Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Černý víkend
Po, 16.Duben 2018 v 15:15
Autor: O.Kubala / L.Kozubík

Černý víkend

 
 
Že by to předznamenal pátek třináctého? Víkend byl totiž pro naše barvy víc než smolný, byl doslova černý. To, že všechny mládežnické týmy prohrály, je sice nepříjemné, ale není to žádná katastrofa, z toho třeba vyrostou. Katastrofa však je, že se nesešli muži k zápasu s Bystrcí a museli zápas vzdát, ještě si ani nečutli do míče a už mají mínus jeden bod v tabulce. Přinášíme souhrn výsledků a reportů ze zápasů našich dorosteneckých týmů.
 
 
 
Celostátní liga juniorů U18 - Morava
 

Odcházeli za potlesku diváků

 

Dragon Brno - Havířov  59:17 (40:5)

 
Pětky 9:3 * KP 7:1 * rozhodčí Vladimír Kohout
 
Sestava
1 Šefár, 2 Kričfalušij, 3 Musil, 4 Adamec, 5 Sittek, 8 Řihošek – 9 L.Trtek, 10 Wardas, 11 Hauptvogel, 12 Barabáš, 13 Bazger, 14 Lesko
 
 

Oleg Pacan Kubala - Jak vidno ze sestavy, nastoupilo pouze dvanáct hráčů, jelikož se další hráči omluvili - jeden pro zranění, druhý pro domácí oslavu a další protože se připravuje testy. Ví hráčů ani nemáme. Další  věc je, že dva hráči hráli poprvé. Z tohoto pohledu si myslím, že jsme dosáhli slušného výsledku.
 
 Ke hře: první body nám dal soupeř v první minutě, když nás přečíslil po levém křídle a vypadalo to na pořádný debakl, jelikož v početní převaze nás často přečísloval a pokládal body přes náš útok, kde hráli dva hráči poprvé. Naše body zaznamenal Dan Kričfalušij po našem tlaku středem hřiště. Konverze se ujal Dominik Wardas, ale kop dropem byl neúspěšný. Poločas tedy skončil 40 : 5 pro domácí.
 
Do druhé půle udělali domácí změny v sestavě, ale hlavně se zlepšila naše hra a začala se v rámci možností vyrovnávat soupeřově hře. Ve druhé části jsme vyfasovali pětky hlavně po mlýnech, rváčci prostě scházeli.
 
Ale přesto jsme začali pětkou, kdy Dominik Wardas pronikl po vyhraném mlýnu obranou a položil. Později se to povedlo i Romanovi Barabášovi dokonce po našem prohraném mlýnu. Soupeř samozřejmě také pokládal díky přečíslení. Druhý poločas skončil poměrem 19:12 pro Dragon.
 
Přes porážku musím hráčům poděkovat za jejich přístup ke hře. Ostatně ocenili to i diváci, nevím, kdy se klukům naposled dostalo potlesku při odchodu ze hřiště.
 

 
Celostátní liga kadetů – skupina B
 

Dohrávali jsme ve dvanácti

 

Slavia Praha - RC Havířov 80:0 (26:0)

 
Pětky 12:0 * KP 10:0 * rozhodčí Nikola Zachariev
 
Sestava
1 Borůvka, 2 Hlaváč, 3 Dedek (MH), 4 Malík, 5 Marcol, 6 Chovanec, 7 Kereškeni (MH), 8 Tisovský – 9 Pindur, 10 Wolkowinskij (MH) – 11 Ogurčák, 12 Kusý, 13 F.Plinta, 14 Marsina (MH)
 
 
L.Kozubík zastupující trenér - K utkání naše společenství Havířov-Mariánské Hory odjelo jen se 14 hráči, scházel Jan Kubik a hráči Mariánských Hor, kteří mohou startovat v týmu U18 a to bylo hodně znát. Další malý problém nastal na hřišti při vyběhnutí hráčů obou družstev a koukám, oba mančafty mají červenobílé dresy. Naši si museli dresy otočit naruby a začalo se hrát.
 
Měli jsme mírnou převahu a k bodům nám chyběl kousek. Bohužel se asi v osmé minutě zranil Robin Marcol a naše hráče to trochu psychicky srazilo a začali chybovat. Soupeř nás jednoduše přečísloval. Naši se  se stahovali směrem k míči a nepokrývali celou šíři hřiště, např. soupeř založí ruck a z naší strany je tam skládající a jeden čistící hráč a ostatní místo aby se postavili do obrany po obou stranách rucku, tak 4 hráči stojí za ruckem. Přesto jsme párkrát i nebezpečně zaútočili, ale bohužel nedotáhli k položení.
 
Ve druhém poločase pokračovala stejná hra, naše hráče přitahoval míč jak magnet a soupeř lehce přečísloval. Problém měli naši také se skládáním  soupeřova pilíře, který i přes značnou váhu se i dobře pohyboval a museli ho zastavovat i tři naši najednou. Některým našim se vytratila bojovnost. Pak se zranil jeden soupeřův hráč a říkal jsem si, že i dáme body. Bohužel asi 10 minut před koncem dostal Wokowinskij křeče do obou nohou a nebyl schopen pokračovat ve hře, takže opět o dva hráče méně.
 
Našim nescházela chuť bojovat - hlavně v prvním poločase - bohužel bez hráče, který by naši hru táhnul a trochu řídil, utkání nezvládli.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány