Collapse Statistika
Přístupy:
Aktuálně je zde: lidí
Collapse Ragbisté roku 2017
 

Collapse Nabízíme
Půjčování vlajek
10 Kč/den
Collapse Bazar - prodám
Tyto nové kopačky a mnoho dalších věci nyní najdete v rubrice 
Collapse Neschází ti něco?
The Weather Channel

V našich soutěžích nezůstal kámen na kameni
Čt, 25.Srpen 2016 v 19:03
Autor: (an)
V našich soutěžích nezůstal kámen na kameni 
Všechny soutěže nově

Nebývalý boom ragby, jež probíhá v Čechách, působí paradoxně problém moravským týmům, pokud je potká nepříjemnost sestupu z 1.ligy, jak se to stalo Mariánským Horám. Problém se dotýká jak financí, tak času, k utkání do Karlových Varů, ale také do Plzně či Českých Budějovic by severomoravské týmy musely cestovat o den dříve a vracely by se domů k půlnoci příštího dne. Autokar by problém jen prohloubil, při dnešních cenách by jedna cesta představovala i více než 40 tisíc korun. Stejný problém by ovšem měly i české týmy při cestě na Moravu. Problém naštěstí vyřešila valná hromada České ragbyové unie úplnou změnou systému soutěží, ale úplnou revolucí, v soutěžích nezůstal kámen na kameni.
 

Extraliga
V ročníku 2016/2017 bude hrát pouze 7 týmů, Petrovice sestoupily, vítěz 1. ligy Praga Praha B nemůže hrát ve stejné soutěži jako tým A, druhá Bystrc a třetí Olomouc neměly o start v extralize zájem, nemají na takovou soutěž hráče. Dlouhodobým záměrem ČSRU je snížit počet týmů na 6, ale to neprošlo, kluby to na valné hromadě neschválily. Od ročníku 2017/2018 bude mít extraliga opět 8 týmů.

Letos na podzim se odehraje jednokolově základní část, do jarní dvoukolové nadstavby s názvem „Top 6“ postoupí, jak název napovídá, 6 družstev. Sedmý a osmý tým sestoupí do národní ligy. Top 6 bude mít semifinále, do kterého postoupí první 4 týmy, poražené týmy semifinále se pak utkají o 3. místo a vítězové o titul.

V tomto ročníku sestoupí do národní ligy jen poslední tým podzimní základní části.
     
     
Národní liga
Nově utvořená soutěž, jakýsi mezistupeň mezi extraligou a 1.ligou, bude mít 6 účastníků a bude se hrát na jaře. Spadne do ní 7. tým extraligy a postoupí první dva týmy z obou skupin 1. ligy. V tomto ročníku budou hrát o šesté místo v národní lize třetí týmy z obou prvoligových skupin dvoukolovou baráž.

V ročníku 2017/2018 budou národní ligu hrát dva sestoupivší týmy z extraligy a první dva týmy obou skupin 1. ligy. Také zde se bude hrát semifinále a finále, vítěz a druhý tým postoupí do extraligy.
     
     
1.liga
Je rozdělena na moravskou a českou skupinu:
Skupina Morava   Skupina Čechy
RC Brno Bystrc   RC Praga Praha B
RC Olomouc   RC Přelouč
RC Havířov   RC Tatra Smíchov B
RC Zlín   RC České Budějovice
JIMI RC Vyškov B   ARC Iuridica Praha
Sokol Mariánské Hory   RC Slavia Praha B
RC Dragon Brno B    RC Rakovník

Na jaře bude 5 zbývajících týmů pokračovat dvoukolovou soutěží, která bude rovněž zakončena semifinálovou a finálovou částí. Poslední týmy z obou skupin pak budou hrát baráž s vítězem 2. ligy o udržení.
     
     
2.liga
Startuje 6 týmů, nováčkem jsou Titáni z Nového Města na Moravě (mimochodem klub založil Jiří Mít původem z Ostravy, který se už v roce 1974 podílel na založení civilního oddílu v Přelouči).

Týmy 2. ligy
RC Kralupy nad Vltavou
RC Karlovy Vary
RC Plzeň
RC Sparta Praha B
RC Mountfield Říčany U23 (do 23 let)
RC Titáni Nové Město na Moravě
Collapse Najít na stránkách
Collapse Partneři
Collapse Máme 50 let - klikni na logo
Collapse Rugby v TV
Collapse Podpořili naše projekty
Collapse Zveme vás
Collapse Přidej se k nám
Collapse Pozvánka pro veterány