Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Startuje Super Rugby
Čt, 22.Únor 2018 v 15:08
Autor: (gak)

Startuje Super Rugby

 
 
O víkendu naplno odstartuje sedmi zápasy největší soutěž klubových společenství jižní polokoule. Proti loňsku byl počet týmů zredukován z 18 na 15, ale k názvu Super XV se už soutěž nevrací, zůstává u názvu Super Rugby. Hrát se začalo už minulý týden, kdy se střetly v jakémsi předkole týmy jihoafrické konference a finále bude uprostřed zimy na jižní polokouli 4. srpna.
 
 
Týmy Nového Zélandu, Austrálie, Jižní Afriky, Argentiny a Japonska čeká osmnáct kol (s úvodním jihoafrickým 19) plus čtvrtfinále a semifinále. Titul obhajují novozélandští Crusaders.
 
 
 
Soutěž opustili západoaustralští Western Force a jihoafrické týmy Southern Kings a Cheetahs, které vstoupily do keltské ligy Guinness Pro 14, ale dobře si vedou jen Gepardi, momentálně v konferenci A na 3.místě, avšak v velkou ztrátou na vedoucí Glasgow Warriors, zatímco Jižní Králové nevyhráli ani jeden zápas a krčí se na posledním místě konference B se 4 bodíky.
 
Systém soutěže zůstává stejný jako dříve, týmy jsou rozděleny do tří geografických konferencí: australské konference (čtyři australské týmy Brumbies, Rebels, Reds, Waratahs a japonští Sunwolves), novozélandské konference (Blues, Chiefs, Crusaiders, Highlanders, Hurricanes) a jihoafrické konference (Bulls, Lions, Sharks, Stormers a argentinští Jaguares).
 
Bodování se liší od našich zvyklostí:
Výhra = 4 body
Remíza = 2 body
Porážka o více než 7 bodů = 0 bodů
Porážka o 7 a méně bodů = 1 bod
To je tedy stejné, jak jsme zvyklí, liší se však systém bodování za položení, v Super Rugby od letoška musí tým pro dosažení ofenzivního bonusu položit nejméně o tři pětky více než soupeř.
 
Každý tým odehraje v rámci své konference osm zápasů (doma – venku) a osm zápasů bez odvet proti týmům ostatních konferencí. První tým každé z těchto tří konferencí se kvalifikuje do čtvrtfinále, stejně jako dalších pět týmů ze všech konferencí s nejvyšším bodovým ziskem. Vítězové se pak utkají v semifinále a vítězové semifinále budou bojovat 4. srpna o titul.
 
Minulý týden se utkali:
Stormers – Jaguares 28:20 (15:6) P 3:2 body 4-0
Lions – Sharks           26:19 (14:7) P 4:3 body 4-1
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány