Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Kadeti položili sedmkrát
Po, 30.Duben 2018 v 19:24
Autor: Karel Gaman

Kadeti položili sedmkrát

 
 
Havířov 28.4.2018 - Letos na jaře mnoho důvodů k radosti nemáme, výsledky našich družstev nejsou zrovna povzbudivé, proto každý úspěch potěší. Sobotní zápas kadetů s Pragovkou sice patřil společenství Havířova a Mariánských Hor a výhra 42:5 vypadá na jednoduchou záležitost, soupeř však rozhodně lehký nebyl, výhru můžeme přičíst lepší souhře našich hráčů a dobré obraně osobní i taktické.
 
 
 

RC Havířov – RC Praga 42:5 (25:5)

 
Pětky 7:1 * KP 2:0 * TK 1:0 * rozhodčí Leon Sittek
 
Body: Kasta 10 (2P), Kubik 10 (2P), Satke 5, Malík 5, Pindur 5, Wolkowinskij 5 (1KP,1TK), F.Plinta 2 – Raida 5
 
Havířov
1 Borůvka (20 Kereškeni - 40’/MH), 2 Dedek /MH/ (16 Chovanec - 31’), 3 Tyrpa /MH/ (Marcol 31’), 4 Malík, 5 Kučera /MH/, 6 Kasta /MH/, 7 Tisovský /MH/, 8 Kubik – 9 Pindur, 10 Wolkowinskij /MH/ - 11 Dzagania, 12 Satke /MH/ (19 Žižka 50’), 13 Kusý, 14 Ogurčák – 15 F.Plinta
 
Foto Ondřej Kloda
 
 
 
Začátek přitom nevypadal příliš dobře, Pragovka měla tlak, naši zprvu dělali chyby a jejich hra působila chaoticky. Trestné kopy, hlavně za hru rukama v rucku a neodvalování se po skládce, jen pršely. Zadní řady nedržely pozice a zdálo se, že útoková spojka Tony Wolkowinskij své spoluhráče ani nediriguje. Naštěstí se věci rychle srovnávaly a hra začínala dostávat „tvář.“
 
A tak už v 7.minutě přišla pětka Štěpána Satkeho po našem vyhraném mlýnu, kdy míč výborně vynesli vazač Honza Kubik a rváček Karel Kasta, který byl sice složen, ale míč jsme udrželi a po rucku prorazil Štěpán Satke. Po výkopu Pragy naši rojníci zmatkovali a míč nezpracovali, Praga se ale dostala s míčem do autu. Následovala akce, která si zasloužila položení, Dan Ogurčák prošel dobře 60 metrů po křídle, než byl 7 metrů před brankovou čárou složen. Akce však měla důležitý aspekt, hrálo se v obranném území hostů a po jejich chybě mohl Tony Wolkowinskij přidat 3 body z trestného kopu.
 
Foto Ondřej Kloda
 
Také další pětkové akci předcházela dobrá kombinace, Damian Kusý vytáhl hru z naší poloviny a výborně uvolnil spoluhráče, ale ztratili jsme míč po předhozu, podobně dopadli Pragováci v rucku, když je naši razantně přetlačili, získali míč a po kombinaci s pěti herními fázemi položil Karel Kasta a pár minut na to položil po individuální akci po křídle druhořadník Mirek Malík, Filip Plinta přidal 2 body z kopu.
 
Foto Ondřej Kloda
 
Za stavu 20:0 se pak Praga dostala do čtyřminutového soustavného tlaku, držela míč i území a z převahy vytěžila trestný kop, který druhořadník Vojtěch Raida rozehrál, smetl naše obránce a prorazil do brankoviště.
 
Závěrečné minuty poločasu už zase patřily našemu týmu, i když útočnou akci zahájila Praga, navíc dostala 10 metrů zdarma, protože některý z našich kadetů poučoval rozhodčího, že trestný kop za hru rukama v rucku nařídil špatně, ale podruhé v utkání naši získali míč ze soupeřova rucku a pak také trestný kop za zalehávání míče s posunem o 10 metrů pro nedodržení vzdálenosti. Pro Honzu Kubika už pak bylo jednoduché prorazit bariéru pražských hráčů a položit čtvrtou pětku našeho společenství na 25:5.
 
Druhý poločas začal tlakem našich, dobrých 10 minut se pokoušeli ztéci hradby Pragovky, ale obránci odolávali. Přes chyby, jako třeba trestné kopy za opakované rady rozhodčímu Leonu Sittkovi, který jen varoval, se hra nepřenesla na významnou dobu za půlící čáru. Na neefektivním tlaku měla podíl i některá netaktická rozhodnutí našich hráčů hrát do „plných,“ což hosté bez problému ubránili. Když však Honza Kubik po jednom z mlýnů zvolil vynesení míče na zavřenou stranu, měl proti sobě jen lehkou váhu pravé křídlo Pragovky, kterou prostě smetl a položil pod branku.
 
Foto Ondřej Kloda
 
Také další pětka byla parádní, měla sice předehru v podobě chyby Damiana Kusého, který pozdě přihrál a navíc dopředu, když už ho křídlo předběhlo. Pragováci po mlýnu jen odkopli, naši sice při zpracování vyšlápli do autu, ale při vhazování míč hostům sebrali a zaútočili podél autové lajny, aby pak hru otočili do hřiště, kde Štěpán Satke předvedl dvacetimetrový slalom mezi Pragováky až pod branku, kde ve složení přihrál Karlovi Kastovi na 6 pětku našeho týmu.
 
Poslední pětka padla v poslední minutě zápasu po našem mlýnu, když obranu Pragy prorazila naše mlýnovka Ondřej Pindur.
 
 
Jiří Kuchařík, trenér:
 
Pěkné ragby podtržené hezkými akcemi, ale hlavně kolektivním výkonem.
 
Další foto Ondřeje Klody: Facebook RCH
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány