonce vedli 19:12, aby v nastavení dostali pětku na 19:17. Všechno měl na noze kopáč Pragy Vladan Diviš, který mohl kopem po pětce vyrovnat a rozhodnout o prodloužení – nedal.
 
 

RC Havířov - RC Praga Praha 19:17 (12:5)

 
Pětky 3:3 * KP 2:1 * rozhodčí Petr Juřica
 
Body: Kubik 10 (2P), Kereškéni 5, Wolkowinskij 2, Marek 2 - Charvát 5, Lipšer 5, Chromý 5, Vonka 2
 
Havířov
1 Dedek /MH/, 2 Borůvka, 3 Tyrpa /MH/, 4 Kučera /MH/, 5 Kubik, 6 Tisovský /MH/, 7 Kereškeni /MH/, 8 Kasta – 9 Pindur (16 Hlaváč - 45’), 10 Wolkowinskij /MH/ - 11 Satke /MH/, 12 Marek /MH/, 13 Chovanec, 14 Ogurčák – 15 F.Plinta (18 Marsina /MH - 51’),
17 Žižka /MH/, 19 Dzagania
 
 
Ani pětka Pragy ve 13. minutě naše kadety nevyburcovala k nasazení vyššího rychlostního stupně, k přidání plynu, naopak kupili jednu hloupou chybu za druhou. Mlýnovka Ondřej Pindur byl nejistý, nerozhodný a pomalý, spojení s útokovkou Wolkowinským nefungovalo, samotný Wolkowinskij tým neřídil. Ondra Pindur častokrát ani nevěděl, komu vlastně přihrát, všechno se rozvíjelo pomalu a s malým důrazem. Naši hráči dokonce dopustili, aby je soupeř přetlačoval v rucku a bral jim míče.
 
 
Dobře na tom nebyl ani roj, zjevně neměl svůj den, rojníci se třeba ani nepokoušeli při mlýnech do soupeřovy formace povolený metr a půl tlačit, aby mu ztížili rozehrávku. Podporu poskytovali pozdě, někdy vůbec.
 
Naštěstí naši borci postupně rozmrzali a začali se prosazovat, hlavně útočná řada, ve které ostravští hráči nasazovali k průnikům a také dobře bránili. Byli to také útočníci, kteří rozvinuli akci, na jejímž konci rváček Daniel Kereškéni položil vyrovnávající pětku a do konce poločasu náš tým překonal křeč a rozehrál se. Ale pětku, kterou jsme se ujali vedení, položil rojník Honza Kubik, když Pragováci upustili míč a Kubik bez váhání nasadil k trháku a položil.
 
 
Zlepšení nepřišlo ani ve druhém poločase, zdálo se, že hoši jsou docela zaskočeni tím, že se Praga nevzdává, vždyť přece už měla prohrávat alespoň 0:30, podobně jako o týden dříve, ale Praga dělala potíže, dokonce srovnala na 12:12. Těsně před koncem zápasu – v 57. minutě – naši opět strhli vedení na svou stranu druhou pětkou Honzy Kubika a kopem Mikuláše Marka, ale po výkopu Pragovky se nechali zatlačit do defenzívy a v samém závěru přišel trest, Pragováci prorazili obrannou linii a stáhli na 19:17. O všem měl rozhodnout z poměrně dobrého úhlu kopáč Vladan Diviš, kopl dostatečně vysoko a dostatečně daleko, jenže o 5 metrů vedle.
 
 
Pro tým našeho společenství to znamená, že bude hrát v 1. kole finálové části se Slavií Praha. Po dohodě trenérů obou částí společenství se bude hrát na hřišti Mariánských Hor v sobotu 12. května ve 2 hodiny odpoledne.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány