Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Limituje nás nedostatek útočníků
St, 05.Duben 2017 v 12:02
Autor: Karel Gaman

Limituje nás nedostatek útočníků

 
Text Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt
 
Havířov 2.4.2017 - Vítězství nad Zlínem potěšilo, udrželo nás v čele prvoligové tabulky. Výhra šesti pětkami proti dvěma a výrazné skóre při nevyužití čtyř kopů po položení ukazuje, že se tým dokáže vyburcovat a hlavně využít svých předností, především hry těžkého roje. Pro výraznější vítězství náš tým limituje nedostatek klasických útočníků. Tým zahrál za daných možností slušně a zaslouží ocenění, že dokázal zlomit soupeře, který při zpočátku vyrovnaném průběhu a dvojím vedení v zápase mohl dělat naděje na výhru.
 
 

RC HAVÍŘOV - RC ZLÍN  34:12 (10:7)

Pětky 6:2 * rozhodčí J.Bednařík - Klimek * ŽK Duda, Leroch (HAV) - Dvořák (ZLN)
 
Havířov 32:
Leroch 10 (2P), Duda 5, O.Kloda 5, Kovács 5, Indrák 5, A.Kloda 4 (2KP)
Zlín 12:
Prokop 5, Kocháň 5, Novosád 2
 
 
1 Tržický (17 Kovács - 51’), 2 Indrák, 3 Fajkus ( 18 Lička - 71’), 4 D.Aberle, 5 Wantulok, 6 Macháček (C), 7 Duda, 8 J.Hanák, 9 Pa Kozubík, 10 A.Kloda, 11 Sittek, 12 M.Čmiel (20 O.Kloda - 41’), 13 Leroch, 14 Žáček, 15 Fric
 
 
Změnili taktiku a vyhráli
 
Průměrný věk našich hráčů, a přiznejme si to, i jejich trénovanost, nedovoluje bůhvíjaké nasazení a rychlost, podobně je na tom zřejmě i soupeř, proto se hra v úvodních minutách vyvíjela v poklidném tempu a za našeho velmi velmi mírného tlaku. Problémy se zpracováním přihrávek mají sice oba týmy, nezvládnutá hra rukama ale více ovlivňuje naši útočnou iniciativu stejně jako neuvážené a nedostatečně dlouhé překopy, kterých spíše využívá soupeř k založení protiútoků. Proto by se dalo říci, že jsme sice měli malou územní převahu, ale soupeř měl častěji v držení míč.
 
 
Problém zadních řad, řešený zařazením rojníků do útočné formace, byl dalším limitujícím faktorem pro vývoj útočné, ale kupodivu i obranné hry. Přes dobrý výkon, který přeškolení rojníci podali, si přece jen zachovávají své rojnické herní návyky a to je v mnoha herních situacích, se kterými se zadní řady setkávají, spíše omezující. Jde například o včasnou přihrávku těsně před kontaktem volnému spoluhráči, předržení míče pak má za následek vytvoření seskupení a zpomalení akce.
 
Svou roli sehrála i jiná omezení, třeba Martin Čmiel se velmi brzy začal potýkat se zraněním a nakonec musel odstoupit. Další hráči zadních řad mají buď málo zkušeností z velkých zápasů (Vinca), nebo už dlouho netrénovali a nehráli (Dan). Jejich problémy se zpracováním zvláště soupeřových taktických kopů vyústily buď ve ztrátu území, nebo brzdily založení protiútoku.
 
 
Položili jsme sice první pětku po průniku Patrika Lerocha v pozici tříčtvrtky, ale také jsme pak po špatném zpracování překopu Zlína v našem obranném území a po krátkém Danově odkopu z nouze pětku dostali. Zlín vyhrál své vhazování, rozehrál na útok a tříčtvrtka Prokop lehce prošla přes naše tříčtvrtky a to znamenalo první vedení Zlína.
 
Naše hra byla po celý první poločas dost nedůrazná, ale v pravou chvíli důraz přišel, když naši rojníci zabránili po autovém vhazování Zlínu rozehrát na útok, dokonce je vytlačili v jejich obranném území do autu. Ze situace pak náš tým vytěžil maximum, sice jsme ztratili v rucku před brankovou čárou míč, ale po odkopu Zlína vyhráli autové vhazování a rozehráli přes celou formaci hráčů až k pravé autové lajně, kde se Patrik Leroch svým důrazem postaral o naši druhou pětku a poločasové vedení 10:7.
 
Ve druhém poločase se naši začali prosazovat čím dál víc. Sice ještě ve 2. minutě znovu ztratili vedení po úniku mlynáře Kocháně po křídle, který se prosadil proti našim útočníkům, ale pak se situace radikálně změnila. Naši hráči začali praktikovat taktiku hry roje s přihrávkami v kontaktu na nabíhající spoluhráče a také hrou pick and go podél rucků. Také se velice dobře dařily protlačované mauly.
 
Skvěle se prosadil Martin Duda po rucku, Ondra Kloda únikem po křídle, hned poté předvedli rojníci po výkopu skvělou akci – začal ji Patrik Kovács vynesením míče na polovinu Zlína, pokračovali Radim Fajkus, Pavel Indrák a Dan Aberle. Po jejich akci hosté odkopávali do autu, naši vytvořili maul a položili, ale následoval trestný kop proti nám za obstrukci maul se totiž rozpojil.
 
 
Blížil se závěr a naše aktivita narůstala. Patrik Kovács položil po vyhraném autovém vhazování když se probil obranou a v závěru ještě zvýšil Pavel Indrák po standardní situaci – autovém vhazování, maulu a rucku.
 
 
 
Trenér Patrik Kovács však s hrou, která přinesla kýžené pětky a bonusový bod spokojen není:
Jsem spokojen s výsledkem a ziskem 5 bodů. Prvních 50 minut jsme vůbec nehráli stanovenou taktiku. Zbytečně jsme hráli kolem uskupení ( maul ruck) útočili jsme velmi nesmyslné a z mělkého postavení. Od 50 minuty jsme konečně pochopili, ze se nemusíme rvát o míč se soupeřem a začali jsme roztahovat hru do stran. Nechápu hráče když vidí, ze nás herní systém platí na běhávý Vyškov, proč ho nehrají proti pomalejšímu Zlínu. Musíme také zlepšit osobní techniku s míčem. Jako pozitivum v zápase vidím málo trestných kopů za ofsajdy, kterých oproti zápasu ve Vyškově hodně ubylo. 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány