Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Jak jsme jeli na výlet do Zlína
Po, 22.Květen 2017 v 18:10
Autor: Patrik Kovács
Jak jsme jeli na výlet do Zlína
 
 
Tak nějak to hrajícímu trenérovi týmu Patriku Kovácsovi připadalo, když se z lajny díval na své svěřence, kteří podle všeho zápas pojali v hodně přátelském duchu. Zlínští museli před domácím obecenstvem zabrat, hráčům bylo jasné, že musí dvě kola před koncem soutěže vylepšit svou chudou bodovou bilanci. Domácí tedy hráli soustředěně a využívali hlavně svou útočnou formaci, která měla proti už dlouho improvizovanému složení zadních řad Havířova, mnohem víc šancí, než jejich rojníci.
 
 
 

RC ZLÍN – RC HAVÍŘOV 15:26 (8:7)

 
Pětky 2:4 * rozhodčí J.Bednařík * ŽK T.Kotík (ZLN) – Lamač (HAV)
 
Body: A.Kloda 6 (3KP), Kovács 5, Duda 5, Pavel Kozubík 5, Lamač 5
 
Havířov: 1 Tržický (16 Kovács - 25’), 2 Fajkus, 3 Macháček (C), 4 Wantulok, 5 D.Aberle, 6 Fric, 7 Šťastný, 8 Duda, 9 Pavel Kozubík, 10 A.Kloda, 11 Bastl (17 Žáček 59’), 12 Lamač, 13 Hladík, 14 L.Sittek, 15 Walek
 
 
 

Polovina zápasu za moc nestála

 
(Patrik Kovács) - Od začátku zápasu jsme byli zakřiknutí a jen jsme se bránili. Dopředu jsme nevymysleli vůbec nic. Soupeř hrál koncentrovaně a útočil převážně přes útok, ale jen kvůli vlastním chybám dokázal položit jen jednu pětku bez konverze a proměnil trestný kop - stav byl v 25. Min. 8:0. Ve 28. Min. jsem střídal Tržického, který měl naražené koleno a snažil jsem se hru oživit. Konečně jsme začali vybíhat aktivně do obrany a hned to bylo znát na zisku území. Po několika fázích rojem jsem prorazil do brankoviště a snížil na 5:8. Konverze Aleše Klody znamenala stažení náskoku domácích na 8:7 a tak také skončil první poločas.
 
Při poločasové poradě jsem musel zvednout hlas a říci kolegům, co si myslím o jejich přístupu k zápasu. Evidentně si to vzali k srdci a ve druhé půli jsme převzali iniciativu. Aktivní obranou jsme soupeři dopředu nic nedovolili, a když už pronikl přes naši obranu, tak většinou udělal předhoz. Těch ostatně v zápase bylo požehnaně na obou stranách a chvílemi to vypadalo jako trénink mlýnů, než zapas. Bylo to zapříčiněno tím, že jsme se snažili zrychlovat hru offloady, ale byly z toho většinou předhozy, protože balón byl přihrán dopředu, nebo ho hráč nechytil. Po akci, kdy to naše útočná řada dotáhla do obranné zóny domácích, skončil Leon Sittek 10 před brankovištěm v autu. Autové vhazování jsme Zlínu sebrali a po několika herních fázích roje položil Martin Duda ve 45.minutě u rohového praporku. Aleš Kloda z těžkého úhlu nekopl a stav byl 12:8 pro nás.
 
Z následného výkopu jsme zaútočili ve správném rozestavení a třemi fázemi přenesli hru k levé straně. Pavel Kozubik na půlící čáře chytře zpoza rucku překopl míč za obranu domácích a Radimovi LamačovI, který vyrazil za překopem, se míč odrazil rovnou do rukou a položil rovnou pod háčko. Aleš Kloda prokopl na 19:8.
 
Poté v 62. minutě dostal zlínský hráč žlutou kartu za opakovaný přestupek mužstva a my jsme začali hru více ovládat. Po sérii trestných kopů kopaných do autu, protože jsme potřebovali bonusový bod), jsme 10 metrů od brankoviště Zlína zvolili místo trestného kopu mlýn, Martin Duda z pozice vazače vynesl míč, navázal na sebe obranu a přihál Pavlovi Kozubíkovi, který skutečně položil bonusovou pětku přímo pod bránu a ulehčil Alešovi Klodovi konverzi na 26:8 pro náš tým.
 
Poté za opakovaný přestupek mužstva dostal žlutou Radim Lamač a soupeř začal hru stěhovat dlouhými kopy na naši polovinu. Tam jsme sice míče dobře zpracovali, ale následná hra nebo odkop byly špatně provedené a po jednom předhozu v našem obranném území soupeř po mlýnu snížil na konečných 26:15. 
 
K naší hře snad jen toto: První poločas jsme hráli, jako bychom byli na výletě v nedaleké ZOO a jen zásluhou horší techniky soupeře jsme dostali jen jednu pětku. Ve druhém poločase jsme konečně pochopili, ze se soupeř neporazí sám a začali hrát hru, která připomíná ragby. Stále útočíme z plytkého rozestavení a některé situace neumíme vyřešit správně. Dnes jsme neměli obvyklé lídry Pavla Indráka a Jirku Hanáka a na komunikaci ve hře to bylo znát. Děkuji mužstvu za zisk 5 bodů a za bojovnost. Také musím vyzdvihnout výkon rozhodčího Járy Bednaříka, který podal velmi dobrý výkon. 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány