Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

První porážka mužů
Pá, 28.Duben 2017 v 19:51
Autor: Patrik Kovács

Debakl v Bystrci má své příčiny

 
Neuvěřitelně lhostejný přístup většiny hráčů týmu mužů k přípravě se logicky někde musel projevit, projevil se v katastrofálním debaklu v Bystrci. Čtrnáct dní volna od zápasu s Dragonem většina hráčů pojala jako skutečné volno. A nezdá se, že by porážka někoho nějak zvlášť vzrušovala, je tu dalších 14 dnů volna, když odpadl zápas s Olomoucí a docházka na trénink je úplně stejná jak před Bystrcí.
 
Když se před začátkem letošní sezóny měli všichni na hráčské schůzi vyjádřit, na jaké úrovni se chtějí připravovat, všichni zvolili alternativu "A" profesionální režim přípravy a "B" výkonnostní režim, alternativu "C" rekreační nezvolil nikdo. Podle toho se nový trenér týmu Patrik Kovács na sezónu připravil, jeho práce je však naprosto a bezostyšně znevážena přístupem ještě horším než rekreačním. Žádný div, že Patrik, který dostal určité nabídky, zvažuje další působení u týmu, pokud se poměry nezlepší. (man)
 

 

Obranu jsme nemohli natrénovat

 
Bystrc 23.4.2017 (Patrik Kovács) - V Bystrci se hrálo za chladného a větrného počasí a náš tým jakoby vítr odvál ze hřiště, kromě začátku, kdy jsme docela dobře do zápasu nastoupili, vedli 5:0 a ještě 14:5, ale naše iniciativa neměla dlouhého trvání, po hrubých chybách soupeř nejen vyrovnal, ale postupně zvyšoval náskok až na 31:14 o poločase. Ve druhé části pokračoval v naší demolici, dotáhla to na 38:14 v 56.minutě a teprve za tohoto stavu jsme se znovu dostali ke slovu, přidali dvě pětky s kopem, ale stačilo to jen na zisk ofenzivního bonusu, výsledek 26:52 si za rámeček rozhodně dát nemůžeme.
 
 

RC BYSTRC - RC HAVÍŘOV 52:26 (31:14)

pětky 8:4 * rozhodčí J.Bednařík * ŽK Ullman (BYS)
 
Body: Pavel Kozubík 5, Leroch 5, Mihalik 5, TP, Walek 4 (2KP), A.Kloda 2
 
1 Tržický, 2 Indrák, 3 Fajkus, 4 D.Aberle, 5 Veselý, 6 Mihalik, 7 Leroch, 8 Macháček, 9 Pavel Kozubík, 10 A. Kloda, 11 Žáček, 12 J.Hanák, 13 M.Čmiel, 14 L.Sittek, 15 Walek – 16 Kovács, 17 Lička
 
 
Soupeř zahájil hru výkopem a po našem dobrém zpracování a několika fázích A. Kloda odkopl míč do autu až do soupeřovy 22. Podařilo se nám vyhrát soupeřův aut a opět po několika rojnických fázích  jsme rozhodili míč na útok a tam skóroval Kozubík. Kloda prokopl a bylo to 0:7. Prakticky ihned z výkopu se po naší chybě dostal soupeř k míči a snížil na 5:7. Po našem výkopu se nám podařilo soupeře zatlačit a donutit ho k předhozu a po vyhraném mlýnu a získání TK za předčasné odvázaní 3,řady  máme aut 10m od soupeřova brankoviště. Po protlačovaném autu a několika fázích pokláda  Leroch u autového praporku. Při tomto útoku se zranil Kloda (koleno) a tak na branku kopal z nelehkého úhlu Walek. 5:14.
 
Pak přišla naše špatná pětiminutovka. Po výkopu soupeře jsme se zmocnili míče a hráli jsme několik fází rojem. Soupeř se dopustil ofsajdu a měli jsme TK. Ten se Aleš Kloda snažil rozehrát rychle (nevím proč, když jsme byli na hranici 22 a mohli jsme odstěhovat dalekým kopem s větrem v zádech hru), ale bez podpory přišel o míč a soupeř zaútočil na otevřenou stranu a pokláda pětku. Po konverzi stav 12:14. Po našem výkopu soupeř zpracoval míč a postupným útokem nás zatlačil do naší 22, kde jsme získali míč a snažili jsme se jej odkopnout do autu. Bohužel Wálkův odkop byl krátký a soupeřovo křídlo proběhlo a zastavilo se až pod háčkem. po konverzi byl stav 19:14. Ze hřiště musel Kloda pro zranění. Tyto dvě pětky mužstvo srazily psychicky dolů a najednou se nic nedařilo. Hodně předhozů a zbytečných ztrát míče ve skrumáži atd. A tak nejenže  jsme najednou nedokázali soupeře přehrávat, ale díky nedostatku kovaných útočníku jsme se dopouštěli špatného postavení v obranné fázi hlavně po standartkách, auty a mlýny, a jen horko těžko jsme soupeře zastavovali a do poločasu jsme inkasovali ještě 2 pětky a poločas skončil 31:14.
 
 O přestávce jsme si řekli co a jak hrát, a že chceme alespoň ofenzívní bod. Prakticky 15 minut jsme soupeře nepustili na naší půlku a hlavně po mlýnech, kdy jsme dokázali soupeře tlačit i 15 metrů, jsme získávali územní převahu. Po jednom mlýnu, kdy soupeř před brankovištěm mlýn zbortil byla udělena trestná pětka a Walek kopem získal další 2 body. stav 31:21.
 
Bohužel ihned jsme špatně zpracovali výkop po dvou fázích jsme nahráli na útokovku, ta ale stála 2 metry před 22 a kop do autu byl braný jako přímý a soupeř měl aut na naší 22. Walkovi to nelze zazlívat, v sobotu se v Bystrci hrál americký fotbal a tak bylo na hřišti o 20 čar více, soupeř aut vyhrál a rozehraním na útok položil pětku a po kopu byl stav 38:21.
 
My jsme chtěli získat bonusový bod, a tak jsme začali hrát  co nejvíce rojem a soupeř se zuby nehty bránil ve své 22. nakonec jsme po jednom vyhraném mlýnu soupeře zaútočili 3. řadou a po 3 fázích pokládá u praporku Mihalík 4. pětku. Tentokrát Wálek nebyl s kopem úspěšný a stav byl 38: 26. V posledních 5 minutách už byl roj  hodně unavený a soupeř ještě dvakrát skóroval s konverzí  a konečný stav zápasu byl tedy 52:26.
 
Celkově mohu říct, že jsme nebyli dostatečně připraveni na soupeřův útok. Celých 14 dní před zápasem byly tréninky zaměřeny právě na způsob bránění Bystrckého útoku. Bohužel pro nedostatečný počet hráčů na tréninku se tato obrana nedala úspěšně natrénovat a v zápase to šlo vidět. Musím pochválit Dana Walka, který po odstoupení Aleše Klody zahrál slušně post útokovky a také celý roj ukázal při útočení svou dominanci v 1. lize. To ale bylo na výraznější úspěch v zápase málo. Bez kvalitních útočníku budeme mít bohužel s obranou po standardních situacích problém vždy. Rojníci zaskakující v útoku mají rojnické návyky , které se nedaří odbourat. Vzhledem k průběhu  zápasu je bod pro mě málo.  
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány