Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Vyškov nám dovolil hodně
Po, 08.Květen 2017 v 17:26
Autor: Karel Gaman

Vyškov nám dovolil hodně

 
Havířov 7.5.2017 (text Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt)
 
Mužstvo hraje tak, jak mu dovolí soupeř, říká se, v případě našeho nedělního souboje s rezervou Vyškova to platilo stoprocentně, Vyškov nám dovolil opravdu hodně. Ale aby to nevypadalo, že to byla zásluha Vyškova, naši hráli skutečně dobře v rámci svých limitů, tedy především rojem, také většinu pětek položili rojníci, Vyškov rozhodně nemohl v rojové hře našim konkurovat. A pověstné bystré rychlé a vše pronikající vyškovské útočné formaci scházeli hráči, kteří se obvykle starají o přísun bodů.
 
 

RC HAVÍŘOV – JIMI RC VYŠKOV B 49:0 (32:0)

Pětky 9:0 * rozhodčí J.Bednařík * ŽK Cipro (VYŠ)
 
Body:
 
Hladík 10 (2P), L.Sittek 7 (1P,1KP), Indrák 5, Duda 5, Krempaský 5, Leroch 5, Macháček 5, Fajkus 5, A.Kloda 2
 
Havířov: 1 Macháček, 2 Fajkus (66’- 17 Tržický), 3 Indrák (69’- 16 Kovács), 4 D.Aberle, 5 Wantulok, 6 Fric, 7 J.Hanák 49’- Lamač), 8 Duda, 9 Pavel Kozubík, 10 Walek (44’- 21 A. Kloda), 11 Bastl, 12 Hladík (57’- Veselý), 13 Leroch (51’- 20 Lička), 14 L.Sittek, 15 Krempaský
 
 
Hosté přijeli jen s patnáctkou hráčů, naši měli po dlouhé době šest střídačů díky tomu, že nastoupili dva hostující olomoučtí hráči. A plná lavička také pomohla týmu k dobré pohodě. Podle toho také vypadal zápas, tým hrál viditelně bez nervozity a s plným sebevědomím.
 
Náš dominující roj získával pole, sice čas od času chyboval, ale nikdy nedovolil vyškovskému roji dlouhé držení míče. Postupy našeho roje nebyly klasickým pick and go, spíše to bylo vynášení do strany s poměrně rychlým přenášením hry na zadní řady. Po jedné takové akci padla naše první pětka – Leon Sittek dostal míč na křídlo, poslal kop po zemi podél postranní lajny do pole Vyškova, naši útočníci byli bleskem na místě, vytvořili kleště na vyškovské křídlo a vytlačili je i s míčem do autu. Maul po vyhraném autovém vhazování naši rojníci protlačili 20 metrů a Pavlovi Indrákovi (na snímku s míčem), který nesl míč, se neměl kdo postavit.
 
 
Naši vyvíjeli stálý tlak a hlavně rozehrávali akce variabilně vlevo vpravo, a protože se místy dařilo udělat celou řadu přihrávek bez chyby, začali Vyškovské přečíslovat, prémií za tuto herní variantu byla pětka levého centra Richarda Hladíka (n snímku), který po letech znovu oblékl havířovský dres.
 
 
Naše hra samozřejmě nebyla bez chyb, ať už šlo o přihrávky na zem (častá chyba), nebo přihrávky za hráče, to byly chyby, které významně brzdily rychlost postupu dopředu. Horší je, že někteří hráči neumějí padnout s míčem k zemi tak, aby ho byli schopni nabídnout spoluhráčům, často jim míč vypadával v pádu dopředu.
 
Hra rojníků, dokud ještě byli plni sil, měla zvláště ve mlýnech devastující účinek na stejnou formaci hostů, mnohdy se to podobalo hrnutí buldozerem, získali jsme tak i něco míčů ze soupeřova vhazování, než Vyškovští začali lépe vymílat míč, i tak měli naši ulehčenou situaci v obraně, neboť hosté byli nuceni couvat. Podobné to bylo při maulech po autových vhazováních. Dokonale jsme přetlačení soupeře ve mlýnu využili v 18. minutě, kdy položil Martin Duda (na snímku).
 
 
Hned po výkopu Vyškova rojníci vynesli míč na polovinu hostů a po prvním rucku šel míč na útočnou formaci, do které naběhl zadák Martin Krempaský a zaokrouhlil náš náskok na 20 bodů a zajistil i ofenzivní bonus. Walek měl předtím tři pokusy potvrdit pětku kopem, nevyšly, nevyšel ani ten čtvrtý.
 
Další pětka padla ve 25. minutě po vyhraném autovém vhazování a rozehrávce na Patrika Lerocha, Patrik prošel svým rojnickým způsobem, smetl, co mu stálo v cestě, Patrik tak napravil předchozí nadějnou akci útoku, při které přihrál Sittkovi na zem. Po této pětce se pokusil o konverzi právě Leon a uspěl.
 
Ani v této fázi zápasu se naši svého zvláštního zlozvyku přihrávat na zem nezbavili, během pětiminutovky mezi 30. a 35. minutou zvládli přihrát na zem čtyřikrát, naposledy Lukáš Macháček při náporu před brankovištěm Vyškova, ale napravil to právě na konci pětiminutovky pětkou na 32:0, protože ani Leon Sittek neměl pořádnou mušku a branku netrefil.
 
Ve druhé části zápasu se už tak pětkami nehýřilo, padly jen tři. O tu první se zasloužili útočníci po vyhraném mlýnu klasickou akcí rukama, zakončoval Richard Hladík, už třetí kopáč Aleš Kloda trefil tyč. Hladíkovi překazil hat-trick Dan Aberle, který mu těsně před položením překřížil cestu a rozhodčí zapískal obstrukci.
 
 
Druhá, když to nevyšlo Hladíkovi, padla po útočné akci Vyškova, kterou naši zastavili a hned z protiútoku položil Radim Fajkus, Aleš Kloda ani napodruhé netrefil branku při pokusu o konverzi.
 
Poslední pětku poločasu položil Leon Sittek v 72. minutě po velice povedené akci od autového vhazování a protlačovaného maulu po ruck a rozehrávku přes celou útočnou formaci. Leon položil u levého pomezního praporku, Aleš Kloda si postavil míč na dvaadvacítku a měl to k brance 40 metrů, po jeho předchozích neúspěších by člověk vsadil tisícovku, že tohle nezvládne, ale Aleš to zvládl úplně lehce.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány