Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

S Mariánskými Horami po dlouhých letech
Pá, 29.Září 2017 v 21:08
Autor: (man)
S Mariánskými Horami po dlouhých letech
 
 
V klubové zápasové statistice nese poslední záznam o utkání juniorů s Mariánskými Horami datum 1. června 2003. Bylo to utkání přeboru Moravy s výsledkem 43:0 pro naše juniory. Od té doby jsme hrávali ve společenství a jen fakt, že se moravské kluby domluvily na hře ve dvanácti, umožnil naše další střetnutí po čtrnácti letech. Jenže z původního záměru je torzo, z pěti přihlášených družstev zůstala tři, když odstoupila Olomouc a nyní i Vyškov. Juniorská soutěž nesoucí oficiální název Celostátní liga U18 Pohár XII – 2017, má nyní jen tři účastníky – Havířov, Petrovice a Mariánské Hory – a každý tým odehraje pouhé čtyři zápasy.
 
 

RC Havířov – Sokol Mariánské Hory 39:17 (20:7)

Pětky 7:3 * rozhodčí J.Bednařík * ŽK 1:0
Body: Barabáš 10 (2P), Wardas 10 (2P), Regec 9 (1P,2KP), Hauptvogel 5, L.Trtek 5 – TP 7, Selig 5, Galeja 5
 
 

Vyzrálý výkon s chybami v závěru

 
Po celý první poločas a část druhého do zranění Rosti Kováře (má být v pořádku), hráli naši junioři s převahou, snažili se co nejrychleji přenášet hru na útočnou formaci, kterou vydatně podporoval Roman Barabáš z pozice útokovky. Roman položil dvě pětky, ale je třeba zdůraznit, že pozici pro závěrečný atak mu vytvářel svým bystrým pohybem Lukáš Trtek. Na pravé straně útoku to byl zase Dominik Wardas, který motal hlavu ostravské obraně.
 
Lukáš Trtek Roman Barabáš
   
Foto Ondřej Kloda
 
Ovšem Ostravští se po rozpačitém úvodu osmělovali a ve 26. minutě překvapili naši obranu průnikem, za unikajícím hráčem se vydal jen jakub Štefaňák a složil ostravského hráče podražením rukou (tzv. „francouzskou skládkou“) a rozhodčí Jara Bednařík přiznal Mariánským Horám trestnou pětku.
 
Tým, byť nesehraný (žádný přípravný zápas), působil vyzrále, s přehledem řešil i složité situace, třeba po autu ve 20. minutě zahrál precizně vhazování a vytvořil maul, dostal soupeře do zpětného pohybu, takže Ostravští měli problém udržet jednolitou obrannou linii a po rozehrání od maulu na útok měl Dominik Wardas poměrně snadnou pozici pro bodování. Bohužel Lukáš Regec kopem nezvýšil, míč šel stranou. V závěru první půle si své pětkové akce zopakovali jak Dominik Wardas, tak Roman Barabáš, který prošel dobrých 60 metrů z vlastní poloviny.
 
Pětka Dominika Wardase                                           Foto K.Gaman
 
Ve druhé části hry přišli ke slovu i rojníci, v 7. minutě položil Braňo Hauptvogel, když útočníci vytvořili velký tlak na soupeře a přenesli hru od jedné ke druhé autové lajně a pomohli tak rojníkům narušením obranné linie hostů.
 
Braňo Hauptvogel vzápětí položí pětku                           Foto K.Gaman
 
 
Ve 48. minutě se zranil ostravský Rostislav Kovář, nastala dlouhá pauza do příjezdu sanity a našim se už pak nepodařilo dostat se do tempa, ztratili koncentraci, a třebaže ještě bodoval Lukáš Regec, hra ztratila náboj a naši junioři dokonce začali mít poznámky a kupili chybu za chybou. Dekoncentrace v závěru se jim vymstila, následovala série trestných kopů proti nám a soupeř dvakrát bodoval.
 
Foto K.Gaman
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány