Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Drama do poslední minuty
Ne, 24.Září 2017 v 19:42
Autor: Karel Gaman

Drama do poslední minuty

 
Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt
 
 
Havířov 24.9.2017 - Prvoligový souboj Havířova s Bystrcí sice po celý zápas vycházel o něco lépe domácím, tedy alespoň na skóre, i když průběh zápasu byl více než vyrovnaný a v poslední dvacetiminutovce diváci trnuli, aby hosté stav nezvrátili ve svůj prospěch. Když však Walek v 80.minutě trefil trestným kopem branku ze 40 metrů na 17:10, bylo v dramatickém závěru při nastavení o 3 minuty jasné, že pokud soupeř svůj závěrečný tlak korunuje pětkou, zůstanou doma alespoň dva body. Nestalo se, naši sedmibodový náskok udrželi.
 
 

RC Havířov - RC Bystrc 17:10 (11:5)

 
Pětky 1:2 * rozhodčí Libor Žilka * bez karet
 
Body: Walek 12 (4TK), Hladík 5 - Vladík 5, Černohorský 5
 
Havířov
1 Macháček, 2 Kovács, 3 Šťastný, 4 Spurný (17 Titěra 24’), 5 Aberle, 6 Leroch, 7 J.Hanák (16 Tržický 53’), 8 Filipiak, 9 Peter (19 Regec 52’), 10 Sittek (C), 11 Wardas, 12 Lamač, 13 Barabáš (18 Žáček 52’), 14 Hladík, 15 Walek
 
 
 
Počasí posledního týdne se na stavu hřiště nepěkně podepsalo, podmínky na některých místech hřiště byly dobré spíše pro bahenní lázeň. Naštěstí takových míst nebylo tolik, aby to podstatně ovlivnilo průběh zápasu. To spíš hráči sami a jejich nesoustředěnost a nepřipravenost úroveň zápasu ovlivnila více, vždyť jen mlýnů po předhozech a jiných chybách bylo okolo třiceti (!), o trestných kopech nemluvě, těch bylo přes dvacet. A když už jsme u výčtu standardních situací, autových vhazování bylo rovněž přes dvacet.
 
 
Zastavme se u autových vhazování, můžeme je označit za naši slabinu, ještě pokud byl na hřišti Jiří Hanák, získali jsme několikrát i soupeřovo vhazování. Po jeho odchodu už to byla bída, špatně domluvené, špatně načasované, špatně provedené.
 
Ani ve mlýnech jsme tentokrát nedominovali, nicméně několik pokusů Bystrce mlýn otočit nám vyneslo výhodu trestného kopu. Dobře se ukazovala třetí řada, jak Jiří Hanák, tak Filip Filipiak dobře vynášeli míč, měli i dobrou podporu a včas dokázali míče předávat, horší už to bylo s pokusy o proražení obrany u Patrika Lerocha – chodí do kontaktu vzpřímený a dvakrát ztratil míč, soupeři už ho dobře znají a obranu na něho zdvojují i ztrojují.
 
 
Ani v tomto utkání jsme se nevyhnuli chaotickým situacím, z jedné z nich padla první pětka Bystrce. Po nepovedeném odkopu z brankoviště soupeř srazil míč a zorientoval se rychleji než naši hráči a zalehl míč na naší brankové čáře. Naštěstí naši odpověděli během šesti minut, Hladík završil útočnou kombinaci našeho týmu pětkou těsně u rohového praporku pětkou na 11:5.
 
Od začátku druhé poloviny jsme hráli více na polovině soupeře, a když ve 45. minutě Walek proměnil trestný kop na 14:5, už to vypadalo, že se chytneme a budeme kontrolovat hru. Ale na to má Bystrc příliš silný a zkušený tým, aby se jen tak nechala zatlačit do obrany. Naopak, začala nám zatápět, po naší ztrátě míče se dostala ze středové čáry až k naší brankové čáře, tak jsme si vysloužili potrestání za ofsajd a bystrcký kapitán Černohorský prorazil naší obranou a snížil na 10:14.
 
 
Hra pak byla vyrovnaná, ale dost neurovnaná, s množstvím trestných kopů na obě strany a také několika našimi chaotickými autovými vhazováními, ze kterých těžil soupeř. Až přišla poslední minuta, kdy se hosté dopustili chyby při mlýnu a Walek pojistil naše vedení třemi body z trestného kopu.
 
V zápase, který přes všechny chyby nepostrádal náboj a dramatický byl až do samého konce, však si také diváci pochvalovali, se nedá říci, že by jedno z mužstev bylo lepší, ale že štěstí bylo tentokrát šestnáctým hráčem Havířova.
 
 
 
Kapitán Leon Sittek:
 
Hráli jsme to, co jsme hrát chtěli a co jsme na tréninku zkoušeli, tentokrát to vyšlo, protože minulý týden v zápase s Ostravou nám to hodně padalo. Dnes to bylo lepší, hlavně díky lepšímu počasí, ale pořád nám chybí kolektivní souhra. Ono je to také těžké, protože nemáme dost hráčů, doplňují nás hostující hráči Olomouce a nemůžeme společně trénovat a schází nám souhra a vyhranost. Dobré bylo, že jsme měli tah dopředu, byla tam dravost, samozřejmě tam byly i chyby, ale ty pramení, jak jsem už říkal z nedostatku souhry.
 
Další fotografie Zdeňka Bernadta - klikni
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány