Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Dobrý zápas ve špatném počasí
Ne, 22.Říjen 2017 v 19:55
Autor: Karel Gaman

Dobrý zápas ve špatném počasí

 
 
Havířov 22.10.2017 (Text Karel Gaman, foto Zdeněk  Bernadt) - Dohrávaný zápas 5. kola 1. ligy Moravského poháru jsme mohli očekávat s kapkou obav, Zlín, náš dnešní soupeř nám minulý týden poslal vizitku v podobě výhry s ofenzivním bonusem nad vítězem 1. ligy Sokolem Mariánské Hory 29:9. Navíc tu byla reminiscence na zápas za podobných povětrnostních podmínek s Mariánskými Horami před měsícem, který jsme prohráli 7:11, když jsme nedokázali ve druhé půli položit. Ale to bylo dávno, dnes tým předvedl velice dobrý výkon a dokonce poprvé na podzim položil čtyři pětky.
 
 
 
RC Havířov – RC Zlín 26:0 (12:0)
 
Pětky 4:0 * rozhodčí Vladimír Kohout * bez karet
 
Body: Walek 6 (3KP), Macháček 5, Kolodziejczyk 5, Birčiak 5, Wardas 5
 
Havířov
1 Kovács (19 Kolárik), 2 Tržický (Titěra), 3 Macháček, 4 Birčiak, 5 Aberle, 6 Leroch, 7 Kolodziejczyk (16 Spurný), 8 Filipiak, 9 Peter (Regec), 10 Walek, 11 Sittek, 12 Wardas, 13 Lamač (17 Majerčík), 14 Hladík (Benčík), 15 Pavel Kozubík
 
 
 
Začali jsme dobře, hned jsme získali územní převahu a po několika minutách se mohli poprvé radovat, jenže neradovali, Richard Hladík poměrně lehce prošel do zlínského brankoviště, ale tam uklouzl a míč mu vypadl z rukou – předhoz. Naštěstí to tým napravil hned v příští minutě, po vyhraném mlýnu prorazil za čáru Lukáš Macháček a Dan Walek potvrdil úspěšným kopem další 2 body.
 
To bylo uklidňující a pro mnohé hráče možná až moc, hra začala nabývat chaotické podoby, ovšem není divu, vždyť se opět hrálo v bahništi a ohromných kalužích, udusaná půda po Havířovských slavnostech prostě nepropouští vodu, kdyby se měl na takovém terénu hrát fotbal, rozhodčí by hrací plochu neuznal za vhodnou. Naštěstí pro ragby nepotřebujeme ideálně rovný terén, rozhodně však nepotřebujeme ani bahenní lázně.
 
 
Naši si v podstatě stále udržovali územní převahu a častěji drželi míč, ovšem počasí velmi ovlivňovalo techniku, kluzký míč dost padal, mlýnů bylo požehnaně a útočné kombinace stále nevycházely. Trvalo to téměř dvacet minut, než se zase změnilo skóre, ale tentokrát nešlo o kombinaci, ale o chybu Zlína a pohotovost Jakuba Kolodziejczyka, který tak přišel k první ligové pětce, zlínská útokovka trefila při obranném odkopu z brankové čáry spoluhráče, míč se odrazil do brankoviště a Kuba zareagoval nejrychleji. Bylo to však u rohového praporku a pro vzdálenost a těžký úhel se konverze nezdařila.
 
Ne že by Zlín nic nevytvořil, vytvořil celou řadu šancí a čas od času trápil naši obranu až moc. Vždy se však podařilo buď individuálně výbornou skládkou – namátkou Patrik Kovács, Patrik Leroch – nebo dobrým taktickým postavením uzavírat zlínským útočníkům operační prostor, takže se dnes vůbec neprosadili. Ovšem mnohdy se vlastní nekázní připravili o šance sami, když jejich nečistou hru v seskupeních nebo ofsajdy trestal rozhodčí Kohout trestnými kopy.
 
Hrstka nejvěrnějších diváků viděla ve druhém poločase určitou proměnu herního stylu mužstva, a to k lepšímu, herní sekvence, kdy nikomu nevypadl míč z rukou a hra postupovala dopředu, ale Zlínští dobře bránili a nedovolili žádnou z nadějných akcí zakončit.
 
 
I ve druhé půli však přišla fáze, kdy se hra rozdrobila do řady drobných soubojů, ztrát i nečekaných zisků míčů a různých chyb. V jistou dobu získal Zlín převahu, naštěstí naši veškerou snahu o průniky eliminovali.
 
Když už se zdálo, že se na stavu 12:0 nic nezmění, přišla 72. minuta a snad nejhezčí akce zápasu vedená rukama z vlastního obranného území až do brankoviště Zlína, pětkovou premiéru v dresu Havířova a v 1. lize měl Lukáš Birčiak. O 6 minut později měl velké sólo a rovněž bodovou premiéru v soutěži Dominik Wardas, utekl po vypíchnutí přihrávky a položil pod branku. Po obou pětkách proměnil Dan Walek kop. Walek také může být považován za muže utkání.
 
Kouč Patrik Kovács komentuje:
 
S ohledem na počasí musím hráče pochválit, jak se s tím dokázali vyrovnat. První poločas sice moc kvalitní nebyl, málo zabíral roj, ale ve druhém se to jasně zlepšilo a začalo se více hrát rukama. Pochvala Wardasovi a Walkovi.
 
Další fotografie ► klikni
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány