Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Školy hrály bezkontakní ragby
Čt, 15.Červen 2017 v 15:42
Autor: Radomír Kloda
Bezkontaktní ragby

Druhý turnaj Školní ligy

 
 

V pondělí 12.6.2017 dopoledne za oblačného počasí se uskutečnil druhý Turnaj v bezkontaktním ragby pro žáky 2. stupně základních škol v Havířově pro školní rok 2016/2017, který na svém hřišti uspořádal Rugby Club Havířov. Turnaje se zúčastnilo osm základních škol Havířova, které na tento turnaj vyslaly 15 smíšených družstev (dívky a chlapci).
 
 
Turnaj byl organizován pro dvě věkové kategorie – BENJAMIN žáci 6. a 7. tříd a JUNIOR žáci 8. a 9. tříd. Družstvo tvořilo 5 hráčů s možností libovolného střídání (až 5 náhradníků) s tím, že na hřišti vždy museli být současně hráči jiného pohlaví. U obou kategorií byla družstva rozdělena do dvou skupin podle umístění v 1. turnaji (27.9.2016) a ostatní družstva byla do skupin nalosována. V kategorii BENJAMIN hrálo sedm družstev, ve skupině A hrála 4 družstva jednokolově s hrací dobou 2 x 6 minut a ve skupině B hrála 3 družstva dvoukolově s hrací dobou 2 x 4 minuty. V kategorii JUNIOR hrálo osm družstev rozdělených do dvou skupin a každé utkání trvalo 2 x 6 minut. Celkem bylo ve skupinách odehráno 24 utkání.
 
Hrálo se podle platných pravidel pro bezkontaktní rugby a obě kategorie hrála systémem každý s každým na hřišti o rozměrech 30 x 45 metrů. Byla vytyčena čtyři hřiště, vždy pop dvou pro danou kategorii. Pro obě kategorie platila stejná hodnocení pro určení konečného pořadí v turnaji: nejprve počet získaných bodů, pak výsledek vzájemného utkání, dále lepší rozdíl celkového skóre případně ještě vyšší počet položených bodů.
 
   
 
Kategorii BENJAMIN skupinu A vyhrálo družstvo ze ZŠ Gorkého, které 2 krát zvítězilo a prohrálo se ZŠ Školní a získalo 7 bodů (skóre 5:3), na druhém místě se umístilo družstvo ZŠ Na Nábřeží, které také 2 krát zvítězilo, ale prohrálo se ZŠ Gorkého (získalo 7 bodů se skórem 3:4), na třetím místě skončilo družstvo ZŠ Školní s jedním vítězstvím a jednou remízou při zisku 6 bodů a skórem 5:4 a na čtvrtém místě skončilo družstvo ZŠ Žákovská se ziskem 4 bodů 1 remízu a dvě porážky se skórem 1:3. Skupinu B (hrálo se dvoukolově) vyhrálo družstvo (díky lepšímu skóre) ze ZŠ M. Kudeříkové, které 2 krát zvítězilo a 2 krát remizovalo se ZŠ Pujmanové a získalo 10 bodů (skóre 9:4), na druhém místě se umístilo družstvo ZŠ M. Pujmanové, které 2 krát zvítězilo a 2 krát remizovalo se ZŠ M. Kudeříkové a získalo 10 bodů (skóre 8:4), na třetím místě skončilo družstvo ZŠ Generála Svobody s bilancí 4 proher.
 
 
Kategorii JUNIOR skupinu A vyhrálo družstvo ze ZŠ M. Pujmanové, které 2 krát zvítězilo a remizovalo se ZŠ K. Světlé a získalo 8 bodů (skóre 14:6), na druhém místě se umístilo družstvo ZŠ Žákovská, které 2 krát zvítězilo a jednou prohrálo se ZŠ M. Pujmanové, získalo 7 bodů se skórem 13:6, na třetím místě skončilo družstvo ZŠ K. Světlé s jedním vítezstvím a jednou remízou a jednou porážkou při zisku 6 bodů a skórem 13:11 a na čtvrtém místě skončilo družstvo ZŠ Školní s bilancí tří proher. Skupinu B vyhrálo družstvo ZŠ M. Kudeříkové, které 3 krát zvítězilo a získalo 9 bodů (skóre 19:1), na druhém místě se umístilo družstvo Generála Svobody, které 2 krát zvítězilo a jednou prohrálo a získalo 7 bodů se skórem 8:10, na třetím místě skončilo družstvo ZŠ Na Nábřeží s jedním vítězstvím a dvěma porážkami při zisku 5 bodů a skórem 6:11 a na čtvrtém místě skončilo družstvo ZŠ Gorkého s bilancí tří proher.
 
Po utkáních ve skupinách se pak hrála semifinálová utkání, vítěz skupiny A hrál s druhým ze skupiny B a vítěz skupiny B hrál s druhým ze skupiny A. Pak následovala již utkání o celkové umístění v turnaji. V kategorii BENJAMIN o postup do finále vyhrálo družstvo ZŠ Gorkého nad ZŠ M. Pujmanové v poměru 3:1 a druhé semifinále pak ovládlo družstvo ZŠ M. Kudeříkové, které porazilo družstvo ZŠ Na Nábřeží v poměru 3:0. Celkovým vítězem turnaje se stalo družstvo ZŠ Gorkého, které ve finále porazilo družstvo ZŠ M. Kudeříkové v poměru 2:1, třetí skončilo družstvo ZŠ Na Nábřeží, když zvítězilo 5:1 nad družstvem ZŠ M. Pujmanové (4. místo), páté místo si družstvo ZŠ Školní vybojovalo vítězstvím 3:2 v prodloužení nad družstvem ZŠ Generála Svobody (6. místo) a na sedmém místě skončilo družstvo ZŠ Žákovská. V kategorii JUNIOR o postup do finále vyhrálo družstvo ZŠ M. Pujmanové nad družstvem ZŠ Generála Svobody v poměru 7:4 a ve druhém semifinále pak vyhrálo družstvo ZŠ M. Kudeříkové nad družstvem ZŠ Žákovská v poměru 5:2. Celkovým vítězem turnaje se stalo družstvo M. Kudeříkové, které ve finále porazilo družstvo ZŠ M. Pujmanové v poměru 4:1, třetí skončilo družstvo ZŠ Generála Svobody, když zvítězilo 4:3 nad družstvem ZŠ Žákovská (4. místo), páté místo družstvo ZŠ Na Nábřeží získalo po výhře 3:2 nad družstvem ZŠ K. Světlé (6. místo) a na sedmém místě skončilo družstvo ZŠ Gorkého po vítězství nad družstvem ZŠ Školní.
 
Družstva na 1. až 3. místě obou kategorií obdržela za umístění v tomto turnaji diplomy a navíc i sladké odměny.
 
   
 
Poděkování za dobře zorganizovaný turnaj patří Janu Kozubíkovi, Noelu Sittkovi, Ondrovi Řihoškovi a Radomíru Klodovi a samozřejmě všem zúčastněným školám a v neposlední řadě za materiální podporu tohoto turnaje Středisku volného času ASTERIX Havířov.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány