Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Walek rozhodl v poslední minutě
Po, 11.Září 2017 v 15:53
Autor: Patrik Kovács

Walek rozhodl v poslední minutě

 
Text Patrik Kovács, foto Ondřej Kloda
 
 

RC Zlín – RC Havířov 13:16 (6:0)

Pětky 1:1 * rozhodčí Kohout * ŽK Zemanovič, Prokop – Sittek, Filipiak
Body: Smiřický 6 (2TK), TP 7 – Walek 11 (1KP,3TK), Lamač 5
 
Havířov
1 Macháček (C), 2 Kovács (16 Tržický), 3 Fajkus (17 Šťastný), 4 Aberle (18 Titěra), 5 Spurný (20 Kolodejczyk), 6 Leroch, 7 J.Hanák (19 Lička), 8 Filipiak, 9 Sittek, 10 Walek, 11 Wardas (21 Žáček), 12 Lamač, 13 Barabáš, 14 Pavel Kozubik (22 Regec), 15 Hladík
 
 
Zápas se hrál za pěkného slunečného počasí a po dlouhé době jsme dali dohromady 22 hráčů. Téměř celý první poločas se odehrával uprostřed hřiště mezi čarami obranných území. Oba týmy se dopouštěly množství chyb, hlavně v klíčových přihrávkách, které až příliš často končily předhozem. A protože obrana byla na jedné i druhé straně na vysoké úrovni, proniknout řadami obránců na se nepovedlo nikomu, a tak poločas skončil 6:0 pro domácí jen díky proměněným trestným kopům.
 
Vyrovnaný zápas začaly obě strany nervózně, což vyústilo v poměrně vysoký počet trestných kopů. V prvním poločasu byl poměr trestných kopů 8:12 a za opakovaný přestupek mužstva byl 6 minut před koncem 1. poločasu vykázán na 10 minut Leon Sittek. Soupeř dokázal ze tří pokusů dvakrát trefit háčko.
 
Ve druhé půli se hned v 1. minutě nechal vyloučit na 10 minut Filip Filipiak za oplácení, a tak jsme 4 minuty hráli dokonce ve třinácti. Paradoxně jsme v té době soupeře zatlačili do obrany a snížili z trestného kopu na 6:3. Po výkopu soupeře jsme opět převzali iniciativu a po mlýnu na soupeřově desetimetrové čáře, to už se do hry vrátil Sittek, se nám soupeře podařilo zatlačit do jeho obranného území a při signalizované výhodě za ofsajd a roztažení hry do strany s přečíslením 4 -1 položil Radim Lamač pětku. Následný Walkův kop na branku byl úspěšný a tak jsme se ujali vedení 10:6.
 
 
Po výkopu nastala trochu hluchá fáze hry a nic moc se na hřišti nedělo. Až po dlouhém Walkově překopu hluboko do dvaadvacítky Zlína naši rychlí útočníci chytili zadáka Zlína do kleští, pak jsme vybojovali v rucku míč a po třech herních fázích byl odpískán trestný kop na zlínského hráče za skládku bez míče, což rozhodčí Kohout také ocenil žlutou kartou. Walek z 15 metrů přímo proti brance z trestného kopu skóroval na 13:6 pro nás.
 
Nadále jsme se snažili hrát rukama, ale vinou špatné přihrávky nastal předhoz a soupeř měl mlýn. Po mlýnu zaútočil útočnou formací a na poslední chvíli Richard Hladík coby zadák složil hráče do autu na naši pětimetrovce. Po následném autovém vhazování nás soupeř vytlačil do autu a 7 m před brankovištěm zahrával autové vhazování. Poté následovalo mnoho pokusů soupeře proniknout do brankoviště, ale naše obrana odolala. Soupeř nás ale držel pod tlakem kvůli ofsajdům a po úmyslném sražení míče našeho kapitána byla Zlínu přiznána v 76. minutě trestná pětka, což dnes znamená rovnou 7 bodů, a bylo srovnáno na 13:13.
 
 
Po našem výkopu jsme soupeře zatlačili do obrany a donutili chybovat a dostali poslední šanci, běžela 80. minuta, Walek z těžkého úhlu trefil výhru 16:13. To také byla poslední akce zápasu a rozhodčí Kohout zapískal konec.
 
 
Patrik Kovács, kouč:
Musím hráčům poděkovat za předvedený výkon, který určitě nebyl optimální, hráli jsme po čtyřtýdenní přestávce. Důležité je, že jsme hráli poprvé v plné sestavě a že máme 4 body. Doufám, že se nám konečně podařilo konsolidovat tým a navíc zařazujeme mladé hráče, na kterých můžeme stavět do budoucna. Nemůžu však mužstvo pochválit za velké množství chyb, ze kterých rezultovaly trestné kopy, soupeř tím mohl zápas lehce rozhodnout. Do play off zbývají 4 zápasy a my se musíme zlepšovat a ve skupině skončit do 2 místa, ať hrajeme čtvrtfinále doma.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány