Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Špatný začátek, dobrý konec
St, 02.Květen 2018 v 20:15
Autor: Karel Gaman

Špatný začátek, dobrý konec

 
 
Havířov 1.5.2018 (Text Karel Gaman, foto Ondřej Kloda) - Úvodní nepovedený výkop Dominika Wardase jakoby předznamenal průběh téměř celé první čtvrthodiny zápasu celostátní ligy juniorů Havířov v. Mariánské Hory. Soupeř nás držel pod krkem a svým tlakem rdousil tak, že to vypadalo na pěkný výprask. Když se k tomu připočtou chyby z neohrabanosti, a že jich bylo! je až div, že Mariánské Hory po 15 minutách nevedly přinejmenším 21:0. Naši se prakticky nedostali z vlastního obranného území.
 
 

RC Havířov - Sokol Mariánské Hory 45:7 (24:0)

 
Pětky 7:1 * KP 5:1 * rozhodčí Leon Sittek
 
Body: Barabáč 15 (3P), Regec 10 (5KP), Bazger 5, L.Trtek 5, Lesko 5, Musil 5 - Selig 5, Marek 2
 
Havířov
1 Šefár, 2 Bazger, 3 Musil, 4 Hauptvogel, 5 Adamec, 6 N.Sittek, 7 Řihošek - 9 Regec, 10 Wardas - 11 Kričfalušij, 12 Barabáš, 13 Šuták, 14 Lesko - 15 L.Trtek
 
 
 
 
Jediným kladem počátečních minut byla obrana, hosté nenašli způsob, jak ji překonat. Až v 10. minutě utkání se naši pokusili vynést míč za půlící čáru, jenže technické problémy pokračovaly a tak pokus skončil odevzdáním míče a navíc trestným kopem, kterým se Ostravští zase dostali zpátky do našeho obranného území.
 
 
Naštěstí dělal chyby i soupeř a po jedné z nich jsme získali míč a diagonálním kopem pro křídlo se pokusili přiblížit hru k brankovišti Ostravských, kde ale všechno skončilo pro předhoz a Ostravští se po mlýnu osvobodili odkopem. To ale byl zárodek prvního úspěchu našich, sice nějakou dobu hypnotizovali poskakující míč, ale pak ho sebrali a Marek Bazger prokličkoval slalomem k první pětce.
 
První pětka naše hráče povzbudila, z výkopu hostů podrželi míč a rozvinuli akci, na jejímž začátku byl opět Marek Bazger, po jeho přihrávce prošel Dominik Wardas obranou a uvolnil Lukáše Trtka k druhé pětce našeho týmu. Lukáš Regec po obou pětkách proměnil kop.
 
 
To už uklidněný tým začal skutečně šlapat a hosty začal opouštět počáteční elán. K další pětce se naši propracovali po vyhraném autovém vhazování z vlastní dvaadvacítky a po pěkné kombinaci roje i útočné řady položil Kostyantyn Lesko.
 
Pak přišlo pár minut chaosu, naši se vrátili k velkovýrobě chyb, rozhodčí zapískal na naše hráče několik trestných kopů, hosté nevyužili několika šancí dostat se do blízkosti našeho brankoviště a po jednom z mlýnů se Roman Barabáš dostal do obranné zóny soupeře a při poslední z několika standardních situací, které hosté prohráli, skvěle míč vynesl Petr Musil a předal útočníkům a ti už věděli co s ním, zanesli ho do brankoviště (Roman Barabáš) a upravili na 24:0. Tak také skončil poločas.
 
 
Kdo by předpokládal, že naši se ve druhém poločase pustí do dalšího útočení, byl překvapen, hru ovládli hoši z Mariánských Hor a vyneslo jim to pětku, kterou po skvělém přečíslení položil zadák Jan Selig.
 
Wardasův neuvěřitelný výkop po pětce dva metry zpět na naší půlku hřiště znamenal další tlak soupeře, ale naši se brzy vzpamatovali a znovu se vrátili na polovinu hostů, kde po několika chybách předvedli skvělou kombinaci, pře které Dominik Wardas napravil svou chybu uvolněním Romana Barabáše k jeho druhé pětce.
 
To už naši ovládali pole, ale do jejich hry se vkrádalo určité uspokojení a začali se dopouštět různých chyb od hrabání rukou v rucku, přes nějaký ten předhoz, až po ledabylost při přihrávkách. Přesto se podařila velmi hezká akce rojníkům, když postupovali opakovaně krátkými fázemi (pick and go) až skvěle prorazil Petr Musil obranou přímo pod branku.
 
 
V závěru s nesoutěžními mlýny, kdy už Ostravští hráli jen ve dvanácti (oba týmy nastoupily v neúplných sestavách, naši ve 14 a Mariánské Hory s 13 hráči), naši předvedli krásnou akci s postupem bez chyby s mnoha fázemi a závěrečným únikem Romana Barabáše, který v poslední minutě položil svou třetí pětku v utkání.
 
 
Oleg Pacan Kubala, trenér:
 
Já myslím, že se v úvodu na klucích projevila únava ze zápasů mistrovství Evropy U18 první divize, vždyť během minulého týdne dokonce 11 z nich absolvovalo 3 těžké zápasy a navíc cestu autobusem z Chorvatska. Řekl bych, že to množství chyb nakonec vynahradili velice dobrým výkonem v rozhodujících momentech hry, proto jsme také položili 7 pětek. Kluci rozhodně zaslouží pochvalu.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány