Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Junioři opět úspěšní
Po, 02.Říjen 2017 v 15:12
Autor: (man)

Junioři opět úspěšní

 
 
Havířov 30.9.2017 - Naposledy se naši junioři střetli s Petrovicemi v loňské celostátní lize juniorů ještě v ragby XV a po výhře doma 43:7 dostali v odvetě v Petrovicích letos na jaře pořádnou nakládačku, prohráli 12:80. Jistě, byl to úplně jiný tým, ale ta osmdesátka mohla v myslích mnoha hráčů stále ještě strašit, nestrašila, junioři zvládli i druhý zápas soutěže o dvanácti hráčích téměř suverénně a vyhráli 50:22.
 
 

RC Havířov – RK Petrovice 50:22 (26:10)

Pětky 8:4 * rozhodčí Juřica
 
Body: Wardas 15 (3P), Židel 15 (3P), Regec 15 (1P,5KP), L.Trtek 5
 
Havířov
1 Kričfalušij, 2 Bazger, 3 Musil, 4 Řihošek, 5 Hauptvogel – 8 Adamec, 9 Regec, 10 Barabáš, 11 Štefaňák, 12 Trtek, 13 Wardas, 14 Židel
 
 

Dominovali útočníci

 
 
Zápas nezačal nejlépe, po vyrovnaném průběhu v úvodních minutách Petrovičtí přešli do tlaku a prosadili se pětkou, ale naši udrželi kontakt, téměř vzápětí kontrovali po komplexní útočné akci pětkou s konverzí. Petrovice se pak po výkopu na 4 minuty usadily před naším brankovištěm a snažily se projít. Naši odolávali dlouho, ale nakonec obrannou linii neudrželi, soupeř prorazil a položil druhou pětku. To už vypadalo hrozivě, měli to přece být domácí, kteří měli ovládnout hřiště! Po výkopu jsme se však zmocnili míče a Dominik Wardas až neuvěřitelně lehce prošel obranou hostů a položil, Lukáš Regec přidal dva body z kopu po pětce.
 
 
Ani stav 14:10 netrval dlouho, po velmi zdařilé a vyzrálé kombinaci pronikl Lukáš Trtek hluboko do pole hostů, byl sice dostižen, ale dostalo se mu okamžité podpory, takže akce se prakticky nezbrzdila a soupeř neměl čas postavit obranný val a Lukáš Regec slabší obranu prorazil. Ve 25. minutě si Dominik Wardas zopakoval své sólo z 19. minuty a zatížil konto soupeře dalšími body, Lukáš Regec pak konverzí na 26:10 uzavřel první poločas. Ale v poslední minutě naše obrana stíhala a přes několik pokusů nesložila jednoho z rojníků hostů a ten atakován skončil v našem brankovišti na zádech, naštěstí mu náš bránící hráč nedovolil otočit se a položit.
 
 
Docela se nám dařily výkopy, po dvou Wardasových pětkách po výkopech z první půle, padla další naše pětka hned po výkopu do druhé půle – hosté chybovali, vyhráli jsme mlýn, jenže Lukáš Trtek udělal předhoz, Petrovice pak své vhazování vyhrály, ale Lukáš napravil chybu, sebral Petrovicím míč a zastavil se až v brankovišti.
 
 
Po poněkud hluché herní fázi se dostal potřetí ke slovu Dominik Wardas, jeho rychlost a také umění odmítat, působila soupeři značné problémy a ani tentokrát se obráncům, kteří se ho snažili skládat za vršek, nepodařilo Dominika zastavit. To už pro nás vypadalo velmi nadějně, za stavu 40:10 po dvou třetinách utkání se už obvykle zápas neztrácí.
 
 
A možná proto přišla slabší chvilka, vědomí vysokého náskoku přivodilo určitou dekoncentraci, po řadě chyb a trestných kopů se naši nechali zatlačit hluboko do defenzivy a přišel trest v podobě dvou pětek hostů. Rojníci Petrovic dvakrát prolomili naši obranu.
 
Za stavu 40:22 se naši znovu zmobilizovali – sveřepý útočný důraz Romana Barabáše, který se prostě nenechal zastavit, vynesl ohromný zisk území, oslabení soupeřovy obrany a vytvořil základ pro naši další pětku a nakonec nepovedený obranný odkop hostů znamenal průnik našeho pravého křídla a zarovnání skóre na 50:22.
 
 
Další fotografie ► fotogalerie Zonerama
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány