Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Promarněná šance
Ne, 17.Září 2017 v 19:46
Autor: Karel Gaman

Promarněná šance

 
Text Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt
 
 
 
Po dnešním utkání 1. ligy s Mariánskými Horami můžeme mluvit o promarněné šanci na výhru, k sedmi bodům z prvního poločasu jsme ve druhém nepřidali nic. Hubený náskok 7:3 se pod náporem Ostravských ve druhé půli vypařil a připisujeme si jen bodík za porážku. Pokud jsme v první části hry měli iniciativu v rukou, ve druhé jsme hráli jaksi odevzdaně, někdy až ledabyle. Že hrajeme soutěž, ve které o nic nejde, ještě neznamená, že musíme skončit poslední!
 
 
Všechno podstatné se odehrálo během osmi minut po výkopu, Havránek z Mariánských Hor proměnil trestný kop za náš ofsajd, Leon Sittek položil v 8. minutě pětku po obléhání ostravského brankoviště a zmařené šanci Filipa Filipiaka. To také byly jediné akce, které jsme rozvíjeli na hranici ostravského brankoviště, ty další většinou končily předhozem nebo jinou chybou dost daleko od gólové zóny.
 
Vytrvalý déšť, který zkrápí náš region už druhý den, měl nepochybně velký vliv na práci s míčem, míč ostatně neposlouchal skoro nikoho, ať už ho někdo nesl v jedné či obou rukou, přišel kontakt a míč padal z rukou. Ani přihrávky nebyly přesné, dost jich šlo na zem. Mokrý a kluzký míč prostě neposlouchal nikoho.
 
 
Všichni hráči byli kvůli velkému jezeru na jedné polovině hřiště promáčení a to v deseti stupních také nikomu nepřidalo. To byla jedna strana mince, ta druhá ovšem byla otázkou odolnosti a vůle, a tu měli Mariánskohorští rozhodně větší. Naši někdy vypadali, jako by je dění na hřišti až tak moc nepálilo. Tah našich rojníků, ale i útočníků, neměl okamžitou podporu, málokdy se zapojili dva tři hráči, byli jsme prostě pasivní. Krásně se to ukázalo mezi 16. a 20. minutou při našem překopu do ostravské dvaadvacítky a zpětném odkopu, kdy míč dopadl do chumlu našich hráčů a nikdo si ho nevšímal!
 
Byly situace, kterých jsme měli lépe využít, únik Pavla Kozubíka nebo Richarda Hladíka, krásný postup přes čtyři ostravské hráče Dana Walka, tlak našeho roje, který přinášel trestné kopy. Ovšem byly do jen osamocené akce, nebyl to soustavný a důrazný tlak. Ten měli Ostravští a také ho důkladně využili a kupodivu rovněž v prvních osmi minutách, ale druhého poločasu, pak už žádné body nepadly. Nejdřív proměnil Havránek trestný kop, pak přišla vítězná pětka Mariánských Hor.
 
Ovšem pětka zadáka Petra Kratochvíla byla dokladem naší laxnosti, v okamžiku, kdy Kratochvíl vbíhal do našeho brankoviště, se dvě třetiny našich hráčů loudavým krokem vracely od půlicí čáry. Kop za naši obranu vystavil Pavla Kozubíka náporu soupeře, Pavel v tu chvíli nemohl jít na zem, soupeř mu to nedovolil, neměl podporu a po ztrátě míče už byli vzadu jen dva hráči, které hosté lehce přečíslili.
 
 
Při síle našeho roje jsme málo využívali hry pick and go, která se za daného počasí přímo nabízela. Nehledě k tomu, že postup rojníků nutně stahuje obránce do směru útočné akce, aby zabránili průlomu, ale uvolňuje prostor po stranách, který za minima přihrávek mohli využívat útočníci, ti naopak nabíhali do plné obrany a neměli šanci projít. Také jsme nevyužili některých dlouhých kopů za obranu – až na jeden – protože naši napadající jdou jeden za druhým, místo aby chytili soupeře do kleští.
 
A jak bylo řečeno v úvodu, to že hrajeme soutěž, ve které o nic nejde, ještě neznamená, že musíme skončit poslední! Vždyť právě teď máme nejlepší příležitost zapojit do týmu mladé hráče, aby nabírali potřebné zkušenosti. Rozhodně by se neměli naučit nějakému laxnímu přístupu.
 
 
Kouč Patrik Kovács komentuje:
 
Hra byla díky terénu vyrovnaná. Jsem potěšen obranou, zvláště mladí hráči mě obranou potěšili. V útočné fázi to ale už tak dobré nebylo – nepřesné přihrávky, nedostatečná podpora hráče s míčem, někdy i chaos v útočné fázi. Mnohdy jsme také špatně volili postup útoku a nevyužívali křídelní hráče, kteří měli svou rychlostí zápas rozhodnout.
 
Foto Zdeňka Bernadta - zde
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány