Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Nečekaný úspěch ve Vyškově
Út, 28.Březen 2017 v 17:32
Autor: Patrik Kovács

Nečekaný úspěch ve Vyškově

 
Naše muže, kteří cestovali do Vyškova jen v patnácti, mohl oprávněně strašit výsledek  předchozího zápasu vyškovského béčka. Osm pětek a padesát bodů, které naložilo Zlínu, rozhodně nemohlo působit nijak povzbudivě. Ale torzo našeho týmu dohrávající posledních deset minut oslabeno o zraněného Filipa Hanáka a vykázaného Lukáše Macháčka nečekanou a překvapivou výhru udrželo.
 
Kuriozitou utkání bylo, že Vyškovští nesouhlasili s tím, aby naši nastoupili ve svých nových dresech, u kterých převládá bílá barva a raději našemu týmu zapůjčili své modré dresy, takže to vypadalo, že hraje Vyškov proti Vyškovu.
 
 

JIMI RC VYŠKOV B - RC HAVÍŘOV 33:35 (14:18)

Vyškov 26.3.2017 - pětky 5:5 * rozhodčí Mendes - J.Bednařík * ŽK Macháček (HAV)
    
Vyškov 33: P 5 Wunsch (3), Čela, Vinter
  KP 4 Gibala (3), Šenk
Havířov 35: P 5 Kovács, J.Hanák, Macháček, F.Hanák, Pavel Kozubík
  KP 2 A.Kloda
  TK 2 A.Kloda
 
Sestava: 1 Tržický, 2 Indrák, 3 Fajkus, 4 D.Aberle, 5 Wantulok, 6 Macháček (C), 7 Kovács, 8 Mihalík, 9 Pavel Kozubík, 10 A.Kloda, 11 Žáček, 12 F.Hanák, 13 J.Hanák, 14 Sittek, 15 Veselý
 
 
Zápas se hrál za slunného počasí s teplotou kolem 10 °C, ale foukal nepříjemný nárazový vítr. Jak už bývá tradicí, na venkovní zápasy moc hráčů necestuje a také dnes do Vyškova odjelo jen 15 hráčů, z toho jen dva (!) útočníci. 
 
Nicméně jsme si před výkopem řekli, že chceme hrát sice pomalejší (s ohledem na náš věkový průměr), ale celoplošné ragby s důslednou obranou. Na úvod oba týmy chybovaly, měly problém s kontrolou míče, takže hned měli práci rojníci, kteří museli zahrát několik mlýnů po sobě. Z toho posledního v úvodní fázi jsme zahájili útočnou akci a získali první trestný kop za ofsajd Vyškova a po trestném kopu do autu jsme vhazovali aut v soupeřově dvaadvacítce. Po vyhraném autu jsme založili maul, který se zastavil 5 metrů od brankoviště a za jeho stržení rozhodčí nařídil trestný kop v náš prospěch. Pavel Indrák rozehrál rychlý TK a dlouhou přihrávkou k autu pobídl Patrika Kovácse, který skóroval. Konverze nebyla úspěšná a tak stav zůstal 5:0 pro nás.
 
Foto Petra Tyityisová
 
Po výkopu nás soupeř zatlačil do obrany a po špatném pokrytí hráčů pronikl do brankoviště. Po konverzi byl stav 7:5. Po 5 minutové fázi, kdy se toho moc nedělo a hra se pohybovala okolo půlicí čáry, byl nařízen TK proti Vyškovu a Aleš Kloda téměř z půlky kopem získal 3 body na 7:8.
 
Pak přišel pro domácí šok, Macháček zpracoval míč z výkopu, nahrál Indrákovi, ten dlouhou přihrávkou přesunul hru na tříčtvrtku Jiřího Hanáka, který si několikrát vyměnil míč s Martinem Mihalikem, prokličkoval obranou domácích a položil pod háčko. Aleš Kloda využil dobré pozice pro konverzi a stav byl rázem 7:15.
 
Foto Petra Tyityisová
 
Následoval výkop Vyškova s naším perfektním zpracováním a následnou rojovou fází, přesunuli jsme hru na polovinu domácích, kde jsme soupeře drželi pod tlakem několik minut. Naše snaha vynesla trestný kop, který Aleš Kloda opět neomylně proměnil a získal další 3 body na 7:18. Ke konci poločasu nám trochu docházely síly a soupeř pětkou po rychlé útočné akci po autovém vhazování korigoval na 14:18. Tak skončil 1. poločas.
 
O přestávce jsme domluvili změnu způsobu vybíhání zadních řad do obrany, abychom v zárodku eliminovali rychlost soupeře v útočných akcích.
 
Podařilo se nám zmocnit se míče přímo z našeho výkopu do druhé půle a předvedli jsme krásnou akci, která se od pravé autové čáry přesunula k levé a zase zpět a Filip Hanák rybičkou zvýšil na 23:14 pro nás. Změnou taktiky jsme soupeřovým  útočníkům prakticky znemožnili hrát  jejich hru, a tak jen míče odhazovali na křídla, která se nám dařilo odskládat nebo vytlačit do autu.
 
Foto Petra Tyityisová
 
Soupeř proto začal více stěhovat hru dlouhými kopy a snažil se získávat územní převahu. Po jednom takovém odkopu jsme  se dopustili předhozu a po vyhraném mlýnu a několika následných fázích soupeř hrající pod výhodou za ofsajd položil pětku a po konverzi snížil na 21:23. To nás opět nabudilo a drželi jsme domácí pod tlakem. Po trestném kopu zahraném do autu jsme rozehrávali aut 15 m od vyškovského brankoviště. Signál se nám sice nevydařil, ale míče se zmocnil Pavel Kozubík a položil na 21:28. Aleš Kloda tentokrát kop neproměnil.
 
Po soupeřově výkopu jsme hru přenesli opět na polovinu Vyškova a po úseku hry plného předhozů a mlýnů se nám podařilo po jednom vyhraném mlýnu zaútočit 3. řadou a po několika fázích položil Lukáš Macháček vedle háčka. Aleš Kloda neměl s kopem problém a upravil na 35:21 pro nás.
 
Následoval další úsek hry mezi desetimetrovými plný předhozů  a trestných kopů. Domácím se po rychlém rozehrání trestného kopu a průniku středem hřiště podařilo docílit další pětky bez konverze a snížil v 60. minutě na 26:35.
 
V 70. minutě se zranil Filip Hanák (zlomený nos), musel ze zápasu odstoupit, a protože nebyl nikdo na střídání, museli jsme hrát ve čtrnácti. Minutu nato musel za skládku ramenem bez sevření rukou odejít na 10 minut Lukáš Macháček a tak nás čekalo 9 minut hry ve velkém oslabení.
 
Foto Petra Tyityisová
 
Soupeř nás zatlačil hluboko do našeho obranného území a jen horko těžko jsme zastavovali jeho průniky  na pětimetrovce před brankovištěm. Nakonec Vyškovští dokázali v 78. minutě skórovat a po konverzi stáhli náš náskok na pouhé dva body. Zbývající dvě minuty zápasu jsme si už situaci pohlídali a po vyhraném mlýnu na půlce hřiště odkopem do autu v 80 min za stavu 33:35 zápas ukončili.
 
 
Patrik Kovács po utkání:
 
Musím poděkovat všem hráčům za předvedený výkon a nasazení a také vodonošům Vaškovi, Tondovi Tržickým a Dominikovi Kovácsovi. A mé velké díky a obdiv patří také Vlastovi Tržickému, který vydržel celých 80 minut hrát levého pilíře.
 
Tentokrát mužstvo splnilo stanovenou taktiku. Pár nedostatků bylo, pramenily však z toho, že nemáme dost čistokrevných útočníků. Soupeře jsme překvapili hlavně tím, že jsme nehráli těsně kolem raků a maulů, ale hráli jsme další fáze 10-15 metrů od těchto uskupení. Musíme ale zapracovat na individuální technice jednotlivých hráčů.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány