Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

Podzimní turnaj Školní ligy
Út, 11.Říjen 2016 v 10:26
Autor: Radomír Kloda

Podzimní turnaj Školní ligy

 
Havířovská školní liga v bezkontaktním ragby poněkud změnila formát, dosavadní totiž umožňoval účast jen školním kroužkům ragby. Ale bezkontaktní forma tag ragby, kterou podporuje i světová ragbyová federace World Rugby svým projektem Get into Rugby, je jednoduchá a hráčům stačí k pochopení principu hry jen instruktáž a jeden trénink. Nový formát poprvé uplatněný na jaře, umožňuje účast všem školám, které se do turnaje přihlásí. Prvního turnaje školního roku 2016/2017 se za podpory Nadace OKD, a.s. se zúčastnilo 6 škol ve dvou věkových kategoriích.
 
Havířov 27.9.2016 (Radomír Kloda) - V úterní dopoledne za slunného počasí se uskutečnil první turnaj bezkontaktního ragby školního roku 2016/2016 pro žáky 2. stupně základních škol v Havířově. Na svém hřišti ho uspořádal Rugby Club Havířov v rámci světového projektu WR Get into Rugby a za finanční podpory Nadace OKD, a.s. v projektu Srdcovka.
 
 
 
 
Turnaje se zúčastnilo šest základních škol Havířova (tři přihlášené školy se nakonec omluvily), které na tento turnaj vyslaly smíšená družstva (dívky a chlapci). Turnaj byl organizován pro dvě věkové kategorie – BENJAMIN žáci 6. a 7. tříd a JUNIOR žáci 8. a 9. tříd. Družstvo tvořilo 5 hráčů s možností libovolného střídání (až 5 náhradníků) s tím, že na hřišti vždy museli být současně hráči jiného pohlaví. U obou kategorií se hrálo systémem každý s každým, v kategorii BENJAMIN hrálo šest družstev a délka utkání byla stanovena na 1 krát 6 minut (odehráno bylo 15 utkání) a v kategorii JUNIOR hrálo pět družstev a utkání trvalo 2 krát 4 minuty (odehráno bylo 10 utkání).
 
 
 
 
Hrálo se podle platných pravidel pro bezkontaktní rugby a obě kategorie hrála systémem každý s každým na hřišti o rozměrech 30 x 45 metrů. Byla vytyčena čtyři hřiště, na kterých se odehrálo celkem 25 utkání. Pro obě kategorie platila stejná hodnocení pro určení konečného pořadí v turnaji: nejprve počet získaných bodů, pak výsledek vzájemného utkání, dále lepší rozdíl celkového skóre případně ještě vyšší počet položených bodů. Nakonec pro určení celkového pořadí stačilo první hodnotící kritérium.
 
 
Kategorii BENJAMIN vyhrálo družstvo ze ZŠ 1. máje, které zvítězilo ve všech utkáních se ziskem 15 bodů (skóre 15:0), na druhém místě se umístilo družstvo ZŠ Školní se ziskem 11 bodů za 3 vítězství a 2 prohry (4:7), na třetím místě skončilo družstvo ZŠ M. Pujmanové při zisku 10 bodů za 2 vítězství, 1 remízu a 2 porážky (7:7), na čtvrtém místě skončilo družstvo ZŠ M. Kudeříkové se ziskem 9 bodů za 1 vítězství, 2 remízu a 2 porážky (3:4), na pátém místě skončilo družstvo ZŠ Žákovská se ziskem 8 bodů za 1 vítězství, 1 remízu a 3 porážky (2:6) a na šestém místě skončilo družstvo ZŠ Generála Svobody se ziskem 7 bodů za 1 vítězství a 4 porážky (1:8).
 
 
   
 
 
Kategorii JUNIOR vyhrálo družstvo ze ZŠ M. Pujmanové se ziskem 11 bodů za 3 vítězství a 1 remízu (skóre 17:3), na druhém místě se umístilo družstvo ZŠ M. Kudeříkové se ziskem 10 bodů za 2 vítězství a 2 remízy (12:3), na třetím místě skončilo družstvo ZŠ Generála Svobody při zisku 9 bodů za 2 vítězství, 1 remízu a 1 porážku (11:6), na čtvrtém místě skončilo družstvo ZŠ Žákovská se ziskem 6 bodů za 1 vítězství a 3 porážky (5:8) a na pátém místě skončilo družstvo ZŠ Školní se ziskem 4 bodů bez vítězství a remízy (1:26).
 
 
 
 
Družstva na 1. až 3. místě obou kategorií obdržela za umístění v tomto turnaji diplomy a navíc i sladké odměny.
 
 
Vítěz kategorie "junior" ZŠ M.Pujmanové Vítěz kategorie "benjamin" ZŠ 1.máje
 
 
Poděkování za dobře zorganizovaný turnaj patří Láďovi Bobymu Kozubíkovi, Lukášovi Aberlemu, Noelu Sittkovi a Radomíru Klodovi (organizace a rozhodování utkání) a samozřejmě všem školám za účast a v neposlední řadě za podporu tohoto turnaje a Nadaci OKD, a.s. – Srdcovka za podporu projektu „Činnost školních kroužků ragby a školní liga tag ragby“.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány