Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Vyzrálý výkon přinesl rekordní výhru
Ne, 04.Červen 2017 v 20:07
Autor: Karel Gaman

Vyzrálý výkon přinesl rekordní výhru

 
Havířov 4.6.2017 (Text Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt)
 
 
Mužstvo si před ligovým zápasem s Bystrcí bylo vědomo faktu, že jen výhra, a nejlépe s ofenzivním bonusem, posune tým do semifinále play-off 1. ligy, otázkou bylo, z kterého místa. Těžko se dalo předpokládat, že by si rezerva Dragonu nechala ve Zlíně naložit, takže 1. místo bylo out, zbyl tak souboj s Bystrcí o 2. místo. Byla tu ovšem jiná hrozba, Bystrc by nás mohla v případě vítězství předstihnout, zvláště pokud jí bude přičtena kontumační výhra s rezervou Vyškova. V tom případě bychom měli stejně bodů, ovšem Bystrc lepší poměr vzájemných zápasů a play-off by bylo fuč.
 
 

RC Havířov – RC Bystrc 63:5 (21:0)

Pětky 9:1 * rozhodčí J.Bednařík * ŽK Duda (HAV) – Konečný (BYS)
 
Havířov 63: A.Kloda 23 (1P,9KP), Duda 10 (2P), Hladík 10 (2P), J.Hanák 5,Kovács 5, R.Benčík 5, Lamač 5
Bystrc 5: Černohorský 5
 
Havířov
1 D.Aberle, 2 Fajkus (17 Tržický), 3 Macháček, 4 Wantulok (16 Indrák), 5 Spurný, 6 J.Hanák, 7 Leroch (18 Tržický), 8 Duda, 9 Sittek, 10 A.Kloda, 11 R.Benčík, 12 Hladík, 13 Lamač, 14 Bastl, 15 Walek
 
 
Poněkud déle trvalo, než se všechno v soukolí našeho týmu zaběhalo a než si všechno sedlo. Několik málo šanci si tým při mírné převaze vytvořil, ale kvůli technickým chybám a také dobré taktické obraně hostů jich nevyužil. Naši v první desetiminutovce měli prakticky stále míč, ale nic netvořili. Ovšem postupem času začala hra dostávat řád a organizaci a Bystrc začala dostávat první pětky, nejprve položil Martin Duda po proražení obrany na brankové čáře. Za šest minut jsme poprvé uplatnili perfektně organizovaný protlačovaný maul po autovém vhazování a Martin Duda položil podruhé. Poslední pětka poločasu padla po mlýnu – Leon sittek vynesl, přihrál Patrikovi Lerochovi ten jej poslal útočníkům a tam už byl centr Richard Hladík nezastavitelný. Ke třem pětkám přidal Aleš Kloda tři konverze, a to zleva i zprava, z těžkých úhlů a velkých vzdáleností.
 
Patrik Leroch přihrává Richardovi Hladíkovi, vzadu Leon Sittek a Aleš Kloda, vpravo Patrik Kovács
 
Druhý poločas už byla havířovská exhibice, už v první minutě unikl Jiří Hanák středem a položil důležitou čtvrtou pětku znamenající jistotu zisku 5 bodů, neboť bylo zřejmé, že tentokrát na to Bystrc nemá. O čtyři minuty později podobně položil Richard Hladík svou druhou pětku, ale ten to měl složitější, Bystrčtí ho naháněli jak chrti, Richard jim nakonec neutekl, strhli ho k zemi, naštěstí využil skluzu a za čáru brankoviště doklouzal.
 
Pak dostal Martin Duda žlutou kartu za ránu pěstí a vzápětí Bystrc snížila, když nás přetlačila rojem a položil vazač Tomáš Černohorský, naštěstí to pro soupeře nebyl žádný signál k oživení dost mdlého výkonu. Za pár minut se blýskl hrající trenér Patrik Kovács průnikem a šestou pětkou našeho týmu.
 
Zleva Petrik leroch, Patrik Kovács, Jára Bastl a Radek Benčík
 
V poslední dvacetiminutovce jsme i s pětkou Patrika Kovácse položili čtyřikrát, jednou pronikl Aleš Kloda, když svým pohybem zmrazil obranu, pak podobně položil Radek Benčík snad svou vůbec první ligovou pětku a nejkurióznější byla pětka Radima Lamače, když po našem překopu bystrcká obrana nechytila míč přímo ze vzduchu, nechala si ho odskákat do blízkosti svého brankoviště a zadák pak z nouze a pod tlakem odkopl rovnou Lamačovi do náruče a ten si s velkou radostí položil.
 
Pochvalu zaslouží celý tým za vyzrálý výkon, z jednotlivců rozhodně Aleš Kloda za perfektní kopy ze všech pozic a také za dobré taktické kopy a organizaci hry. Překvapil Leon Sittek na mlýnovce, naprosto nebylo poznat, že na tomto postu hraje jako záskok podruhé v životě, podal excelentní výkon a kouč Patrik Kovács by mohl uvažovat, zda záskok neproměnit ve stálé angažmá. Pochválit lze i Radka Benčíka – jednak za dobrou osobní obranu, nejméně dvakrát ubránil složením naše brankoviště a jednou výborně pronikl. Roj držel hru, umožnil tentokrát útočníkům, jimž nepadaly míče a neházeli si je na zem, položení nevídaných pěti pětek.
 
Leon Sittek v nové profesi jako mlýnovka
 
Francouzský profesionál monsieur Havlicek, který si v minulém týdnu s týmem zatrénoval, se v hledišti nechal slyšet, že s takovým výkonem by mužstvo obstálo i v soutěži Fédérale, možná dokonce i ve Fédérale 1, škoda, že je tak málo lidí na trénincích, podotkl.
 
 
Tým příští neděli pocestuje do Chrášťan, kde se utká s vítězem české skupiny 1.ligy týme ARC Iuridica Praha. Vítěz tohoto utkání pak nastoupí doma proti vítězi druhého semifinále, které hraje rezerva Dragonu Brno s rezervou pražské Slavie.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány