Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Novoroční zamyšlení předsedy
Ne, 31.Prosinec 2017 v 14:55
Autor: RK

Vážení přátelé, příznivci a členové RC Havířov

 
Společně vcházíme do padesátého druhého roku trvání ragbyového klubu v Havířově a našeho společného soužití. Naše nejdůležitější priorita v klubu – sportovní rozvoj hráčů, a to hlavně mládeže, stagnuje, což náš klub neposouvá v hierarchii českého ragby na úrověň „elitních“ klubů. Nové vedení klubu chce tento stav změnit, a proto Vás do roku 2018 vítám tímto, ne možná úplně svátečně laděným, ale o to otevřenějším a upřímnějším novoročním proslovem.
 
 
 
 
 
 
Rok s velkými změnami
 
Do roku 2017 jsme vstoupili s významnou změnou ve funkcionářské struktuře klubu. Z minulého výkonného výboru odešli Ing. Roman Čmiel (předseda spolku) a členové Jan Kozubík, Radomil Fric, Ing. Petr Puščizna (revizor) a Karel Gaman, který však i nadále působí ve funkci sekretáře klubu a je našim mentorem. Prakticky rok pracuje výkonný výbor klubu v novém složení: předseda - Ing. Radomír Kloda, ekonomické záležitosti – Pavel Indrák, sportovní ředitel – Patrik Kovács, technické záležitosti – Radim Fajkus, rozvoj mládeže – Jiří Kuchařík (z funkce z osobních důvodů odstoupil v listopadu 2017) a revizor – Ing. Aleš Kloda.
 
V roce 2017 jsme po jarní části soutěží „překopali“ trenérské obsazení u mládeže, kde nám nově vznikla kategorie U16 (trenér Jiří Kuchařík), muže a juniory (U18) vedou Patrik Kovács a Oleg Kubala, kategorii U14 vede tandem bratrů Kozubíků – Ladislav a Jan, kategorii U12 vede Vlastimil Tržický a děti U6 až U10 vede Radomír Kloda. Několik juniorů již pomáhalo s trénováním jako asistenti u mládeže.
 
 
Kruté následky nezájmu mladých sportovat
 
Vrásky na čele trenéra mužů udělalo asi osm ukončení aktivní činnosti mladých hráčů ve věku 18 až 24 let (např. reprezentant ČR do 18 let Martin Krempaský), kteří mohli pokračovat v hráčské kariéře minimálně dalších 8 let. U mládeže se nám stále nedaří naplňovat hlavně ty nejmladší kategorie, jako jsou U6, U8 a U10 tak, abychom do pěti, šesti let mohli mít všechna družstva s dostatečným počtem hráčů mládeže od kategorie U6 až po U18.
 
 
Na druhé straně ...
 
Na druhé straně se našemu klubu podařilo zorganizovat několik zdařilých akcí jako např. Ragbyový den dětí, červnový turnaj v Tag rugby pro žáky základních škol v rámci Havířovské školní ligy, školní kroužek Albrechtice a někteří hráči RC Havířov se zúčastnili červnového finále Celostátního turnaje v Tag rugby v Praze, čertovské (mikulášské) odpoledne pro nejmenší ragbisty klubu, školního kroužku Albrechtice a děti hráčů, rodičů a příznivců havířovského ragby. Klub také podpořil účast mladých hráčů na ragbyovém kempu pořádaného ČSRU, účast družstva na turnaji v Beach rugby v Žilině apod. Díky sportovnímu řediteli se podařilo navázat spolupráci s žilinským klubem a Slovenskou ragbyovou unií, díky které bylo doplněno několika hráči ze Žiliny jak družstvo juniorů, tak i družstvo mužů. Poslední akcí roku 2017 byl turnaj v malé kopané tzv. SILVESTR CUP, kterého se zúčastnilo šest týmů, z toho dva zahraniční.
 
 
 
 
Vážení,
 
Po štědrovečerní večeři jsme do klubové pokladny vložili tři kapří šupiny. Jednu za sponzory, většinou naše bývalé hráče, aby se nám stále dařilo naplňovat třetinu rozpočtu. Druhou za město Havířov, aby nadále finančně podporovalo sportovní činnost celého klubu, protože bez této podpory bychom, stejně jako ostatní sporty v Havířově, nemohli existovat. Třetí šupinu jsme vložili za realizaci grantů, kterými se snažíme taktéž naplnit klubovou pokladnu, ať již to jsou granty firemní nebo granty institucí jako je např. MŠMT.
 
 
Pojďme se však dívat dopředu
 
Již v lednu 2019 se v rámci vzdělávání zúčastní školení trenérů 3. třídy jedna maminka hráčů mládeže a čtyři junioři. V únoru a březnu připravujeme velkou náborovou akci na základních školách, chtěli bychom oslovit také děti a hlavně jejich rodiče z mateřských školek, aby překonali averzi vůči ragby. V březnu proběhne valná hromada klubu a také 15. ragbyový ples v XXI. století. V květnu chceme po určité pauze uspořádat turnaj pro družstva OLD BOYS s mezinárodní účastí, v červenci bychom chtěli tentokrát na havířovském koupališti uspořádat turnaj v Beach rugby, na který chceme pozvat i zahraniční týmy a samozřejmě ještě další akce jak pro dospělé, mládež tak i pro širokou veřejnost.
 
Rugby Club Havířov ví, co je jeho posláním a jeho hlavním cílem – sportovní rozvoj mládeže všech věkových kategorií. Místo neadresných kritik, lhostejnosti a netečnosti se pojďme  konstruktivně bavit o budoucnosti havířovského rugby nejen v nejbližších letech, ale i v horizontu desítek let, kdy tento klub povedou, jak doufám, současní hráči. My jsme na to připraveni. 
 
Dovolte, abych Vám všem poděkoval za práci v roce 2017 i předešlých letech (to hlavně minulému vedení RC Havířov) a všem Vám přeji do roku 2018 hlavně zdraví, samozřejmě i štěstí, pevné nervy, osobní statečnost pro důležitá životní rozhodnutí a spoustu společných zážitků a úspěchů s klubem RC Havířov!
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány