Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

ME U18: Skvělý úspěch českého týmu
So, 31.Březen 2018 v 21:45
Autor: (gak)

Skvělý úspěch českého týmu

 
 
 
Jarocin 30.3.2018 - Český tým už v semifinálovém utkání s Polskem zahrál velmi dobře, a třebaže mu postup do finále o tři body utekl, hoši nemusejí smutnit, i v souboji o 3. místo s Litvou předvedli kvalitní výkon a po zásluze vysoko vyhráli a berou bronz. Navíc o dvě místa vylepšili loňské umístění. Loňské 5. místo bylo po dlouhé době vrcholem našich snah v mistrovství Evropy, ale letos parta okolo trenérů Šampalíka a Seremety posunula 3. místem vrchol značně výš.
 
 
Konečný výsledek 31:7 by po dost bodově hubeném prvním poločasu málokdo tipoval. Už začátek střetnutí nevypadal dvakrát nadějně – dva trestné kopy pro Litevce v prvních dvou minutách, netaktické řešení naší nadějné situace v 8.minutě po vyhraném mlýnu Litevců a následném rucku, kdy Rygl volil útok obsazenou zavřenou stranou, zatímco na levé naši přečíslovali soupeře 4:1. K tomu určitá benevolence irského rozhodčího Busbyho, který si zpočátku moc nevšímal ofsajdů Litevců při hře v seskupeních.
 
 
Navíc Litevci ještě plni sil našim zdatně konkurovali, ba místy je přehrávali. Tak padla jejich jediná pětka v 10.minutě po trestném kopu, už čtvrtém, Litevci kopali TK do autu, míč získali a přesunuli hru pod naši branku, na situaci však nezareagoval náš útok, který se nepřesunul a nevykryl levou stranu, a tak měli Litevci cestu do našeho brankoviště volnou, u praporku tísněn jen mlýnovkou Balákem a rváčkem Vomáčkou položil Garunksnis, Karnytisovi se povedla konverze, třebaže kopal téměř z autové čáry.
 
Naše hra v prvním poločase neměla preciznost, roj sice šlapal jak dobře namazaný stroj, velice agresivní a průbojný v postupech, ovládl mlýny, dařilo se mu i v autových vhazováních. Útočná formace se roji v této fázi hry roji nevyrovnala, dělala taktické chyby, třeba tu zmiňovanou pětkovou nebo další ve 24. minutě, kdy Kohout nedal volným Petržílkovi a Pospíšilovi, ač měli zcela volnou cestu k brankovišti. Na druhé straně nelze útočníkům upřít dobrou obranu, nepustili soupeře do žádného brejku.
 
 
Obě naše pětky padly shodou okolností po litevských mlýnech – v prvním případě Balák využil toho, že míč Litevcům vyšel ze mlýna stranou, zaútočil, podpořili ho rojníci, kteří na sebe stáhli téměř celý litevský tým a po rucku Rygl dlouhou přihrávkou poslal míč na útok, kde už měl Kryštof Kohout volnou cestu do brankoviště, druhou položil Balák po náporu našeho roje. Už pár minut předtím naši útočníci mohli položit, ale nezvládli Ryglův diagonální překop, Kohout nakonec míč zpracoval, ale nebral ohled na své volné spoluhráče, akce skončila předhozem v brankovišti.
 
Téměř dvě třetiny druhého poločasu se hrálo bez bodů a s minimem šancí. Teprve v 58.minutě prorazil pilíř Diviš, který těsně předtím přišel na hřiště za Stránského. Následovala asi sedmiminutová přestávka pro ošetření jednoho z litevských hráčů. Následovala jedna z nejhezčích akcí našeho týmu, po vyhraném mlýnu Litevců prošel nezadržitelně Kryštof Kohout zavřenou stranou a položil naši čtvrtou pětku. A pátou přidal opět Diviš po minimálně dvacetimetrovém postupu.
 
 
Pokud naši junioři do první pětky v druhém poločase ovládali hru s určitými výkyvy, po přestávce na ošetření už bylo na hřišti jen jedno družstvo, to naše. To už se Litevci na polovinu našeho týmu podívali jen při výkopech po položení. Naši junioři rozvíjeli hru v dlouhých nepřerušovaných sekvencích a minimálně chybovali. Dalo by se říci, že stroj se zahřál a dostal se do plných obrátek.
 
 

Litva – Česko 7:31 (7:10)

 
Pětky 1:5 * Rozhodčí Busby (IRL) – Lewars (ENG), Mabon (SCO) *
Body Litva: Garunksnis 5, Karnytis 2
Body Česko: Kohout 10 (2P), Divič 10 (2P), Rygl 6 (3KP), Balák 5
 
Hlavní kouč Karel Šampalík
 
 
 
ČR U18: 1 Tomáš Stránský (20 Vlastimil Diviš - 55ʾ), 2 Lukáš Linhart, 3 Adam Fikry (18 Mojžíš Michal - 68ʾ), 4 Josef Vodička, 5 Jakub Muller, 6 Vojtěch Vomáčka, 7 Jakub Havel (17 Jakub Neuhofer - 68ʾ), 8 Jakub Homer - 9 Jáchym Balák (21 Kryštof Pittner - 68ʾ), Daniel 10 Rygl - 11 Matěj Šimeček, 12 Kryštof Kohout, 13 Luboš Petržílka, 14 Jakub Pospíšil - 15 Lukáš Libiger
Střídači: 16 Jan Matěj Has, 19 Marek Zelený, 22 Adam Herman, 23 Josef Kuchař, 24 Filip Holý, 25 Petr Čermák, 26 Vít Mališ
 
 
Mlýny Litva      11 6/5 55%      Auty Litva 10 7/3 70%  
  Česko 4/0 100%       Česko  5 4/1 80%
TK Litva 7                  
  Česko 5                  
 
 
 
   
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány