Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Výběr ZŠ Havířov skončil v Praze druhý
Út, 06.Červen 2017 v 11:36
Autor: Radomír Kloda
Celostátní turnaj školní ligy Tag ragby v Praze

Druhé místo ZŠ Havířov

 
Praha 1.-2.června 2017 (Text Radomír Kloda, foto autor a Dan Aberle)
 
 
Z Havířovské školní ligy Tag rugby se svými výkony na celostátní turnaj v Praze kvalifikovaly dva týmy, a to družstva z RC Havířov a ZŠ Albrechtice. Na celostátní turnaj jsme jeli i díky projektu Srdcovka Nadace OKD, a.s.
 
 
Turnaj se konal již ve čtvrtek 1. června 2017 v Praze opět na ragbyovém hřišti RC Tatra Smíchov. Kvůli tomuto termínu jsme měli určité problémy s počty hráčů (různé akce škol, školy v přírodě apod.), proto byla nakonec vytvořena dvě družstva – jedno hrálo pod názvem ZŠ Havířov a druhé pak pod hlavičkou ZŠ Albrechtice, i když v každém družstvu nakonec byli 2 hráči z Havířova a 3 respektive 4 hráči/hráčky z Albrechtic.
 
 
Z Havířova jsme vyjeli ráno vlakem RegioJet a v Praze jsme byli po jedenácté hodině. Na hřiště Tatry jsme se dostali metrem a pak autobusem, kde jsme se prezentovali a teprve na místě jsme tvořili družstva podle věku a po dohodě s pořadatelem. Přestože obě družstva hrála v jedné kategorii, v kategorii Mini se hrálo kontaktní ragby, obě družstva koučoval Radek Kloda, Dan Aberle se zhostil poradce, který permanentně udílel rady.
 
Tentokrát hrála obě družstva v kategorii Mini, kde se setkala se dvěma družstvy ze ZŠ Drtinova. Další kvalifikující se školy nedorazily vzhledem k nemocem tentokrát z řad učitelů TV. Všechna utkání se hrála na 2 x 6 minut a hrálo se na hřišti o rozměrech 30 x 45 metrů. Startovala smíšená pětičlenná družstva v kategorii Junior (8. až 9. třída ZŠ), Benjamin (6. až 7. třída ZŠ) a Mini (3. až 5. třída ZŠ).
 
První utkání v kategorii Mini sehrálo družstvo ZŠ Havířov s družstvem ZŠ Drtinova 1, které porazilo v poměru 6:5, v dalším utkání pak družstvo ZŠ Albrechtice nestačilo na družstvo ZŠ Drtinova 2 a prohrálo vysoko 1:8 (v družstvu hráli hráči z 3. a 4. třídy, kteří fyzicky nestačili na hráče z 5. třídy), v dalším utkání pak družstvo ZŠ Havířova porazilo družstvo ZŠ Albrechtic v poměru 5:2 a družstvo ZŠ Drtinova 1 nestačilo na družstvo ZŠ Drtinova 2 a prohrálo 4:6. V utkání o 3. místo pak družstvo ZŠ Albrechtic podlehlo družstvu ZŠ Drtinova 1 v poměru 1:4 a v utkání o 1. místo pak družstvo ZŠ Havířov podlehlo družstvu ZŠ Drtinova 2 v poměru 2:6.
 
 
Turnaje v kategorii Benjamin se turnaje zúčastnila čtyři družstva, vítězem se stalo družstvo ZŠ Drtinova 1, v kategorii Junior se turnaje zúčastnilo pět týmů a celkovým vítězem se stalo družstvo ZŠ Vybíralova 1.
 
Družstva všech kategorií na 1., 2. a 3. místě obdržela poháry a diplomy a všichni účastníci turnaje pak dostali sladké odměny. Za družstvo ZŠ Havířov nastupovali Filip Kubica (Al), Matyas Orság, Hynek Hřebíček, Petra Grutmanová (Al) a Adéla Pavelčáková (Al), za družstvo ZŠ Albrechtice nastupovali Matyáš Daňhel (Al), Monika Wojkowská (Al), Marek Kocourek, Filip Sláma, Martin Štěrba (Al) a Ondřej Kopel (Al).
 
 
Jako každým rokem byl turnaj velmi dobře zorganizován, škoda jen, že se jej tentokrát zúčastnilo méně družstev.
 
Po turnaji jsme obědvali v klubovně Tatry, odkud jsme se autobusem dostali na Petřín, kde jsme se prošli růžovou zahradou, vyšlapali na vrchol petřínské věže, podívali se do zrcadlového bludiště i s křivými zrcadly a pak již lanovkou a tramvají odjeli na apartmány KOVIS v  Praze 10, kde jsme se ubytovali a také navečeřeli. Po budíčku v 8 hodin jsme se nasnídali (snídaně formou obložených talířů), uklidili pokoje a vzhledem k předpovědi počasí (slunečno a parno) jsme vyrazili na nedaleké přírodní koupaliště v areálu Slavie. Po plavání a „vodním ragby“ v malém bazénku jsme poobědvali v restauraci s českými jídly a pak již jeli tramvají a metrem do centra Prahy, kde jsme nejprve navštívili „Zetko“ - prostor pro generaci zet ve 3. patře OD Kotva, kde si mládež zahrála nějaké hry, nakoupila suvenýry a pak jsme již pěšky pokračovali na Staroměstské náměstí, kde jsme se podívali na orloj a pak jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme pobyli až do odjezdu našeho vlaku do Havířova. Do Havířova jsme přijeli všichni v pořádku.
 
   
 
Zájezd na Celostátní finále se vydařil, proto chci tímto poděkovat všem, kteří se zájezdu zúčastnili a dobře reprezentovali Havířov a Albrechtice a samozřejmě i pořadateli turnaje RC Tatra Praha.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány