Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

1.liga: Protrpěné vítězství
Po, 29.Srpen 2016 v 18:25
Autor: Karel Gaman
Protrpěné vítězství 

Havířov 28.8.2016 (Text Karel Gaman, foto Zdeněk Bernadt)
 
Zpočátku to vypadalo v úvodním utkání 1. ligy mezi Havířovem a Sokolem Mariánské Hory docela dobře, třebaže velké vedro brzdilo iniciativu obou týmů. Ty se znovu nečekaně setkaly, byť naposledy naši poslali Ostravské do 2. ligy, ale ragbyové unie sáhla k rozumné reorganizaci soutěží a tak se po 105 dnech naše týmy znovu utkaly o body do soutěže a také o Slezský kylof v regionálním derby. Ale nakonec byl zápas dost velkým utrpením pro všechny aktéry i diváky. 
     
RC HAVÍŘOV - SOKOL MARIÁNSKÉ HORY 18:14 
Poločas 15:0 * pětky 2:2 * rozhodčí Bednařík - Klimek, Střaslička * ŽK Leroch, D.Aberle, J.Hanák (HAV) - Csernai (MH) * ČK D.Aberle, J.Hanák
Havířov 18:    A.Kloda 8 (1KP,2TK), Leroch 5, L.Sittek 5
Mar.Hory 14: Havránek 9 (1P,2KP), Doupovec 5


Zápas nezačal bůhvíjakým nasazením, ale naši dobře kontrolovali míč, nepouštěli příliš hosty do akce, a pokud se už jim povedlo míč získat, daleko s ním nedošli, naši dobře bránili. Trvalou převahu tvrdil svými umístěnými dalekonosnými kopy Aleš Kloda, vracel Ostravské do výchozích pozic. Kromě jiného tak posiloval sebevědomí týmu a vytvářel šance k proniknutí do blízkosti ostravského brankoviště. A také už v 6. minutě uklidnil tým prvním proměněným trestným kopem. Jenže v 19. minutě poněkud zbrzdilo iniciativu mužstva vykázání Patrika Lerocha na 10 minut za složení soupeře nárazem ramenem. To také byla doba, kdy se hosté poprvé dostali do našeho obranného území, ale bez efektu a brzy se zase vrátili na svou polovinu.

První poločas tak pokračoval v poměrně mírném tempu do 33. minuty, kdy položil Patrik Leroch, předcházelo tomu delší obléhání Ostravských v jejich obranném území, ale stále se nedařilo projít, kromě dobré obrany hostů se urodilo množství chyb vyplývajících z faktu, že letní přípravu neabsolvovali všichni a navíc byla zaměřená spíše na fyzickou přípravu, takže se v podstatě minula účinkem, jak se ukázalo ve 2.poločase. V tom prvním se ještě povedla akce v samém závěru po několikaminutovém obléhání brankoviště Sokola, prorazil Leon Sittek (na snímku), Aleš Kloda z kopu nezvýšil, trefil brankovou tyč.

Pokud můžeme první poločas hodnotit jako povedený, na ten druhý raději zapomenout. Jednak v první minutě utekl hned po našem výkopu z vlastního obranného území Doupovec a položil nám pod branku, jednak našim stále viditelněji docházely síly, každou chvíli se ošetřovalo a hra ztratila i to slabé tempo, které měla ještě v první části.

Přesto jsme se část druhé půle ještě dostávali na polovinu soupeře, ale takticky to byla hra na nevysoké úrovni a navíc ji provázela spousta chyb, chyb drobných, ale ve svých důsledcích ještě více utlumovaly iniciativu našich hráčů, když museli bránit a znovu dobývat ztracené míče.

A pak přišla katastrofa, posledních 20 minut to byl horor. Nejprve dostal v 59. minutě žlutou Dan Aberle, tři minuty nato Jiří Hanák červenou a rázem čelilo 13 našich hráčů nájezdům soupeře a neodolali, minutu před návratem Dana Aberleho položil ostravský Havránek a také proměnil kop. Nebýt toho, že Aleš Kloda proměnil v 54. minutě trestný kopu, bylo by zle, tak jsme stále ještě vedli o 4 body. Ale bídě nebyl konec, během dvou minut jsme přišli o dalšího hráče, Dan Aberle nešikovně atakoval ostravského hráče, zranil ho a šel s druhou žlutou, po které automaticky následovala červená, ven.

Teď šlo o to, udržet osm minut Ostravské na uzdě, mužstvo ještě našlo sílu, aby na necelé dvě minuty Ostravské přitlačilo k jejich brankovišti. Nakonec se to povedlo, ale měli jsme namále. Hosté po naší chybě, kdy jsme na jejich brankové čáře ztratili míč, odkopli, míč doběhl Michal Havránek a mohl rozhodnout, jen vynikající obranný zákrok zadáka Pavla Kozubíka, který se nenechal zmást jeho krokovými variacemi a dokázal ho složit, nám zachránil výhru.
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány