Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Rok 2017: hledání cesty
Út, 27.Únor 2018 v 16:48
Autor: (an)

Rok 2017: hledání cesty

 
 
Havířov 24.2.2018 - V sobotu se sešla členská schůze klubu ke zhodnocení činnosti za rok uplynulý a také ke stanovení cílů klubu do roku 2020, tedy pro funkční období současného výkonného výboru. Členská schůze projednala a schválila rovněž projekt rozvoje mládežnického ragby na příštích 10 let, protože určovat rozvojovou strategii na kratší období nemá význam. Na závěr jednání členská schůze po kratší diskusi schválila jednomyslně usnesení.
 
Uplynulý rok s novým výkonným výborem nepřinesl žádný historický posun, pětičlenný, po odstoupení Jiřího Kuchaříka jen čtyřčlenný výkonný výbor, se zaběhával, vždyť kromě předsedy Radka Klody zbývající členové VV v klubu žádnou funkci nevykonávali. Očekávat, že se s novým výborem něco okamžitě změní, by bylo iluzorní.
 
 
Předseda klubu Radek Kloda udělal výčet splněných a nesplněných úkolů plánu činnosti. Hlavním problémem byla práce s mládeží, nedařila se. Zvláště, když ani nebyla stanovena žádná koncepce. U mladších žáků jsme živořili s jediným družstvem U12, starší žáci zápasili s počty hráčů pro utkání. Prostě nepodařilo se vytvořit základnu, pyramidu, na které by se rozvoj mohl stavět. Nepodařilo se rozšířit ragby na školách, nepřibyl žádný školní kroužek. Proto se také ve zprávě sportovního ředitele problém mládeže prolínal jak červená nit celou zprávou.
 
 
Nic se nezměnilo na výkonnostní stagnaci mužstva, přestože muži jarní část 1. ligy vyhráli, když v semifinále porazili pražskou Irudicu a ve finále doma rezervu brněnského Dragonu, v podzimním poháru skončili s velkým bodovým odstupem až na 3. místě za Mariánskými Horami a Bystrcí, jen Zlín nechali za sebou. Podstatným důvodem stagnace je samozřejmě nedostatečná příprava. Přípravné období, nejdůležitější část přípravy na sezónu, absolvují jen nejzodpovědnější hráči a největší ragbyoví nadšenci. Ostatním je nějaká příprava šumafuk, tři tréninky před začátkem soutěže přece bohatě stačí! Někteří se vymlouvají na směny, ale co jim brání domluvit se s trenérem a přijít trénovat dopoledne?
 
U kadetů je to tak napůl, na jaře hostovali v Mariánských Horách, ale do hry se moc často nedostávali a tak nakonec v podstatě nehráli. Na podzim už vlastní tým střídal špatné výkony s výkony o něco méně špatnými až do doby, kdy si kluci po porážce 7:92 s Mariánskými Horami popovídali něco o herní disciplíně a vyříkali si problémy. Po malé změně hráčského kádru přišlo zlepšení hry a drtivé vítězství 101:15 v boji o 3. místo s Vyškovem.
 
Podobné to bylo u juniorů, v celostátní lize skončili pátí a v okamžiku, kdy měli své umístění v nadstavbě o 5. až 8. místo potvrdit, úplně propadli a skončili poslední, a to jenom proto, že ve společenství nikdy nebyl tým kompletní. Podzimní část soutěže Trophy v ragby XII posíleni hráči Žliliny vyhráli, ale byla to soutěž jen ve třech (Havířov, Petrovice a Mariánské Hory), když Vyškov odstoupil.
 
Činnost klubu byla podle ekonoma Pavla Indráka díky dotacím města Havířova a MŠMT zajištěna finančně docela dobře, dokonce se po delší době podařilo obnovit vybavení mládežnických družstev. Klub obnovil jednání s novými funkcionáři magistrátu i Správy sportovních a rekreačních zařízení města o potřebách klubu, předložil studii, která řeší scházející hygienické zázemí v prostoru pro diváky, prodej vstupenek či sklad tréninkových pomůcek a technického vybavení hřiště. Předložil však také návrh na provizorní řešení klubovny, neboť tato podstatná součást vybavení ragbyových hřišť na celém světě, našemu klubu schází od samého počátku. Představitelé města však dali najevo, že by spíše preferovali již před léty předloženou studii zázemí, které by navazovalo na současnou přístavbu sportovní haly a která klubovnu obsahuje. Dokonce přislíbili, že se o přístavbu budou zasazovat.
 
Na členské schůzi také byly vyhlášeny výsledky ankety o Ragbistu roku 2017 v kategorii mužů a juniorů. Mezi muži vyhrál Patrik Kovács, ale ocenění obdrží až v sobotu 3.března při slavnostním aktu na klubovém plesu. V kategorii juniorů získal titul Ragista roku Dominik Wardas, jemuž předal plaketu prezident klubu. Trenér juniorů Oleg Kubala pak drobnými dárky ocenil kromě Dominika ještě Lukáše Trtka a Lukáše Regece.
 
 
V bloku návrhů byly členské schůzi předloženy návrhy stěžejních rozvojových materiálů, jednak Strategický plán rozvoje na období 2017-2020, jednak Projekt rozvoje mládežnického ragby na léta 2017-2026 a také plán činnosti na letošní rok. Členská schůze pak všechny materiály v usnesení ze schůze schválila. Jedním z důležitých záměrů, jak přednesl sportovní ředitel Patrik Kovács, je postup do extraligy v období několika let.
 
V závěru přednesl předseda klubu Radek Kloda krátký proslov, ve kterém vyjádřil naději, že se za přispění všech členů podaří strategické záměry naplňovat.
 
Fotografie z jednání jsou ZDE
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány