Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Juvenia excelovala
Ne, 13.Srpen 2017 v 19:33
Autor: Karel Gaman

Juvenia excelovala

 
Havířov 13.8.2017 (Text a foto Karel Gaman) - Soustředění mužů a juniorů uzavřelo přípravné utkání s účastníkem nejvyšší polské soutěže a naším partnerským klubem Juvenií Krakov. Ještě dopoledne havířovský tým cvičil některé akce, takže šel do utkání rovnou z dvoudenní přípravy. Krakovský tým, vede ho náš někdejší hráč Marek Odolinski, možnost přípravy rovněž uvítal, neboť již za týden se utká v 8. kole polské 1. ligy s Budowlanymi Lodž. Byli jsme pro Juvenii příjemným soupeřem, příliš problémů jsme jí nenadělali, ostatně výsledek 7:71 to dokládá.
 
 

RC HAVÍŘOV – JUVENIA KRAKOV 7:71 (0:43)

Pětky 1:11 * rozhodčí Petr Juřica
Body: Patrik Kovács 5, Lukáš Regec 2 (KP)
 
 
Zatímco výkon hráčů Juvenie byl vyzrálý a kompaktní, chyby ho narušovaly jen sporadicky, a jeho převaha byla ve všech ukazatelích – jak v držení míče, tak v držení území – v podstatě trvalá, naši se těžko sehrávali za pochodu a kupili řadu chyb. Je to ovšem pochopitelné, pro náš dá se říci nový celek, to byla vůbec první příležitost ke společnému vystoupení. Pro sparing by nám slušel nám mnohem slabší soupeř, ale jak konstatoval trenér Patrik Kovács, byl to skutečný křest ohněm, a toto klišé asi nejlépe vystihuje pozici našeho týmu a našich hráčů. „Teď už bude každý vědět, co takový zápas se silným soupeřem obnáší,“ podotkl Patrik.
 
 
A obnášel hlavně obranné činnosti, jak taktické, tak osobní. V obou jsme pohořeli, osobní obrana byla zvláště u mladších hráčů velkým problémem (tým byl sestaven z mužů a juniorů včetně nezkušených juniorů Žilina Bears), o taktické se mnohdy ani nedalo mluvit, řadu pětek jsme dostali v přečíslení, tu poslední dokonce v poměru 5 útočníků na jednoho obránce. Problémem bylo zastavit hlavně bystré a rychlé útočníky hostů, zvláště Moldavec Andrej Sebotaj utíkal naší obraně, jak chtěl a položil nejméně čtyřikrát únikem po křídle. Když se k tomu připočte liknavé vracení se a zaujímání obranných pozic, je jasné, že naše obranné řady byly mnohdy hodně řídké.
 
Ne že bychom se na polovinu soupeře nedostávali, dostávali, ale jen nakrátko a bez využití. Vždy přišla nějaká ta chybička, třeba špatná a ledabylá přihrávka nebo špatné zpracování míče, někdy naši hráči vypadali hodně překvapeně, když k nim doletěl míč, v nejedné situaci jsme z vlastní útočné akce dostali pětku.
 
 
Z naší strany to bylo hodně hodně syrové a neurovnané, bude třeba řady herních tréninků se zaměřením hlavně na obranné činnosti a osobní obranu, bez účinného skládání se prostě hrát na úrovni nedá. Ukázali nám to hráči Krakova, kteří nám vůbec nedovolili proniknout jejich kompaktním obranným valem za čáru brankoviště v těch několika případech, kdy se dalo mluvit o nějakés takés šanci.
 
 
Přesto se jedna útočná akce povedla, to když se Lukáš Regec dostal v 76. minutě až k brankové čáře, ale v soupeřově sevření už potřebných deset centimetrů k dosažení mety nemohl zdolat, naštěstí uvolnil míč a vše dokonal Patrik Kovács, Lukáš Regec proměnil kop po pětce.
 
Fotografie: v galerii Zonerama
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány