Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Francie: Potvrzeno, novým trenérem Bleus je Brunel
Ne, 31.Prosinec 2017 v 13:07
Autor: (gak)

Francie: Potvrzeno, novým trenérem Bleus je Brunel

 
Prezident Francouzské ragbyové federace Bernard Laporte na středeční tiskové konferenci (27.12.) potvrdil, co se ostatně předpokládalo, že vedení FFR jmenovalo do funkce trenéra francouzského národního týmu Jacquese Brunela, dosavadního trenéra Union Bordeaux-Bègles.
 
 
Foto Nicolas Tucat, AFP
 
 
Vybrali jsme Brunela
 
„Přál bych si, aby Guy (Novès, pozn.red.) se svým realizačním týmem vedl národní tým až do Japonska,“ řekl šéf francouzského ragby na tiskovce, „ale v této situaci bylo třeba něco udělat, nemohli jsme takto pokračovat a museli jsme převzít za další vývoj zodpovědnost. Je sice několik lidí, kteří by mohli francouzskou XV převzít, ale Jacques Brunel, jak ho znám, má zkušenosti na vysoké úrovni. Je k lidem vnímavý a jeho síla je ve schopnosti spojovat. A je to také člověk, který unese tak těžkou odpovědnost,“ dodal Laporte.
 
XV Francie, je výkladní skříní francouzského ragby
 
"Kromě špatných výsledků jsme už viděli nesoudržný tým, prostě jsme šli dolů. Nevyhrávající tým Francie je také odrazem práce federace. Chceme-li náš sport revitalizovat, musí projít reformami, které zavedeme krok za krokem, ale zejména musíme tým Francie znovu učinit výkladní skříní francouzského ragby. Dnes se bojíme říct, že chceme vyhrát, je to neuvěřitelné. Chci znovu úsměv na tvářích francouzských fanoušků,“ přeje si Bernard Laporte.
 
Musíme trvale zlepšit vztah s kluby
Musíme trvale zlepšit vztah s kluby Top 14, řekl Brunel v rozhovoru pro Le Figaro: „Musíme mít pravidelný kontakt, pravidelné schůzky s klubovými trenéry. Musíme pracovat společně v průběhu roku, musíme sledovat vývoj hráčů. Proto chceme znovu obnovit dialog s trenéry klubů, potřebujeme společně definovat prostředky pro zlepšení situace národního týmu.“
 

 
Vizitka (podle Wikipedie):
 
Jacques Brunel, narozen 14. ledna 1954 v Courrensan (département Gers) v regionu Midi-Pyrénées
 
Jako hráč působil od roku 1967 do roku 1988 postupně v klubech FC Auch, FC Grenoble a US Carcassonne. Hráčskou kariéru uzavřel ve FC Auch. Vždy hrál na křídle.
 
Trenérskou kariéru otevřel ve FC Auch (1988-1995) a pokračoval v Colomiers, Pau, Perpignanu a Bordeau-Bègles, kde byl v sezóně 2016-2017 asistentem a od podzimu 2017 hlavním trenérem.
 
Na nižším trenérském postu působil u Les Bleus v letech 2001-2007, kdy byl asistentem Bernarda Laporta a v letech 2011-2016 byl hlavním trenérem italských Azzuri a jeho nejlepším výsledkem bylo 4. místo v Six Nations v roce 2013 před Irkem a Francií.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány