Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Udrželi jsme druhou divizi
Po, 12.Březen 2018 v 11:01
Autor: Martin Charvát

Čeští ragbisté poskočili na třetí místo

 
 
Praha 9.3.2018 (Text Martin Charvát, foto Petr Skála) - Mladý český tým porazil favorizované Švýcarsko. V tabulce poskočil na třetí místo ME – Rugby Europe Trophy a dvě kola před koncem si zajistil setrvání v této druhé nejvyšší divizi mistrovství Evropy, do které postoupil v minulé sezóně.
 
Čeští ragbisté se v sobotu 9. 3. v rámci bojů ME utkali na pražské Markétě se silným Švýcarskem. To v minulém kole potrápilo favorita celé skupiny, vedoucí Portugalsko, nad kterým vedlo ještě čtvrt hodiny před koncem. Není divu, většina švýcarských reprezentantů hraje klubové ragby ve Francii. Český tým naopak zvolil jinou cestu.
 
Trenér Phil Pretorius: „Náš tým je složený z mladých hráčů převážně z české ligy. Snažíme se vytvořit stmelený kolektiv s výhledem na postup na MS 2023. V současné chvíli nám trochu chybí zkušenosti, ale to hráči nahrazují nadšením.“
 
Vývoj utkání mu dal zcela za pravdu. Čeští hráči vletěli do utkání na plné pecky a zatlačili Švýcary na jejich polovinu. Už v šesté minutě pokládal pětku rojník Dan Hošek a Martin Cimprich přidal další dva body kopem po pětce.
 
Švýcaři se však nevzdali a předvedli svou sílu, na dlouhou dobu se nastěhovali na českou polovinu, ale Češi jim dovolili bodovat jen trestným kopem z dálky. Také ve druhém poločase byl obraz hry podobný, po našem úvodním náporu pokládal Ondřej Kutil, body za kop opět přidal i Martin Cimprich.
 
Švýcaři pak poslali na hřiště čerstvé posily a začali náš náskok stahovat. Český tým však v kritických chvílích znovu zabral. Jiří Pantůček, čerstvý držitel titulu Ragbista roku, předvedl úžasný únik po křídle, při kterém přešel přes tři soupeře a zastavil ho až čtvrtý. Při další akci se český tým protlačil až do švýcarského brankoviště, pětku ovšem rozhodčí po poradě s oběma postranními nakonec neuznal. Na našem vítězství to ovšem nic neměnilo.
 
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány