Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Začíná 24.ročník české nejvyšší soutěže
Pá, 23.Březen 2018 v 14:22
Autor: Petr Skála
Vracíme se k systému podzim-jaro
 

Začíná 24.ročník české nejvyšší soutěže

 
 
PRAHA -  Zápasy Tatra Smíchov - JIMI Vyškov, Mountfield Říčany - Dragon Brno a pražským derby Praga - Slavia zahájí týden před Velikonocemi  24.ročník nejvyšší české ragbyové soutěže a 75.ročník od roku 1929, kdy se v Československu oficiálně začalo o mistrovské tituly hrát. Liga v novém formátu jaro-podzim bude uzavřena finálovým duelem play off 28. října 2018 v Praze na Markétě.
 
Mistrovský tým Sparty Praha bude mít v prvním kole pauzu. Původně ovšem  měli hráči Sparty  hrát s vítězem podzimní kvalifikační skupiny o postup do ligy, kterou bez porážky vyhrál tým Ragbyové akademie Olymp Praha složený převážně z cizinců, ale ambiciózní projekt  s posílením českého ragbyového dění o ragbisty z Jihoafické republiky bohužel skončil posledním dnem roku 2017. Některé jihoafrické hráče si rozebraly kluby Sparty, Tatry a Říčan, ostatní se vrátili domů.
 
Liga se tedy  bude hrát  již po třetí v řadě v různých seskupeních jen o sedmi týmech ovšem  s tím rozdílem, že se tentokrát  bude hrát v jednom kuse jen s krátkou letní přestávkou.
 
"Tento systém jaro - podzim si už jednou ragbisté zkusili v roce 2008, ale po roce od něho rychle upustili a vrátili jsme se zpět a protože další finále play off  se hrálo až  v červnu 2010, nemají  čeští ragbisté za rok 2009 mistrovský tým. Je na pováženou, proč  takto hrají nejvyšší soutěž jen Švédové a Kanaďané a nyní i Češi," kritizuje současný stav v nastavení ragbyových soutěží bývalý předseda České rugbyové unie a doma i ve světě uznávaná osobnost Eduard Krützner starší.
 
"Nám to příliš nevadí. Chceme obhájit loňský mistrovský titul, i když je možné, že se finále o titul  bude v říjnu 2018 možná hrát  i na sněhu," řekl s úsměvem  pro Českéragby.cz  trenér Sparty Praha Petr Okleštěk.
 
 
Program sobotních zápasů extraligy:
 
Tatra Smíchov   - JIMI Vyškov od 13 hodin pod Strahovem
Praga Praha - Slavia Praha od 14 hodin ve Vysočanech u Rokytky
Mountfield Říčany - Dragon Brno  od 14 hodin  na stadionu Josefa Kohouta v Říčanech
 
Dvě hodiny po skončení utkání ligových týmů odehrají zápasy Naděje těchto klubů.
 
 
Naposled Praga porazila Slavii v pražském derby 92:0  v srpnu 2017 (foto: Petr Skála)
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány