Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

1.liga: Pětka Dragonu nás probudila
Po, 12.Září 2016 v 20:36
Autor: Patrik Kovács

Pětka Dragonu nás probudila

Brno 11.9.2016 - Utkání se hrálo za krásného letního počasí, ale trochu nás trápilo tropické vedro 32 stupňů. Nastoupil proti nám tým, ve kterém se snoubilo dravé běhavé mládí se zkušenými extraligovými borci a jak úvod zápasu ukázal, byl také patřičně sebevědomý. Šlo o to, zda najdeme dostatek sebevědomí i my, abychom soupeře, který v minulém kole jako nováček soutěže překvapivě porazil v minulé sezóně třetí Olomouc. Nakonec jsme mohli být spokojeni, vyhráli jsme naprosto rozhodně a zcela zaslouženě.
 

RC DRAGON BRNO B - RC HAVÍŘOV 17:50

Poločas 12:28 * pětky 3:5 * rozhodčí Juřica * bez karet
Dragon B: Šenk 5, Vlk 5, Beneš 5, Šidla 2
Havířov:   M.Čmiel 19 (2KP,5TK), Sittek 15 (3P), A,Kloda 9 (1P,2KP), Veselý 5, Pa Kozubík 2
 
Havířov
1 Kovács, 2 Fajkus, 3 Sittek, 4 Wantulok, 5 Filipiak, 6 Fric, 7 Macháček, 8 Mihalik, 9 O. Kloda, 10 A.Kloda, 11 Pavel Kozubík, 12 Veselý, 13 M.Čmiel, 14 R.Benčík, 15 Krempaský
16 L.Aberle, 17 Tržický, 18 T.Trtek, 19 Badura, 20 Burel
 
 
Jako už tradičně jsme zaspali úvod zápasu a po soupeřově úvodním výkopu jsme pod tlakem odkopli míč z obranného území do autu. Z následného autového vhazování soupeř zahrál několik fází rojem a následně po rucku odehrál míč na zavřenou stranu, kde v přečíslení 5 na 3 u autové čáry skóroval. Konverze se nepovedla a tak jsme v 7. minutě prohrávali 0:5. Řekli jsme si, že to takhle nejde, musíme hrát zodpovědněji a lépe v obraně pokrývat soupeřovy hráče.
 
Z výkopu po pětce jsme soupeře zatlačili hluboko do jeho obranné zóny, kde zahrál proti pravidlům a byl 10 m od brankoviště potrestán trestným kopem. Ten jsme zahráli do autu a 5 m od brankoviště rozehrávali autové vhazování. Bohužel jsme vhodili křivě a soupeř volil mlýn. V tom jsme soupeře jednoznačně přetlačili a nová posila týmu Martin Mihalik z postu vazače nekompromisně v 7.minutě bodoval (v zápisu je omylem uveden Aleš Kloda), Aleš Kloda proměnil kop po pětce na 5:7.
 
 Po výkopu soupeře jsme dlouhými a přesnými kopy Aleše Klody drželi protivníka na jeho půlce a snažili se hrát náš nový herní systém "diamant," kdy rojnici stojí v šipce před šipkou útočníků a útokovka má na výběr hrát s rojniky na proražení, nebo s útočníky rychlou hru do mezer v obraně soupeře. Po jedné z těchto akci se šesti postupnými fázemi položil Leon Sittek a Aleš Kloda konverzí upravil na 5:14.
 
V těchto momentech zápasu jsme jasně dominovali a soupeře nepouštěli na naší 10 metrovku a hlouběji do našeho obranného pásma. Po další povedené akci podruhé pokládal Leon Sittek a Pavel Kozubik proměnil kop, to jsme už ve 24.minutě vedli 21:5. Po této pětce musel pro zranění vystřídat Mihálik a místo něj nastoupil Lukáš Aberle, který šel do 1.řady a Leon Sittek na post rváčka.
 
Po střídání jako bychom ztratili koncentraci a hned z výkopu se dopustili chyby při zpracování míče a míč skončil v autu na naší dvaadvacítce. Své autové vhazování vyhrál a zaútočil zadními řadami. Po dvou fázích jsme se dopustili při rucku ofsajdu, soupeř dostal trestný kop, ten rychle rozehrál a přes naší nezkoncentrovanou obranu položi pětku. Po úspěšné konverzi snížil na 12:21. Při akci se zranil Radek Benčík a místo něj nastoupil Lumír Badura.
 
Pětka nás probrala z poklidu a zase jsme zabrali a přestěhovali hru před soupeřovo brankoviště, kam 2 minuty před koncem poločasu pronikl Leon Sittek a připsal si hattrick. Byla to důležitá pětka, zajistila nám bonusový bod za 4 položení. Kop proměnil Martin Čmiel a poločas skončil 12:28.
 
 
Ve druhé polovině jsme soupeře drželi na distanc a nepouštěli ho k téměř žádným útočným akcím. Soupeř se začal stále více dopouštět přestupků proti pravidlům a my jsme trestné kopy chytře kopali na háčka. První kop Aleš neproměnil a tak se ujal kopání Martin Čmiel, který byl, jak se pak ukázalo, při sérii dalších tří trestných kopů za sebou stoprocentně úspěšný. Skóre narostlo na 40:12 pro nás. Jenže soupeř se nevzdával a jednou povedenou akcí s konverzí korigoval v 60.minutě na 17:40. Na soupeřův úspěch dpověděl Dominik Veselý individuální akcí, prokličkoval přes šest obránců a položil pod háčko, Martin Čmiel konverzí upravil na 17:47.
 
V 65. minutě střídal Lumíra Baduru, na kterém byl vidět tréninkový deficit, Dominik Burel, který se tak posledním vystoupením loučil s havířovským dresem, odchází studovat do Anglie.
 
Na poslednich 5 minut nastoupil zřejmě nejstarší hráč 1.ligy Vlastimil Tržický (1964) za lehce zraněného Ondřeje Klodu. Při tomto střídání jsme museli přeskupit řady: na mlynovku šel Pavel Kozubik, Martin Čmiel na tříčtvrtku, Leon Sittek na křídlo, Vlasta Tržický do 1. řady, Lukáš Aberle do 2. řady a Filip Filipiak na vazače.
 
Dvě minuty před koncem ještě Martin Čmiel proměnil TK a uzavřel skóre na konečných 17:50. Soupeř se sice ještě pokusil položit čtvrtou pětku, aby získal ofenzivní bod, ale už jsme ho do našeho brankoviště nepustili.
 
V Brně jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon. Stále ale ještě  máme nedostatky v obraně při soupeřových trestných kopech, kdy se velmi pomalu vracíme předepsaných 10 metrů od místa přestupku. A rozhodně musíme zlepšit hru v rucku, kdy nedokážeme zabránit atakování naší mlynovky. Na druhé straně je dobré, že mladí hráči dokáží zahrát na více postech (a dobře), což nám umožňuje větší variabilitu našeho herního systému.
 
Všem hráčům děkuji za předvedený výkon.
 
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány