Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Žáci se trápili
Po, 02.Říjen 2017 v 19:11
Autor: (man)

Žáci se trápili

 
 
Havířov 1.10.2017 - Druhý zápas starších žáků v oblastním přeboru Moravy byl v podstatě jednostrannou záležitostí Vyškova. Našich 11 kluků a děvčat čelilo plné sestavě a čtyřem náhradníkům soupeře. Dravé a dynamické hře hostů naši nedokázali čelit, zvláště, když polovina týmu má problémy s obranou, ale kupodivu i s útočením.
 
O tom prvním zápase se Zlínem (5:20) jsme nereferovali pro nedostatek podkladů od trenérů.
 
 

RC Havířov – JIMI RC Vyškov 5:61 (0:34)

 
Pětky 1:11 * rozhodčí Juřica
 
Body: Illek 5
 
Havířov
1 Pavelčáková, 2 Parchanská, 3 Kokindová, 4 Illek, 5 Orság – 8 Kobierski, 9 Sláma, 10 Zářický, 11 Stonawski, 12 R.Plinta, 13 M.Kocourek
 
 
Největší rozdíl mezi způsobem hry Vyškova a našich byl v rozhodnosti, dravosti, rychlosti reakcí a odvaze jít dopředu hlava nehlava. Když nebudeme mluvit o technických záležitostech – například ve špatném vázání a špatném postavení nohou ve mlýnech (jeden nácvik mlýnů to nespraví), které jsme soustavně prohrávali.
 
Vyškovští se urputně rvali o každý metr
 
 
Nemáme správné návyky při práci v seskupeních na zemi. Rucky byly většinou předem ztracené, protože dravější a dynamičtější soupeř naše žáky přehrával. Tak třeba dal Vyškov pětku na 10:0, náš hráč založil ruck, dostalo se mu platonické podpory v podobě jednoho hráče, který se sklonil nad míčem, aby do toho s plnou vervou a plnou silou vpálila vyškovská Nikola Novotná, prostě smetla, co jí stálo v cestě, míč si sebrala a upalovala k brance. Naši obránci se na ní sice navěšeli jak psi na lovenou laň, ale Nikola se nedala zastavit, až těsně před naším brankovištěm padla k zemi, založila ruck a další dravci prorazili do našeho brankoviště.
 
Nezastavitelná Nikola Novotná
 
 
Že můžeme hrát podobně, ukázal na začátku druhé půle Saša Illek, který po rozehraném trestném kopu neváhal a rozběhl to na šestý rychlostní stupeň a Vyškovští na něho byli najednou krátcí. Jenže to byla výjimka, spíše jsme viděli váhavost, a to u hráčů, kteří by měli být tahouny, nejednou nevyužili možnosti rozběhnout se dopředu, ale alibisticky hledali přihrávkou někoho, kdo by to udělal za ně.
 
Saša Illek, autor naší jediné pětky
 
 
Problém ovšem je, že těch problémů je víc než dost, od skládání, přes hru v seskupeních až po správné postavení a také komunikaci. Hráči se musejí navzájem upozorňovat na postavení, sami bez křiku trenérů musejí vědět, jaké postavení zaujmout v obraně a jaké při předpokládané útočné akci, na to už většina hraje ragby dost dlouho. Ovšem to také vyžaduje, aby si každý hráč jasně uvědomil, jaký přístup vlastně ragby a tým vyžaduje!
 
Souboj Natalie Parchanské a Nikoly Novotné
 
Další foto: Fografie ►z utkání
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány