Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Pel-mel
Čt, 22.Březen 2018 v 14:26
Autor: (gak)
Dnešní pel-mel je věnován z větší části ženskému ragby, které přece jen na našich stránkách nemá tolik prostoru. Na jedné straně je ženské ragby celosvětově stále populárnější, na druhé straně ministerstvo vzdělávání a odborné přípravy tichomořského ostrovního státu Tonga ženské ragby na školách zakázalo: Rekordní návštěva na ženském ragby * Zákaz ženského ragby na školách království Tonga * Smutný rekord Sergio Parisse * Japonci budou mít příležitostné poznávací značky na auta.
 
 

Obliba ženského ragby stoupá

 
Nejenže jsme se díky stanici Nova Sport dočkali živých přenosů z ženského turnaje Six Nations, ale byli jsme také svědky světového rekordu návštěvnosti na utkání žen. V Grenoblu přišlo 10. března na zápas Francouzek s Angličankami 17 440 diváků. A není divu, ve vrcholném provedení se ženské ragby příliš neliší od mužského, nepoměřujeme silové a rychlostní rozdíly mezi ženami a muži, ale herní projev, a v tom není mezi vrcholným ženským a mužským ragby velký rozdíl.
 
 
Je zajímavé, že největší návštěvy na ženské ragby byly zatím vždy ve Francii, je to snad vřelým vztahem Francouzů k ženám? V každém případě předchozí rekordy počtu diváků na Women’s Six Nations, nebo chcete-li Tournoi des 6 nations, padly vždy ve Francii: 2016 Perpignan Francie – Irsko 11 170 diváků, 2017 La Rochelle Francie – Skotsko 10 058 diváků. To v Británii, Irsku a Itálii počet diváků nikdy nepřekročil číslici 5 tisíc.
 
 


 

Tonga zakazuje ragby žen na školách

 
Nuku'alofa, Tonga – Výnosem ministerstva vzdělávání a odborné přípravy z 15.března 2018 se zakazuje provozovat dívčí ragby a ženský box na tonžských školách. Výnos, který podepsali výkonný ředitel pro vzdělávání Claude Tupou  a ředitel odboru školství Alifeleti Fonua, zavazuje všechny státní školy, aby zakázaly hru dívkám. Podle dopisu je účelem tohoto nařízení zachovat důstojnost žen Tongy a udržet kulturní hodnoty Tonžanů.
 
 
 


 

Smutný rekord Sergio Parisse

 
Kapitán Azzurri Sergio Parisse zažil minulý týden při utkání Six Nations Skotsko – Itálie v Edinburghu smutný rekord, když si připsal stou porážku Azzurri.
Držitel 133 „čepic“ během šestnáctileté reprezentační kariéry dokázal burcovat a zvedat ducha svých spoluhráčů bez ohledu na stav utkání. Ve svém věku (34 let) podává stále velmi dobré výkony, je prostě tahounem mužstva. Ale také dělá věc, nad kterou by se třeba v kopané nikdo nepozastavil, ale v ragby s tím ještě nikdy neuspěl - často se snaží přesvědčit rozhodčí, že situace byla jiná, než jak ji viděli oni. Přesto bude navždy patřit mezi hvězdy ragbyového nebe.
 
 
 


 

Japonci budou mít příležitostné poznávací značky na auta

 
Mistrovství světa bude prvním mistrovstvím na asijské půdě a také největší událostí v Japonsku v příštím roce. Japonci připravují věc, která ještě nikde jinde nebyla k vidění – speciální příležitostné poznávací značky na auta s logem RWC 2019. Japonské ministerstvo dopravy a cestovního ruchu je začne prodávat od 3. dubna letošního roku. Příjmy budou použity na zlepšení dopravní infrastruktury v 12 hostitelských městech mistrovství.
 
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány