Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Mikulášské odpoledne 20017
Út, 05.Prosinec 2017 v 13:29
Autor: Radomír Kloda

Mikulášské odpoledne 20017

 
Havířov 2. prosince 2017 (Text Radomír Kloda, foto Ondřej Kloda) - Výkonný výbor RC Havířov připravil pro hráče přípravky, mladších žáků a školních kroužků Mikulášskou zábavu s čerty a jako obvykle bez Mikuláše a tentokrát i bez anděla. Samozřejmě, že byli vítáni i všichni příznivci havířovského ragby. Mikulášskou zábavu už tradičně řídil „francouzský“ školník s knírem a modrým baretem, k dispozici měl trojici "podškolníků."
 
 
Foto K.Gaman
 
 
  Mikuláš se opět omluvil pro zaneprázdněnost, tak poslal alespoň dva čerty. Byli to opravdu pořádní rarachové, kteří byli neústupní a dokonce nám odnesli dvě dušičky, které odnesli sebou do pekla, protože asi zlobili a hlavně se vymlouvali, že neumí žádnou říkanku nebo písničku. Na druhou stranu měli připravené balíčky s dobrotami pro ty, kteří byli hodní a odříkali básničku nebo říkanku. Čerti rozdali 17 sáčků s dobrotami a ani jeden s uhlím nebo slupkami od brambor. Nakonec se z pekla s úsměvem a se sáčkem dobrot vrátily i obě „uloupené“ dušičky (Michael zvaný Šíma a Ivanka), které asi čerty uprosili nebo obměkčili pláčem.
 
 
  Po čertovské nadílce proběhl zábavný program se soutěžemi a dovednostními hrami pro děti i dospělé. Nejprve kluci a holky předvedli názorně techniku přihrávky a běh s přihrávkami, pak si družstva zasoutěžila v rychlosti přihrávek a předávání míčů, běhu s míčem a obratnosti (soutěžila dvě družstva složená ze všech přítomných dětí).
 
  Následně byla pro děti vyhlášena soutěž ve výrobě vlaštovek a vyrobení minimálně jedné skládanky z papírů, tzv. ORIGAMI. Ty mohly děti průběžně skládat za pomoci rodičů a starších sourozenců.
 
  Dále na programu bylo utkání dvou družstev v bezkontaktním ragby tzv. Touch Rugby. Po deseti minutách urputného boje skončilo utkání nerozhodným výsledkem. Přesto si všichni účastníci odnesli sladké odměny. Utkání řídil zkušený „francouzský“ školník za hlasitého povzbuzování rodičů a rodinných příslušníků. Všem se tato forma ragby líbila, ale říkali, že kontaktní ragby je přece jenom lepší.
 
 
Po ragbyovém utkání byly děti rozděleny tří skupin podle věku, kdy dětí soutěžily společně se svými rodiči o přeborníka v hodu ragbyovým míčem do dálky. Dvě skupinky dětí (U12 a U10) házely míč přes hlavu do dálky zády k rodičům nebo starším sourozencům, kteří tento míč museli chytit ze vzduchu. Skupina nejmladších dětí pak do dálky házela ragbyový míč klasickou přihrávkou, kdy rodiče opět museli míč chytit ze vzduchu. Zvítězili ti, kteří hodili míč nejdále a rodič míč samozřejmě chytil. Všichni zúčastnění obdrželi sladké odměny a vítězové se pyšní diplomem s titulem „Přeborník v hodu ragbyovým míčem na dálku“.
 
Po hodech na dálku byla vyhlášena soutěž pro maminky, které soutěžily ve dvou dovednostech s ragbyovým míčem. Prvním úkolem bylo trefit ragbyovým míčem hodem o zem horní část háčka ze vzdálenosti 4 m a druhým úkolem byl kop z ruky opět na háčko na vzdálenost 7 m. Dámy měly na splnění každého úkolu vždy 3 pokusy. Bojovalo se o prvenství v kategorii „Dokonalá ragbyová maminka“. O prvenství se muselo mezi dvěma maminkami se stejným počtem bodů rozhodovat v doplňkovém úkolu. Nakonec musel rozhodnout los, který vyhrála maminka Petra před maminkou Zlatou. Obě maminky obdržely diplom a všechny maminky také sladké odměny (není však známo, zda se o ně s dětmi rozdělily).
 
Pak již přišla na řadu soutěž v hodu vlaštovkami, kdy soutěžící museli samozřejmě ukázat svoje origami. K vidění byly vlaštovky, rakety i letadla, z origami pak skládačka „nebe-peklo-ráj“, lodičky, čepice, domeček a také kornout, kterým chtěl Jonášek nahradit origami. Tentokrát výsledky v jednotlivých kategoriích (opět U8, U10 a U12) vyhodnocovali rozhodčí Dominik a Noel. Vítězové každé kategorie dostali diplom s titulem „Přeborník v ORIGAMI a hodu vlaštovkou“ a všichni dostali za svoje snažení sladké ocenění.
 
 
  Úplný závěr Mikulášské zábavy provedl „francouzský“ školník, který se s dětmi i rodiči rozloučil a pozval je na další akce, které bude RC Havířov pořádat v průběhu příštího roku.
 
Tuto vydařenou akci pomohli zorganizovat a na její zdárný průběh dohlíželi z mladých hráčů Dominik Lička, Noel Sittek, Veronika Kovácsová a z těch zkušenějších pak Jan Kozubík a Patrik Kovács. Poděkování patří také Karlu Gamanovi za technickou přípravu a Ondřeji Klodovi za fotodokumentaci.
 
Další fotografie Ondřeje Klody najdete na facebooku
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány