Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Vyhráli jsme 1.ligu
Ne, 25.Červen 2017 v 19:32
Autor: Karel Gaman

Vyhráli jsme 1. ligu

 
Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt
 
 
Havířov 25.6.2017 - Měl to být krok o soutěž výš, ale dnešní vítězství 37:7 nad rezervou Dragonu Brno ve finále 1.ligy zůstane jen zářezem na pažbě, možná bude mít vliv na postavení v rankingu českých klubů. Od podzimu se totiž v českých soutěžích všechno mění, národní liga nebude, takže nadále zůstáváme v moravské skupině 1. ligy, ale už bez béček, která budou mít svou vlastní soutěž. Střetnutí s Dragonem však ukázalo, že tým, byť s řadou starších hráčů, ještě vůbec není za zenitem výkonnosti, právě naopak.
 
 
 
 

RC Havířov - RC Dragon Brno B 37:7 (25:0)

 
Pětky 5:1 * KP 3:1 * TK 2:0 * rozhodčí Vladimír Kohout - Libor Žilka, Petr Juřica * ŽK Mihalik (HAV) - Sklenský (DRB)
Body: A.Kloda 12 (3KP,2TK), Duda 10 (2P), J.Hanák 5, L.Sittek 5, Lamač 5 - Kučera 5, Skoupý 2
 
Havířov
1 Macháček (C), 2 Kovács, 3 Fajkus 4 Aberle, 5 Mihalik, 6 Leroch, 7 J.Hanák, 8 Duda, 9 Pavel Kozubík, 10 A.Kloda, 11 F.Hanák, 12 Lamač, 13 Hladík, 14 L.Sittek, 15 Walek
16 Tržický, 17 Spurný, 18 Wantulok, 19 Fric (zranil se při rozcvičování), 20 Šťastný, 21 J.Bastl, 22 M.Čmiel (kromě V.Tržického a Frice zasáhli do hry všichni hráči ze střídačky).
 
 
 
Co charakterizovalo zápas? takticky vyzrálý projev týmu a všech hráčů. Vadilo však přespříliš přestupků proti pravidlům, ale to je věc, která se dá a musí odbourat, ostatně kapitán týmu Lukáš Macháček měl v průběhu zápasu týmu domluvit, ukáznit ho. Banální přestupky jako komentáře k rozhodnutím rozhodčího, neustoupení o 10 metrů při trestném kopu, ofsajdy z nepozornosti, nemají u vyzrálého mužstva co dělat! Trestné kopy vracejí tým zpět, dobývání ztracených pozic ubírá síly a za počasí, jaké dnes panovalo, je to hazard.
 
Zápas naši začali nečekaně razantně, už ve 2. minutě padla pětka, Dragon tak dlouho otálel s autovým vhazováním, až rozhodčí Kohout ztratil trpělivost a nařídil volný kop, bleskovou a důraznou akci útočné formace nakonec zakončili rojníci a po druhém rucku před brankovou čarou se probil Martin Duda (na snímku níže) ke své první pětce, Aleš Kloda s jistotou proměnil kop.
 
 
Naši stále kontrolovali vývoj hry, vždyť až v 18. minutě se hosté poprvé dostali ke hře na naší polovině, ale brankoviště neohrozili. Je pravda, že sem tak nastalo jakési období chaosu, kdy se ani jedno mužstvo nedostalo ke kloudné akci a oba týmy se střídaly ve ztrácení a získávání míče, ale většinou jsme z oněch chaotických momentů vytěžili míč my a rozběhli řádně organizovanou akci nebo alespoň individuální únik. Tak položil Jiří Hanák, když obrana ze strany hostů přišla až těsně před brankovištěm, a to už na Jirku neplatilo, probil se za čáru.
 
Aleš Kloda, jeho výkon stojí za samostatnou kapitolu, z pěti kopů po pětce minul dva, jeden z těžkého úhlu, přidal dva trestné kopy a zasloužil se o 12 bodů, je jen škoda, že se nepokouší o gól ze hry, mnohdy si o to situace přímo říká a jsou to lacině dobyté body. Ale to není to podstatné, co je třeba na Alešově hře ocenit, to podstatné jsou skutečně excelentní taktické kopy – dlouhé a vždy mimo dosah obrany. Těžili jsme z jeho kopů, křídla a tříčtvrtky zamykaly prostor pro operace zadáka nebo soupeřových křídel, nutily je k podržení míče nebo odkopům, ze kterých jsme pak těžili. Tak třeba padla druhá pětka Martina Dudy – dalekonosný Alešův kop chytal brněnský Lukáš Bastl, a přestože Filip Hanák poněkud zaváhal s jeho napadením, Bastl přece jen trochu znejistěl a udělal předhoz, a to byla voda na náš mlýn, Martin Duda, který naši akci po zisku míče zakončoval, chytře naznačoval, že ještě bude přihrávat a soupeř ho přestal důsledně držet, Martin se vysmekl a položil.
 
 
Ve druhém poločase jsme hned v úvodních minutách přišli o šanci, když rojníci výjimečně zahráli na soupeřově pětimetrovce netakticky, místo rychlého rozehrání do volného prostoru zadním řadám, se s míčem vrátili zpět do místa zisku a tam samozřejmě narazili na centrum soupeřovy obrany a bylo po možnosti položit. Míč příliš z rukou nepadal, ale přišly i momenty, kdy nás špatná přihrávka připravila o možnost bodovat, jak se stalo v 52.minutě, kdy Richarda Hladíka zastavovali tři obránci a dalo jim hodně práce Richarda dostat na zem, ale míč šel bleskově na volné hráče a v situaci 2 na jednoho dostal Patrik Kovács přihrávku za záda a ještě skoro na zem.
 
Po této situaci následoval třikrát opakovaný mlýn s trestným kopem pro Dragon. Kop šel ale do pole a spolupráce Aleše Klody s Danem Walkem, který mimochodem na zadáku zahrál nad očekávání dobře a zrale, skončila pár metrů od brankoviště hostů Walkovým kopem po zemi směrem do brankoviště, soupeř na brankové čáře nedokázal míč okamžitě zvednout a Leon Sittek mu míč zpod rukou ukopl do brankoviště a položil.
 
Naši v tropickém vedru nijak nedivočili, hráli spíše pomaleji, o to více s přehledem a kontrolou hry a udržovali si stálou převahu, která vynesla ještě jednu pětku po rozehraném trestném kopu, kdy míč došel až na křídlo Radima Lamače, ten už věděl, co dělat. Po jeho pětce Aleš Kloda z velké vzdálenosti k brance nedokopl.
 
 
V závěrečných minutách hosté přidali, bylo zřejmé, že s nulou z Havířova odjet nechtějí, několik jejich pokusů naši zastavili, nad jedním razantním složením diváci doslova zajásali, ale ten poslední v poslední minutě už pokrýt nedokázali.
 
Naše hra jako obvykle stála na hře rojníků, ale dnes už s doplněním o zkušené olomoucké hráče, zvláště Richarda Hladíka, se výrazně zlepšila hra útočné formace, dnes sice bodovala jen dvakrát, ale minimálně o dvě další pětky ji připravily banální chyby, a to nejen samotných útočníků.
 
 
Další snímky Zdeňka Bernadta jsou ve fotogalerii v hlavní nabídce. Později najdete všechny fotografie v galerii Zonerama.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány