Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Ligový pohár získala Sparta Praha
So, 04.Listopad 2017 v 17:43
Autor: Petr Skála

Ligový pohár získala Sparta Praha

 
PRAHA 4.11.2017 (Petr Skála, foto autor) -  Jediná tuzemská ragbyová soutěž, která se hrála na podzim 2017, byl jednokolový Pohár ligových týmů, který první listopadovou sobotu dospěl do finále. V souboji o první místo se v této soutěži  utkaly týmy Sparty Praha a Pragy Praha. Finále bylo sice záležitostí vysočanských  týmů, ale přesto se  jejich vzájemný duel hrál mimo obvod Prahy 9 a to na trávníku plochodrážního stadionu v Praze na Markétě.
 
 
Sparta Praha - Praga Praha  35:17  (21:0)
Body: Krizánek a Schneider po 10, Pytela, Benda a Šelepa po 5 - Backa, Novák Michal a Forst po 5, Čížek 2 * Pětky: 5:3 * Rozhodoval: Heřman - Rázga, Breburda * Diváků: 400.
 
Sparta začala zhurta a už v páté minutě vedla 7:0 a ve svém pokládání pětek neustala až do konce poločasu. Mistr ligy a na podzim neporažený tým Sparty vedl po 40 minutách hry 21:0.
 
 
Tomáš Matras zadržuje Pavla Pytelu s míčem
 
 
Po změně stran začali  hráči Pragy více zaměstnávat obranu Sparty a z jejich převahy se zrodily tři pětky, z nichž nejlepší, které zatleskali i fanoušci Sparty, byla ta, kterou po slalomu mezi obránci ze Sparty položil Tomáš Forst. I ve druhém poločase Sparta bodovala, ale dosáhla jen 14 bodů a tak druhou půli vyhrála Praga 17:14.
 
"Od prvních minut jsme věděli, že Praga se na nás dobře připravila a tak, když jsme vyhráli první poločas na pětky 3:0, byl to ve finále rozhodují náskok. Druhý poločas to ostatně potvrdil. Museli jsme  se více bránit, protože Praga byla hodně nepříjemná.  Nakonec jsme vyhráli a tak jsme se v letošním roce stali po získání  mistrovského titulu a prvenství v republikovém šampionátu v sedmičkách  i vítězi poháru," řekl kouč nejúspěnějšího ragbyového týmu roku 2017  Sparty Praha  Petr Okleštěk.
 
"Nevyšel nám první poločas a to rozhodlo o výsledku. Myslím, že derby  potvrdilo, že ve finále spolu hrály nejlepší týmy podzimu. Pohár rozhodně nelze srovnávat s ligou. Soutěž byla jednokolová a protože se dlouho nevědělo, o co se vlastně hraje, většině trenérům dělalo problémy motivovat hráče, aby chodili přes své pracovní vytížení v civilních povoláních na každý trénink," řekl po utkání trenér Pragy Eduard Krützner.
 
 
Utkání o třetí místo
Tatra Smíchov - Říčany  41:7  (12:0)   Pětky 7:1

Konečné pořadí:  1. Sparta Praha, 2. Praga Praha, 3. Tatra Smíchov, 4. Říčany.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány